Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az ilyen bosszantó "más az...

Az ilyen bosszantó "más az értékrendem" miatt kötekedő rokonokat lehetséges leállítani?

Figyelt kérdés

A nagynéném igazi pesti nő, oda született ott élt világ életében, talán még Budapest határát sem lépte át (vicc, de szinte igaz)

Mániákus tömegközlekedő, igazából a rossz házassága miatt is szeret emberek között lenni, máskülönben többnyire egyedül lenne.

Oda meg vissza van a BKV-ért, hogy szuper a busz,villamos,metró, sűrűn jár, gyors, a havi bérlettel napi szinten utazva kíméli a pénztárcáját is, szóval rossz szava nincs.

Én viszont utálom a BKV-t, gusztustalanok az ellenőrök, de még a járművezetőkkel is akadt gondom, megbízhatatlannak tartom bizonyos szempontból, lassú is szerintem, és bár tudnék pozitív dolgokat mondani, de úgy vagyok vele,hogyha tehetem kocsi.

Ezen kívül amúgy is nagy autórajongó vagyok, szívesen költöm a kocsimra a pénzem, nagyon szeretek vezetni, egyedül a dugókat nem szeretem, de inkább ülök a dugóban, minthogy bármelyik BKV járaton órákig utazzak.


Nem kell pro és kontra, tudok mindent, nem az ezzel kapcsolatos vélemények érdekelnek.

Hanem,hogy a nagynéném mindig azon van,hogy ne kocsival menjek, ne azzal, állandóan bujtatva vagy nyíltan rátér arra,hogy kocsi helyett tömeg közlekedjek (5 évig jártam Budapestre iskolába, és azt hiszi,azért nem szeretem, mert nem tudom használni.Bőven megtanultam a használatot, innét ered a gyűlölet)

De még ha csak utalgatna...volt már nem egyszer,hogy kifakadt (az alábbi stílusban),hogy mi a francnak az a rohadt kocsi nekem, micsoda szar kocsi, pénztemető, tankolni kell, hogy a büdös francért kell azzal járnom, adjam el, régi szar csotrogány stbstb...

21 éves vagyok, az autóm meg közel 20, de semmi baj nincs vele, csak tankolni kell meg a kopó alkatrészeket cserélni, olcsó a fenntartása, de mindegy ezt neki magyarázhatom.

Nekem ez egy hobbi,rajongás, élvezettel teszem, és egyre inkább sért és zavar az utalgatása.Nem fogom letenni.

De ezen kívül még a Németországban élő rokonainkat is hülyíti,hogy milyen hülyeség,hogy én fenntartok egy autót, és nekik is ódákat zeng a budapesti tömegközlekedésről, ők meg arra emlékeznek,hogy anno 70-ben milyen szuper volt a BKV mert akkor ütlek rajta utoljára, és így kialakul az egyetértés, bár ők nem próbálnak hevesen lebeszélni a kocsi használatról, de olykor próbálnak a buszozásra rávenni.

Ha jóindulatú vagyok, azt mondom,hogy nagynéném csak segíteni akar, mert szentül hiszi, olcsóbb az élet kocsi nélkül (talán igaz).

Na de, ha személyeskedni akarok, nem róla vennék példát, aki 50 felett is albérletben él, és gyakorlatilag semmi kézzelfoghatót nem ért el az életben, valamint nekem nem kell,hogy halomra álljanak a ruhák a szekrényben, meg nem füstölök el napi 2 doboz cigit.

Viszont nem szeretnék szemtelen lenni, így ezzel még sosem érveltem, de egyre közeledek efelé.


Nem egy környezetvédőről beszélünk, ez csupán értékrendi kérdés.Neki az nekem ez.


2016. jan. 12. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Elviszel egy körre? 20/L
2016. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

- "Oké, drága, holnaptól BKV-val járok rendben??"


Csak ennyit kell mondani, és a nagynéni lenyugszik. Te meg jársz kocsival.

Ha újra szóvá teszi akkor újra mond neki,

" rendben BKV-val fogok járni.."

majd megunja

2016. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Sztem sertes nelküli leallitasra nincs tuti recept, mert a viselkedese a sajat döntese, de az eddigiektöl elteröen kellene valaszolgatni, hatha...

Ilyeneket mondtal mar?

"Ertem, h fantasztikusnak tartod a tömegközlekedest - nekem mas a velemenyem az 5 eves tapasztalatok alapjan."

"Meg tudod erteni, h amennyire rajongsz a tömegközlekesesert, en ugyanigy az autos közlekedeseert?"

"Ugy erzem magam, amikor a tömegközlekesessel jössz......"

Az erzeseidröl mindig beszelhetsz, de figyelj oda, h csak a Te erzeseid legyenek az ö tenyszerü viselkedesere vonatkozoan, es nehogy kritizalva, biralva, lebecsmerelve legyen a mondatban a masik szemely, hanem csak a tenyszerü viselkedesenek megnevezese. Igy nem vezethet sertödeshez.

Lehet meg viccesre is fogni, ha olyan a kapcsolatotok: "Nem akarsz palyat valtani es környezetvedelmi menedzser lenni?", "Ugy beszelsz, mintha a BKV titkos menedzsere lennel, valljuk be, mennyit kapsz erte...?"


ps:

1. meg jo, h nem jön a környezetvedelemmel a nemdohanyzonak az, aki napi 2 dobozzal füstöl...

2. penzmegtakaritasi ötletei sem annyira hitelesek, ha albiban el, bar ez miatt nem itelkeznek ismeretlenül, mert e mögött is lehetnek altalam nem latott dolgok (valas utani kisemmizes vagy barmi), es ki tudja, te (en, mas) hol tartanank az ö "cipöjeben", szoval ezzel javasolnek csak ovatosan...

2016. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
nem egy nagyvilági, ha még életében nem járt pesten kívül :P
2016. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Ki mit szeret, ez nem értékrend sztem. Én is rühellem a tömegközlekedést de nem tukmálok semmit. Van kocsim, ha gondolok egyet elmegyek külföldre csavarogni. Egyedül.. :/ Valaki csatlakozna? xd
2016. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Az egyik legnagyobb butaság Budapesten belül autózni. Nekem minden ismerősöm, aki agglomerációban lakik, lerakja az autót Kelenföldön, (vagy máshol) és onnan bkv-val jár. A bkv egy egész jó szolgáltatás a külföldi nagyvárosokban szerzett tapasztalataimmal összehasonlítva is. Egyedül a hármas metró a kivétel, meg a nyolcker és Kőbánya között közlekedő buszok és villamosok, de ott inkább az emberek miatt. Az új buszok nem undorítóak, a 4-es metró se, sőt ritkán zsúfolt, a villamosok is elfogadhatóak.

Nem tesz jót a városnak se az embereknek se a közlekedésnek ez a rengeteg autó, remélem bevezetik nálunk is még az én életemben, hogy fizetni kell a belső kerületekbe autóval behajtásért. Meg van már egy kis sáv az 5. kerületben, ahol bizonyos környezetszennyező motorral rendelkező járművek nem hajthatnak be, (vagy felárat kell fizetni?) legalább ezt kiterjeszthetnék.

2016. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Alairas:


szeretettel üdvözöl Bp-röl: nagynened


6.

2016. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!