Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem akarom tartani a kapcsolat...

Nem akarom tartani a kapcsolatot a másod-unokatestvéremmel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Úgy hozta a sors, hogy pár hónapja ismertük meg másod-unokatestvéreinket. (Nagyszülők testvéri viszonya) Az egyikük elég markánsan próbál összehozni több találkozót, vacsorát, stb, nekem viszont nem sok kedvem van hozzá. Nemcsak azért mert 24 és 26 év után találkoztunk először, hanem mert semmi közös vonásunk nincs. A rokonok szemében most én vagyok szálka, és érdkelne pár ember objektív véleménye is arról, hogy valóban nekem kéne-e erőt vennem magamon. Kösz a válaszokat, releváns megnyilatkozásokért (poz-neg, mindegy) mennek a zöld kezek.
2015. dec. 1. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól a család többi tagja még tarthatja vele a kapcsolatot, szóval nem tudom, hogy ez a családnak miért gond, hogy te nem szeretnél vele találkozni.

Ha nem akarsz vele találkozni, nem kell erőltetni.

2015. dec. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen normális, én is csak azokkal az unokatestvereimmel tartom a kapcsolatot akikkel több a közös pont. Persze ha ugy hozza az élet hogy találkozunk akkor örülök neki, de nem keressük direkt a kapcsolatot, és ez nem is elvárható.
2015. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Én lehet, hogy 1-2 alkalommal még megerőltetném magam, aztán hagynám, kifogásokat keresnék..

Ha meghív étterembe, vagy hozzá - teljes rokoni körben, akkor az nem biztos, hogy olyan rossz dolog, biztosan vannak a rokonaid között olyanok, akikkel egy hullámhosszon vagy. Ha te nem így látod és a hátad közepére se kívánod se őt, se a többieket, akkor rázd le, mondd, hogy sajnos nem érsz rá..

2015. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 évesen még soha, egyetlen másodunokatestvéremmel sem találkoztam. Vagyis de, azt hiszem, egyikükkel igen, egyszer, kb. tíz éve, de ő jóval idősebb nálam, és egy cseppet bolond is (vallási fanatikus).

Szerintem tök normális dolog, hogy valaki nem erőlteti a találkozást olyan emberekkel, akikkel nem tud mit kezdeni. Csak azért, mert rokonok vagytok, nem kell, hogy szimpatikusak is legyetek egymásnak. Főleg nem kell forszírozni a találkozásokat, ha egészen idáig nem is ismertétek egymást. Oké, találkoztatok, megismerkedtetek, karácsonykor küldtök majd egymásnak képeslapot, aztán ennyi.

Én csak az első unokatestvéreimet ismerem igazán, négyen vannak, és közel egyidősek vagyunk, gyerekkorunkban sokat is voltunk együtt, mégis van közöttük olyan, akit évente egyszer látok, és akkor sem igazán tudunk miről beszélgetni, annyira másmilyenek vagyunk. Eszembe nem jutna, hogy még külön, önszorgalomból találkozgassak vele, szerintem hülyének is nézne, ha ilyet indítványoznék. Nem vagyunk rosszban egyáltalán, de egyszerűen sosem kerestük egymás társaságát.

2015. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz az eddigi válaszokat, akkor mégsem csak én vagyok így ezzel. Kicsit nehezíti a dolgot, hogy az ő anyai nagyapja meg az én anyai nagyapám egypetéjű ikrek és mindketten elképesztően hasonlítunk rájuk. Így szerintem az is benne van a dologban, hogy a külső hasonlóságokat közös jellemvonásoknak könyvelik el. Na mindegy, majd megoldom. Kösz még egyszer :D
2015. dec. 1. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!