Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az baj, ha nem akarom látni a...

Az baj, ha nem akarom látni a rokonaimat?

Figyelt kérdés
15 éves tini vagyok és ha van valami családi rendezvény, akkor egyből azt mondom, hogy engem ne is várjanak, de a szüleim valahogy mindig sikeresen elrángatnak oda. És egy újabb kérdés: az baj, ha egy bizonyos létszámtól nem bírom elviselni az emberek közelségét úgy egyáltalán?
2015. okt. 24. 08:54
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
50%
Életkori sajátosság. De azért egy minimális kapcsolattartást erőltess magadra.
2015. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok kamasz,de mi mindig voltunk vagy 15-en sok idős nagynéni zavarba ejtő megjegyzéseket tett és a közös vacsi veszekedéssel zárult,de ha neked kiegyensúlyozott a családi háttered nincs miért feszengned, próbálj feloldódni.
2015. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Titusztitusz ***** válasza:
Nem baj ha ilyen vagy...Mi a csudának lenne baj???? Én magam sem szoktam ezzel másképpen lenni sokszor, mivel alapelvem az, hogy NEM A ROKONSÁGI FOK OKÁN szoktam értékelni az embereket, hanem elsősorban a TULAJDONSÁGAIK OKÁN...Éshát mivel az én rokonságomban is meglehetősen sok olyan illető tartozik, akiket EMBERILEG semmibe sem nézek, hát nagyon kevés olyan rokonom van, akire bármikor is kíváncsi vagyok...Ha egy-egy családi összejövetelen már TÚL SOK olyan rokon van, akiket nem tartok semmire sem, akkor énis kijelentem kerek perec, hogy ne is várjanak az összejövetelre, és ennyi...Aztán meg hogy ki mit szól a dologhoz, az már egy cseppet sem érdekel...Szóval ne aggódj...Az olyasmi mentalitás mint amit írtál a bevezetőben, nemcsak rád jellemző, és nemis szégyelni való dolog...Inkább nézd úgy a dolgot, hogy:"Ilyen vagyok, ilyen az egyéniségem, akinek meg nem tetszik, hát akkor az elmehet valami melegebb éghajlatra"...
2015. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.


Sokszor én is úgy voltam, hogy nem akarom látni őket, vagy inkább tölteném mással a szabadidőm. Amúgy is ritkán találkozunk, mindig is nagy korkülönbségek voltak és nem találtuk a közös hangot, plusz jöttek a kényes kérdések, mikor diplomázom már le, mikor lesz barátnőm, stb...


Viszont utóbbi évben volt egy összejövetel, amire mind azt mondtuk hogy na ez megérte. Már kb mind "felnőttünk", és sikerült tényleg társaságoknak kialakulnia, voltak programok, jól éreztük magunkat. Szerintem néha minden rokonságnak ez kellene, 1-1 "csapatépítő" program.

2015. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. De azóta a konfliktusok száma nőtt pedig én próbáltam jó lenni. Lehet, hogy a végén megőrülök?
2016. jan. 30. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!