Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogy éreznétek magatokat,...

Ti hogy éreznétek magatokat, ha az itthon vendégeskedő németországi unokatestvéretek még egy fagyira sem hívna el titeket az itt-tartózkodása alatt?

Figyelt kérdés

Közben ti mindig szépen megvendégelnétek, többször elhívnátok ide-oda, beülnétek vele különböző helyekre. (Mindvégig ti fizettek...)


Nem értem, hogy lehet valaki ennyire fukar a saját tulajdon unokatestvéréhez, mondhatni a legközelebbi rokonához a szülei után, és úgy, hogy mindvégig arról áradozik, hogy milyen jól megy neki, mennyit keres, milyen szuper munkahelye van.


Nagyon szíven ütött.


2015. aug. 22. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Hát az a helyzet hogy akkor ez egy típus. Nálunk nagymamám unokatesója amerikás magyar volt, mikor évente egyszer hazalátogatott nálunk volt elszállásolva egy hónapig. Olyan terülj-terülj asztalkámok voltak neki hogy csuhajj. Aztán ha Bp-n bementünk kávézóba, férfi létére még a mozdulat se volt benne fizetésnél, pedig volt h anyukám és tesóm eljátszotta h 20asonként szedegették össze az aprót hátha kapcsol, de nem.

Másik családi rokon meg Németországban dolgozik, egy időben nagyon sokat jöttek haza és ugyancsak hatalmas vendégségekkel vártuk őket, de az életbe nem viszonozták semmivel. Én tanultam a szüleim hibájából és nem érdekelnek a további rokonok-ismerősök akik külföldről jönnek haza. Szerintem borzasztó és megalázó érzés is, hogy akár tudatosan akár tudat alatt de ő halálra keresi magát, közben meg jól esik azért neki az 5fogásos házi kaja...szerintem ez bunkóság, és az emberi nagyság vagy alázat ott kezdődik, hogy emlékszünk honnan indultunk.

2015. aug. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Nekik ez nem összeg, és valahogy nem érzik nagy valaminek, olyan kis dolognak vélik. Érdemes megbeszélni a hazalátogató rokonnal, hogy a rezsihez járuljon hozzá, itt mo-on kicsik a fizetések és nagy kiadás ha hetekig vendegül látunk valakit, akár a vizdijunk, a napi bevásárlásunk is sokba kerül. Én mostmár elkérem tőlük a pénzt, itt alszotok, itt fürödtök, itt használjátok az áramot, kocsit, itt reggeliztek akkor naponta x összeg, plusz ha megyünk vendéglőbe mindenki fizesse a saját fogyasztását.
2015. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Kérdés, hogy te szoktál-e hozzá járni látogatni és hasonló ellátásban részesülsz-e?
2015. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam en is irni. Legkozelebb te utazol hozza es semmit sem fizetsz.
2015. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Még egyszer sem voltam nála látogatóban.
2015. aug. 22. 20:10
 6/15 anonim ***** válasza:
13%
A németek sosem voltak adakozó típusok.
2015. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%
Nade ebbe pont az a pláne, hogy nem németek, hanem magyarok, csak érdekes módon nagyon gyorsan elfelejtették honnan indultak és átvették a német mentalitást pénz terén. Szerintem ne legyen általános hogy ennyit hívjátok őket ide-oda. Pár hét alatt mondjuk 2 találkozó a maximum de úgy h mindenki a saját kajáját fizeti.
2015. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ilyen kiakadós.


Ha rokon - de ha jóbarát is - elszállásolom, örülök, hogy itt van, de az magától értetődő, hogy ha elmegyünk valahova, mindenki fizeti a saját részét.

2015. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
A németek smiccigok, tahók, tokosak.
2015. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
éltem külföldön de tanulás miatt, szóval nem gazdagon, és jöttek magyar barátaim, vagyis nem hívtam őket, hanem bejelentkeztek az ingyen szállás miatt. elvárták, hogy napokig etessem-itassam őket ingyen, szerintem ez is tök felháborító. vannak ezek a típusok, szerintem nem mérik föl, hogy a másiknak ez igenis áldozat.
2015. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!