Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokatesómat kitagadták, mert...

Unokatesómat kitagadták, mert leszbikus, hogyan tarthatom vele így a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Unokatesóm el volt jegyezve már, mikor felbontotta egy Angliában megismert barátnője miatt (elvileg nagyon sokáig kavartak titokban, a lány utána ment, meg ilyenek) és azt mondta a szüleinek,hogy ő nem akar pasival lenni. A szülei (nagynénémék) olyan szinten kiakadtak, hogy azóta alig tartják a kapcsolatot, meg az én szüleimmel sem, akik az ő keresztszülei. Igazából az a problémám, hogy nagyon jóban voltunk mindig és szeretnék elmenni hozzájuk augusztusban, de anyuék azt mondták, hogy nagyon elítélendő dolgot csinál és nem szeretné, ha telebeszélné az én fejemet..no comment. Nagyon rossz érzés, hogy így széthullott a család. Nem az engedélyüket kérem, mert már 20 éves vagyok, csak az a baj, hogy úgyis megtudnák, hogy miért megyek Sopronból Pestre, aztán meg háborognának. Ez 2 éve megy, tavaly pl. mentem fesztiválra és ott aludtam náluk pár napig, akkor is az én, meg az ő szüleik is kérdezgették, hogy mi van, ki akartak belőlem szedni mindent. Igazából nem tudom, hogy mit tehetnék, hogy kibéküljenek, tudnátok tanácsot adni?

2013. aug. 1. 18:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
bocs, szüleik helyett szülei
2013. aug. 1. 18:49
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

Természetesen tarthatod. Senki sem szabhatja meg neked, hogy kivel tarts kapcsolatot. Elég nagy bunkóság az, hogy a szülei kitagadták, és valószínűleg igazi, vérbeli gonoszság is. Tudtad, hogy a leszbikusság mögött nagyon nagy százalékban kisgyermekkori vagy kiskamaszkori szexuális erőszak áll? MagyaruL. jó eséllyel szexuális erőszak áldozata, és nem véletlenül iszonyodik és menekül a másik neműtől való kapcsolattól. Ezt egy nő nem brahiból szokta tenni. A leszbikusság gyökerei nem egészen azok, mint a homoszexualitásé.


Ha nem bántalmazták szexulisan, akkor az anyja egy nagyon-nagyon kegyetlen és önző ember. Más út cirka nincs is, ami miatt leszbikussá lenne egy nő.


Menj csak és látogasd meg és ne törődj senki véleményével. Neki biztosan sokat jelent az, hogy van olyan ember a rokonságában, aki elfogadja őt olyannak, amilyen és nem törődik másokkal.


Ps: a kitagadás nem áll meg jogilag. Ezt mondd meg a rokonodnak. Végrendeltből kitagadni csak azt lehet, aki a törvényben pontosan meghatározott ún. kitagadási okoknak megfelel, mást nem! A kitagadási okok között pedig nem szerepel az, hogy valaki azért kitagadható, mert leszbikus. A leszbikusság ugyanis nem egyenlő az erkölcstelen életmóddal, pusztán nemi identitásbeli másság. Senkinek semmi köze hozzá.

2013. aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Ne foglalkozz se a szüleiddel de a nagynénédékkel. Te szereted, hiszen az unokatestvéred. Nem tehet róla, hogy leszbikus. Elég primitív agyi szintre és katasztrofális érzelmi szintre utal a család viselkedése (ne sértődj meg kérlek, csak átérzem a helyzetet, én is leszbikus vagyok és nagyon felkavart a kérdés..) . Ha megtudják, hogy hol voltál akkor válaszolsz a kérdéseikre és ennyi. De semmiképpen ne hagyd, hogy a ti viszonyotok is megromoljon. Gondolj bele szegény unokatesódnak is milyen rossz lehet.. Kitagadja a családja, egy olyan dologért amiről nem tehet. Legalább te ne hagyd magára. :)
2013. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem igazán örülnék ha kiderülne a gyerekemről,hogy homoszexuális,mert ellenkezik az én felfogásommal. DE! Biztos hogy nem tagadnám ki. Én szültem erre a világra,az én vérem. Ha te szereted az unokatestvéred,nyugodtan tartsd vele a kapcsolatot,épp elég rossz lehet neki,hogy a saját családja elfordul tőle. Az meg hogy telebeszéli a fejedet... marhaság. Ő sem azért lett leszbikus mert valaki rábeszélte.
2013. aug. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, csak az a baj, hogy nagy patáliát tudnak csapni és minden felborult, mióta az unokatesóm ezt bejelentette. Nagyon gázul viselkednek szerintem is, ráadásul ahhoz képest, hogy évekig ő volt a büszkeség, irigylésre méltó munkája van, okos szép stb. most meg úgy kezelik, mintha nem is ő lenne, pedig láthatóan boldog nagyon és szerintem ez a legfontosabb. Nekem nincs tesóm, szóval ő olyan, mintha az lenne és nekem esik szarul, hogy így viselkednek vele, pedig szuper ember.

