Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire kötelesek támogatni...

Mennyire kötelesek támogatni a szülők a felsőfokú tanulmányokat?

Figyelt kérdés

Az egyetemre írni kell egy pályázatot a szociális pontok kiszámolására vonatkozóan, és ennek az egyik tétele, hogy a háztartásba beérkező jövedelmek tulajdonképpen mekkorák. Az egyik, hogy van-e gyerektartás és mekkora.

Nagyon szeretnek a szüleim az én káromra veszekedni, erre már rájöttem, és úgy döntött az anyám, hogy továbbra sem hajlandó anyagilag támogatni, mert "nem kötelezhető felnőtt tartásra". Hát arra valóban nem, hiszen nemlétező jogi fogalom.


Tartásdíjra ezt találtam, mint nagykorú tanuló elméletileg "jár" : [link]


Részemről nem érdekelnek, egyik szülőmet jobban utálom lassan, mint a másikat, nyugodtan feldughatják a mocskos pénzüket, nekem viszont jogilag kéne velük íratni egy nyilatkozatot, hogy nem és hogy miért nem hajlandóak engem támogatni. (hiszen a jog nem feltételez ilyet, hogy retardáltak)

Sajnos az nem jogi szempont, hogy jobban szeretünk egymással veszekedni, mint a saját gyerekünket. (és nem is írnák alá, mert nagyon szeretnek érzelmi kérdést csinálni minden nem odatartozóból)


2015. aug. 6. 16:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja meg hát jogilag járna... én aztán nem fogok pereskedni a saját szüleimmel havi 10 ezer ft-ért. Inkább felveszem diákhitelből, ha kellene.
2015. aug. 6. 16:07
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem felnőtt tartást, hanem rokontartást kérhetsz a Bíróságon attól az elvált szülődtől, aki eddig a tartásdíjat fizette. De érdemtelenségre hivatkozva ennek fizetését megtagadhatja. Ahogy beszélsz róluk, ez könnyen fennállhat.

De ha nem váltak el a szüleid, te velük egy háztartásban élsz, ők tartanak el, akkor egyik sem jár.

2015. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
84%
Vedd fel a kapcsolatot a szakod valamelyik HÖK-ösével, hogy mi a jogi teendő.
2015. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

elváltak, és te is így beszélnél róluk, ha a kompromisszum legkisebb hajlandóságát sem lennének képesek még csak színlelni sem


tipikusan azok a fajták, akikkel ha valami kellemetlent kell megbeszélni inkább kimennek az ajtón


örülök, hogy másoknak (különösen neked) olyan szülei vannak akiknél az ilyesmi nem mertül fel, mert magától értetődőnek tűnik

most már szélesebb a világképed azzal, hogy ez nem mindenhol van így

2015. aug. 6. 16:29
 5/19 A kérdező kommentje:

de most komolyan. alátolom a papírt erre elkezdi hogy én támogatnálak de apádígymegúgy...

baja van a megfogalmazással, hogy "nem tud és nem is akar"


sajnos jogalkotó meg nem vagyok

2015. aug. 6. 16:32
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"III. Fejezet, A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása

23. §

A nagykorú gyermek tartására a rokontartás közös szabályait, valamint a kiskorú gyermek tartására vonatkozó rendelkezéseket e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.

24. §

(1) A nagykorú, munkaképes gyermek az 19.§ (1) bekezdésében foglalt eseten kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai ésszerű időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A szülőt a továbbtanulási szándékról megfelelő időben tájékoztatni kell.

(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, továbbá az első alapképzésnek minősülő főiskolai és egyetemi tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.

(3)A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani

a/ ha a gyermek a tartásra érdemtelen; érdemtelen a nagykorú gyermek akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot,

b/ ha a gyermek tanulmányi- és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget, vagy

c/ ha ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.

(3) A szülő a 25. életévét betöltött gyermekének tartására csak rendkívül indokolt esetben kötelezhető."

2015. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%

Nappali tagozaton fogsz tanulni az egyetemen?

Én úgy tudom, hogy a szülők nem kötelesek támogatni a gyermekük tanulmányait a középiskola után. Úgy néz ki,hogy felnőttél és megkapod az első pofonokat az élettől.

Nézd, felneveltek Téged ezért szerintem ne nevezd őket retardáltnak!

Ha nem tetszik a helyzet nyugodtan el lehet költözni és fizetni a számlákat és a továbbtanulást.

2015. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

semmiféle ilyesmiről nincs szó

maximum annyi, hogy a szüleimmel nem hivatalos ajánlott levéllel kommunikálok a továbbtanulási szándékomról, mint az adóhivatallal


hát itt tényleg elkövettem egy súlyos jogi hiábt

2015. aug. 6. 16:44
 9/19 A kérdező kommentje:

de igen "jár", ott linkeltem a kérdésben

a szüleim is felhúznak vele, hogy rendszeresen jogszabályokat hagynak el és találnak ki


és mint mondtam nem is várom el, hogy támogassanak

csak kell a nyilatkozatuk, hogy a kolihoz több szocpontom legyen

2015. aug. 6. 16:46
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
EGY papirt irass veluk ala, hogy egyutt nem tudnak es nem akarnak.
2015. aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!