Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kell-e tartani azt a...

El kell-e tartani azt a felnőtt gyermeket, akinek van már egy szakmája, de felsőfokú képzettséget szeretne?

Figyelt kérdés
Van érettségije és megszerzett egy szakmát. Köteles-e a szülő gondoskodni róla az egyetemi évei alatt?
2014. jún. 2. 16:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem köteles. De amúgy ha a gyerek okos, akkor államilag támogatott képzésre megy, mert ott egy-két extrém kivételtől eltekintve különösebb gond nélkül el tudja tartani magát és nem függ a szüleitől.
2014. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Amelyik "szülőben" felmerül ez a gondolat, az csak gyereket csinált és nem szülő!!!
2014. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Golan Trevize ***** válasza:
93%
Jogilag nem köteles.
2014. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%
Jogilag éppen hogy köteles. Rokontartást simán kérhet a gyereke és az állam általában az ő javára dönt és a szülőnek fizetnie kell. Nem nagy az összeg általában,de azért mégis lehúzás. Én pl sose kértem volna a szüleimet,hogy már meg tartsanak el!
2014. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem köteles. De ha megengedheti magának anyagilag, akkor megteheti. De akkor a gyerek még ne érezze magát felnőttnek, aki azt csinál, amit akar. Addig függ a szüleitől, amíg ők tartják el.
2014. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Ez számomra nem is lenne kérdés. Egyértelmű, hogyha szüksége van a támogatásra, akkor igen. Egyetem mellett, főleg az elején, nem egyszerű dolgozni és abból eltartani magad, mindenképpen segítenék neki, amiben csak tudok, mert a GYEREKEM tök mindegy, hány éves.


Más kérdés, ha egy évek óta otthon ülő,nem tanuló, nem dolgozó, naplopóról lenne szó. Megmondanám neki, hogy kezdjen magával valamit, pl. menjen dolgozni.

2014. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
Nézzetek már utána a dolgoknak,mielőtt pontozgattok!!
2014. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem köteles. A szülő döntése, hogy eltartja-e vagy nem. De felnőttként én nem várnám el a szüleimtől, hogy eltartsanak, pláne ha van már egy szakmám.

Munka mellett is lehet tanulni.

2014. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Akkor úgy írom,hogy jogilag kötelezhető!


Az más,hogy én a szüleimet nem traktálnám ezzel!

2014. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem kötelezhető. Az első szakma megszerzéséig kötelezhető.
2014. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!