Első válaszoló, szerintem nem volt semmilyen szexuális zaklatás áldozata, arról azért tudna mindenki, meg nekem pl. azt mondta, hogy semmi baja nincs a fiúkkal, de ezt a lányt annyira megszerette, hogy vele akarja leélni az életét, meg hogy még sosem volt ilyen különleges emberrel.. én hetero vagyok, nem tudom beleképzelni magam, de szerintem ha valaki így szeret valakit, akkor nem szabad hallgatni másokra.

2013. aug. 1. 19:40
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Hány éves az unokatesód? Nem lehet, hogy még nem élte ki magát eléggé?


Amúgy nagyon gázul viselkedik a családja, nem embert ölt, csak lánnyal érzi jól magát. Legalább nem kell védekezni szeretkezésnél (bocs, hülye poén).

2013. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát ő 29 éves, a barátnője 26, szóval már kiélte magát szerintem.
2013. aug. 1. 20:28
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Elmondhatnád azoknak akik patáliáznak, hogy az ő döntésük, hogy ők nem tartják vele a kapcsolatot a tiéd, hogy igen, és ne szóljanak bele. Amúgy konkrétan mivel beszélné tele a fejed?
2013. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Hát az egyik hozzászóló jó nagy ökörséget írt. Lehet vannak lányok, akik a szexuális zaklatások miatt válnak leszbivé, de a nagy többség valszeg semmiféle zaklatást, molesztálást nem élt át, HANEM EGYSZERŰEN BELESZERETETT, MEGKÍVÁNT EGY VELE EGY NEMŰT. Annyira bírom, hogy az emberek ezt ilyen szinten túlbonyolítják... nincs ebben semmi, hókuszpókusz, nincs különösebb ok, egyszerűen így alakult ki és kész :D


Mivel 20 éves vagy kedves kérdező, ezért nem (bár szerintem egyébként sem) tehetik meg, hogy megtiltják kivel tartod a kapcsolatot. Elhiszem, hogy nagy a szülők nyomása, de ha szereted az unokatesódat és nincs bajod a szerelmi életével, akkor pedig végképp nem szabad hagynod, hogy közétek álljanak. Ha meg emiatt megharagszanak rád, akkor meg az csak őket minősíti.

Feltételekhez kötni a szeretet pedig (főleg, ha egy szülőről van szó) szerintem a legszomorúbb dolog.

2013. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

2 ember közötti konfliktusnál mindig célszerű megnézni, hogy kinek van problémája.


Itt most neked nincs problémád azzal, hogy tartsd a kapcsolatot, a szüleidnek viszont van. Te nem tehetsz azért, hogy mások problémáit megold, csak a szüleid tehetnek.


Ha úgy gondolod tartsd a kapcsolatot, a szüleid meg majd megoldják, hogy ez nekik nem tetszik.

Vannak taktikák, amivel elkerülheted, hogy áldozattá válj a kommunikációban. Pl ha kérdezik, hogy miért mégy Pestre, akkor elmondod, hogy kivel találkozol. Ha többet kérdeznek, ami úgy gondolod, hogy csak rád tartozik, akkor elmondhatod, hogy erről nem akarsz beszélni. Ha megint megkérdezik, akkor megint megmondod, hogy erről nem akarsz beszélni (ha harmadszor is megkérdezik, akkor harmadszor is elmondod).

Nem kell belemenni szüleid játszmájába, nem kell reagálni a fenyegetésükre, a patáliára, semmire. Egyszerűen jogod van nem beszélni arról, amiről nem akarsz.

2013. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!