Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tehetnék, ha folyton...

Mit tehetnék, ha folyton bántanak itthon, amiért nem találok munkát?

Figyelt kérdés

Csak egy OKJ-végzettségem van (pénzügyi asszisztens), és már lassan fél éve keresek állást, szó szerint bármit elvállalnék már a takarítástól kezdve a gyári munkáig, de hiába keresek, sehonnan nem jeleznek vissza (keleti régió).


Itthon folyamatosan cseszegetnek, hogy biztosan nem akarom eléggé, meg ne gondoljam, hogy örökké eltartanak majd, mikor méltóztatok már elkezdeni dolgozni. Így is borzasztóan érzem magam, ez csak rátesz még egy lapáttal...


2013. dec. 10. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos ha nekik is nehéz a megélhetést előteremteni,akkor érthető hogy aggódnak. Miért csak OKJ van,főleg ilyen bocs de semmit érő? Talán közmunkára is jeletkezhetél.
2013. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Vagy valami komolyabb suli vagy költözz el olyan helyre, ahol van meló...
2013. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Próbálkozz kínai üzletekben, de arra készülj fel, hogy hülyére hajtanak majd. Én is így jártam annak idején, nem mentem továbbtanulni csak szakmára, amivel semmire se mentem. Azóta egy étteremben vagyok pultos, most már képezném is magam de időm sincs rá. Ördögi kör.
2013. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kéred meg a szüleidet, hogy szerezzenek valamit? Nem viccből mondom, ha úgy gondolják ilyen egyszerűen megy a dolog, akkor talán segíteni is tudnak. Esetleg kérdezzenek rá a saját helyükön, hátha van felvétel.
2013. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szia, en egy pedagogusi, egy pszichologusi es egy logopedusi diplomaval 1 even at kerestem boltba, etterembe nem kellettem, mert nem volt tapasztalatom, se referenciam, s kulonben is diplomaval mit akarok egy barban!? Barmit vallaltam volna....szakmaba meg nem kellettem, mert nem volt tapasztalatom a teruleten. Egy evig tartott az allapot nagyjabol, ugy hogy voltak alkalmi munkaim. Egyedul a parom szulei ertettek meg, ok tamogattak is. Marciustol szeptemberig kicsibabara vigyaztam, szeptembertol tudtam elmenni ovononek. Persze rohadt nagy a korrupcio es ha nincs ismerosod nem kapsz jo allast. 5 ev egyetem alatt vegig erdemosztondijas voltam, az elso 3 ban benne, megis munkat azok kaptak, akiket beszervezett apuci, anyuci. Nem szamit a jegyed, a teljesitmenyed, ha apad ugyved, anyad foorvos... Csakhat nekem egyik se volt... Eztazert irtam le, mert tudom mennyire nehez, es udom mennyire megviseli az embert, az onertekeleset, onbizalmat, meg mindent... Sok sikert kivanok, hidd el, nem tart orokke ez az allaapot. (elnezest a hibakert telefonrol potyogtem). 23-L
2013. dec. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Világ életemben dolgoztam. Én sem a fővárosban élek és mégis találok munkát. Kérdés hogy az iskolát mennyire vetted komolyan. Az meg hogy ruhatáros képzésen vettél részt, a te hibád. Mért nem mentél mérnöknek pl?
2013. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nem mehet mindenki mérnöknek, orvosnak. Miért ne tanulhatna valaki pénzügyet, ha az érdekli? Szinte minden cégnél van pénzügyi osztály, és ott vannak a bankok, az már más kérdés, hogy sokszor a végzettség nélküli protekciósok kapják ezeket az állásokat, nem egyet ismerek. Én a közgazdász végzettségemmel sem kellek irodai munkára, sajnos ismerősöm nincs, aki segíteni tudna, elkeseredésemben már csomagolói munkára mentem, de kipenderítettek, mikor tudomásukra jutott, hogy diplomám van, ebben az országban azt se hagyják, aki dolgozni szeretne.
2013. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amikor már sokadszorra utasítottak el azért, mert túlképzett vagyok, egyszer csak nem vallottam be diplomám egy alkalmi munkám során. Kénytelen voltam eltűrni egyik munkatársam szövegét:

"Tervezek elmenni továbbtanulni. Te nem akarsz?"

Erre én: "nem"

Erre ő: "Hülye akarsz maradni??"


Kénytelen voltam eltűrni az alaptalan lenézést a hülyéktől, hogy mintha én lennék hülye és tanulatlan, plusz le kellett tagadnom diplomám. Ha nem tettem volna, úgy jártam volna, mint sok korábbi esetben, amikor diplomám miatt kerültem hátrányba.


Bár ez se mindig működik - lásd az előző beíró válaszát... hiszen van, amikor a főnök rájön, h van diplomád... :(

2013. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Szinte minden cégnél van pénzügyi osztály, és ott vannak a bankok"


Igen csak oda nem elég egy sima OKJ.

2013. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha ismerősöd van, még okj-és papír se kell, anyuci pici lánya friss sima gimnáziumi érettségivel egyből egy nagyobb vállalat könyvelési osztályára került könyvelni, betanították, csinálja, utána elkezdte a tanfolyamot, ez becsülendő, de előbb volt állása, mint végzettsége hozzá.

Így bevállalnék egy tanfolyamot, felvesznek, közlik x időn belül legyen y végzettség, mivel mindenütt mást preferálnak, így nehéz kiválasztani, mit érdemes tanulni, minek lesz keletje.

2013. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!