Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen lépéseket tudok tenni...

Milyen lépéseket tudok tenni annak érdekében, hogy a sógornőm a saját közösségi oldaláról leszedje a kislányunkról készített fotókat?

Figyelt kérdés

Még egy hónapja kérte a páromtól, hogy küldjön át neki képeket. Sajnos éppen nem voltam otthon és olyan képek is átlettek küldve amiket nem engedtem volna(fürdős, félmeztelen).

Három napja szembesültem a facebookon azzal, hogy ezeket a képeket feltöltötte.

Azonnal írtam neki, hogy szedje le mert ezek nem oda való fotók. A válasza csak annyi volt, hogy ne akarjam beszabályozni őt, hogy miket tesz fel.

A férjem is beszélt vele, de hasztalan. A fényképet is jelentettem, de nem találták sértőnek, így fenn maradt.

Komolyan nem tudok semmit tenni ez ellen?



2015. szept. 9. 10:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad úgy jelenteni, hogy nem azt jelölöd be, hogy szerinted nem való oda meztelenség miatt, hanem hogy nem tetszik neked a kép, mert te vagy rajta, majd ezután Egyéb?
2015. szept. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Igen. Már mindenféle módon jelentettem.
2015. szept. 9. 10:59
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Újra megpróbálnék beszélni vele más hangnemben. Megmondanám, hogy rendben, hogy az ő oldala, de nincs joga más fotóját kiposztolni engedély nélkül és lehetne ennyi esze, hogy nem tesz fel ilyen képeket gyerekről. Biztos felvilágosítanám és fejbe verném. A sógorom is hozott létre külön profilt a kislányáról. Megkérdeztem miért csinálta, mondta, hogy majd képeket akar feltölteni. Sürgősen lebeszéltem róla érthető indokokkal és egyből belátta, hogy igazam lehet és letett a tervéről. Pedig a sógorom nem egy lángelme, de még Ő is felfogta. Mindenképp beszélj a fejével, vagy ha kell mutasd meg neki a válaszainkat.
2015. szept. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
én ezután nem beszélnék a sógórnőmmel..hogy felteszi kérdezés nélkül az egy dolog..de hogy még kérés után sem szedi le.. amúgy ha jelented a képét akkor ő is kap róla értesítést!!nagyon pofátlan..sajnos nem tudom,hogy mit tehetnétek,hogyha a szép szó nem használ:/
2015. szept. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy ez nem így megy.

Még én is az ismerőseim közül is megválogatom, hogy ki láthatja a fotókat.

Ő pedig pont az aki mindenkinek visszaigazol ha ismeri ha nem.

2015. szept. 9. 11:12
 6/37 anonim ***** válasza:
81%

Az már eleve furcsa, hogy valaki nem érzi magától, hogy más valaki gyerekéről nem kéne felrakni fotót sehová a szülő belegyezése nélkül, fürdősen, félmeztelent meg pláne nem.


Azt meg már abszolút taplóságnak tartom, hogy a ti kérésetekre sem távolítja el őket.


Gondolom, eleve nem lehettek jó viszonyban, ha ilyen képes, túl azon, hogy mennyi érzelmi intelligencia szorult bele, és ezt a kérdést most az egók harcának fogja fel ("te ne akard beszabályozni").


Nagyon nem vagyok a drasztikus megoldások híve, de ha ilyen helyzetben lennék, és bárki nem lenne hajlandó leszedni egy ilyen képet a gyerekeimről, és az ebben illetések sem tartanák indokoltnak a kifogásomat, akkor könnyen lehet, hogy egyszerűen annyit mondanék a sógornőmnek, hogy ha 24 órán belül nem veszi le azokat a fotókat, akkor egy olyan "képet" fogok róla feltenni, ami úgy lett ügyesen fotoshoppolva, hogy egy hozzá hasonló, félmeztelen, erősen kompromittáló helyzetben lefotózott nő testére lesz ráapplikálva az ő feje. (Nekem mondjuk van is olyan barátom, aki olyan profin megcsinálná, hogy hihető is lenne, hogy róla készült a kép.)



Nagyon nehéz elképzelni

2015. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Elso lepes: soha tobben nem kuldtok neki SEMMILYEN kepet, a sajat facebookotokrol meg letiltatod hogy ne lassa ti mit tesztek ki es ne tudja onnan leszedni a kepet. Amugy ajanlott magatokrol is erosen korlatozottan kitenni dolgokat, leginkabb semmit.


Masodik lepes: Irsz neki hogy a Ptk 2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog] alapjan nem jarulsz hozza a kiskoru gyermekedrol keszult foto kozzetetelehez es felszolitod hogy a gyerek fenykepet 3 napon belul tavolitsa el a facebookrol, amennyiben nem tesz eleget ugy ugyvedhez fogsz fordulni es jogi lepeseket teszel. Ha nem cselekszik akkor viszont valoban ugyvedhez kell fordulni mert amugy s..t csinalsz a szadbol.

2015. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%

Jesszusom ha nem látszik a gyerek micsodája, akkor nem mindegy?! Olyan világot élünk ahol egy nagypapa az ölébe veszi a gyereket akkor már pedofil(játszótéren szemtanúja voltam ennek) és ha uramisten kilátszik a mellbimbója a gyereknek akkor már meztelennek van titulálva.Egyszerűen oly szinten védve vannak a gyerekek, hogy az már beteges és semmi baj nincs ha fürdős kép kerül fel a netre, ennyi erővel miért fotóztátok le a gyereket fürdés közben, hisz így sérül a lelke, ha később az albumban megtalálja:P :D Vond le a tanulságot, hogy többet nem adsz képet és a férjeddel is beszéld meg hogy hívjon fel mielőtt cselekszik,de ez ügyben már nem tudsz sokat tenni.

úgy örülnék ha nekem csak ilyen problémám lenne a sógornőmmel.

2015. szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


Mivel van kb 1000 ismerőse akiből ismer max 150 embert. Rohadtul nem szeretném, hogy ország világ lássa a meztelen kislányomat, ahol ráadásul a teljes neve ia kivan írva. Mert persze azt is kellett.

A saját oldalamra mikor töltök fel képet még ott is megválogatom, hogy ki lássa. Elég beteg világban élünk, és ez nem tartozik vad idegen emberekre.

Elég hülye felfogásod van, hogy szerinted ez egy tök laza dolog.

Tanult a férjem a hibájából, vissza csinálná ha tudná.

2015. szept. 9. 11:31
 10/37 anonim ***** válasza:
95%
8. nem arról van szó,hogy a gyerek sérül ha később meglátja ezt a képet..hanem nagyon pedofil ember van a világon,ki tudja,lehet a sógornő ismerősei között is akad. most az egy dolog,hogy mit csinál a pedofil a kép előtt.de mi van,hogyha tovább megy és mondjuk kitudakolja hova jár oviba és ő viszi el egyszer?? nem lehet tudni..én se vagyok annak a híve,hogy óvjuk a szellőtől is a gyereket..de ez tényleg komoly. ilyen képek nem valók az internetre.hogy a családi albumban van az meg magánügy
2015. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!