Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rosszul tettem, hogy kioktatta...

Rosszul tettem, hogy kioktattam az unokatesómat?

Figyelt kérdés

13 éves lány. Voltak nálunk ebédelni tegnap, kissé kiakadtam. Lényeg annyi, hogy nem kapta meg a tabletet a szüleitől, amit szeretett volna. Ezt elsírta nekem, hogy neki kell az a tablet a tanuláshoz, meg hogy márpedig ő jó tanuló, CSAK ötösöket hoz haza, NÉHA becsúszik 1-1 négyes. Ezzel a dologgal nagyon felbosszantott, elmondtam neki, hogy nem ezzel kell jönni, általánosban nem nehéz összekaparni az ötösöket, ha majd gimnáziumban ezt megcsinálja, összeteheti a két kezét, az egyetemről meg már ne is beszéljünk. Sajnos nem ez az első eset a tesóm szerint, hogy ezzel a dumával jött, így mehetett el pl. tavaly külföldre táborozni, meg kapott egy nagyon jó telefont is. Mielőtt azzal jönne valaki, hogy féltékeny vagyok, mert egy 13 éves többet megkap... nem, nem vagyok az, mert hálistennek nincs (és sosem volt) erre problémánk. A tesóm nem akadt ki, a férje viszont mondta, hogy nem kéne beleszólnom a gyerek nevelésébe. (Mi van? Most ezzel az egy okoskodásommal beleszóltam a nevelésébe?????)


(Meg ha jobban megnézzük, azért a gyakoris kistini korosztály azzal érvel, hogy "pedig jól tanulok", így megérdemlik azt a drága ketyerét, vagy sminkelhetnek, vagy amit csinálni akarnak. MIÉRT kell ezzel jönni?)


2015. dec. 26. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem gondolom, hogy ezzel beleszóltál volna, pusztán vélemény nyilvánítás volt. Bár ahogy olvasom, erre senki sem volt kíváncsi. Legközelebb üsd el azzal, hogy majd legközelebb megkapod, vagy mond, hogy téged ez nem érdekel.
2015. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Azt nem írtad, hány éves vagy, de igazából a te válaszod ugyanolyan gyerekes...

Nem mindegy, hogy általános, gimnázium vagy egyetem? Mindenkinek az a feladat, amiben épp van, nem pedig azt kell hallgatnia, hogy "bezzeg majd".

Most vagy érv a jó tanulás, vagy nem, de ez biztosan nem attól függ, hogy épp - korának megfelelően - milyen iskolatípusban van az illető.

(Csak halkan jegyzem meg, én általánosban 3-4-es tanuló voltam, középiskolában pedig végig kitűnő... Szóval a logikád nem is igaz egyébként sem.)

Szerintem a legjobb, ha tényleg nem szólsz bele más nevelésébe. Legfeljebb mondd meg neki, hogy ne neked panaszkodjon, ha nem kap meg valamit, mert te ezzel nem értesz egyet.

2015. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
kicsit irigy vagy.
2015. dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Megerősítést akarsz? Vagy inkább egófényezést, buksisimit?
2015. dec. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Én ezt nem is venném kioktatásnak, éppen csak hogy elmagyaráztad neki a dolgokat, amit a szüleinek kellett volna megtenni. Főleg az apjának.
2015. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Az én szüleim állandóan azt a dumát nyomatták, hogy az az egyetlen dolgom, hogy tanuljak. Így nem tudom, mivel mással kellett volna meggyőznöm őket akármiről...

Ha el van kényeztetve, megérdemelt egy elbeszélgetést. Őt nem fogja érdekelni, neked meg jól esik, hogy kioszthatod. Ennyi.

2015. dec. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Tehát akkor ő most a tesód gyereke? Mert akkor nem az unokatestvéred, hanem az unokahúgod, nagyon nem mindegy...


Egyébként kíváncsi lennék, miért kell egy általános iskolásnak tablet a tanuláshoz, de mindegy. Elmondtad a véleményedet, legközelebb ne mondd el, mert apuka hisztizni fog miatta, ilyen egyszerű. Megmondod a kislánynak, hogy téged nem érdekelnek ezek a problémái, majd koppan párszor az életben, és ennyiben kell hagyni.

2015. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Ez a korosztály bármit akar, azzal jön, hogy ő ilyen meg olyan tanuló, ergó neki jár.


A nagy fr.ancokat JÁR nekik. Az meg kifejezetten röhejes, hogy azt hiszik, hogy ha jó tanulók, akkor mindent meg kell kapniuk, amit kicsi szájuk megkíván.


Erre amúgy akkor fognak csak rájönni, mikor a saját keresetükből kell összespórolni a vackaikra.

2015. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

Először azt hittem, te is ugyanennyi idős vagy. :D Nagyon ledöbbentem azon, hogy van férjed...


Amúgy igen, rosszul tetted. Semmi közöd hozzá. És akkor mi van, ha 13 évesen elment külföldre táborozni, van telefonja és szeretett volna egy tabletet? Kb. minden átlagos anyagi körülmények között élő 13 évesnek megvannak ezek a dolgok.

2015. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

Igen, rosszul. Rendkívül irigy vagy rá, és ami a rosszabb, hogy ezt az irigységet még tagadod is.


Nézd, legközelebb elég annyi a gyereknek, hogy sajánlod, hogy nem kapta meg a vágyott ajándékot, de ezt talán a szüleinek sírja el, ne neked. A többihez igazán nincs közöd (hány ötöse van és miért stb.).

2015. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!