Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Nálam ma betelt a POHÁR.

Figyelt kérdés

Az unokahúgomról van szó. Nyáron lesz az esküvője, és az anyjáék megkértek, hogy kísérjem el szalonokba, ide-oda ruhákat próbálgatni. Tudni kell, hogy nem egy kis darab, így nem egyszerű a feladat. Kb. 10 helyen voltunk már, igazából nem számoltam. A stílusa bicskanyitogató, ma konkrétan az egyik szalonosnak idegből mondta, hogy idézem "itt minden szar, hercegnős ruhát keresek, de nem igaz, hogy nincs ilyen". Ezen a ponton elnézést kértem a nőtől, és elmentem, mert nem fogom hagyni, hogy azt higgyék, nálam ez a stílus nyerő, mert nagyon nem. Leéget mindenütt az önbizalomhiányával, mert persze olyan ruhák között keresgél, ami 38-as nőkre való, így a kudarc borítékolt.

Hiába húzkodja magára, a látvány nem lesz olyan, mint egy vékony nőn, és ez ideggel tölti el. Küldött már el engem is a pi..ába.. Ha segíteni akarnak, gorombán visszaszól. Nekem ez nem stílusom, és azt hiszem az anyjáékkal ma közlöm, nem kísérem el többet vesződjenek vele ők..


2016. jan. 15. 15:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed.


Én már valószínűleg előbb (az első bunkó kitörésénél) megmondtam volna neki a véleményem.. Kísérgesse, aki akarja, nem vagy rá köteles.

2016. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
96%
POHÁR
2016. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Megértelek.
2016. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Már az utóbbi időben görcsbe ugrott a gyomrom, hogy na megint időpont, ide-és ide megyünk. Ha segíteni próbálnak, nem fogadja el. Vannak kinézett fazonjai, amik valóban szépek, igen, kb 60 max 70 kilós nőkön... Na most ő nem ez a kategória, és képtelen elfogadni a lehetőségeit, a határait. Mindenki hibás, mindenki bunkó! aki célozgat rá nem ez a legelőnyösebb fazon
2016. jan. 15. 15:13
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A szalonban amúgy nem teszik helyre, hogy vegyen vissza? Én a helyedben többet nem mennék vele el, az tuti. Égesse csak magát. Miért nem az anyja megy vele egyébként?
2016. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Helyre teszik, kínosan mosolyognak... De kb ma az eladó hölgyön láttam a pokolba kíván minket, vagy akárhová.És én elhatároztam, hogy többet nem teszem ki magam ennek, mert égek, mint a rongy.

Az anyjáék viszonylag konzervativabb emberek, "nem értünk mi a mai divathoz" felhanggal, engem kértek meg.De ma felhívom őket, és elmondom mi a szitu, még ha családi viszály is lesz belőle. Rég égtem úgy, mint a mai esetkor.

2016. jan. 15. 15:20
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, szegény :( ne törődj a viszállyal, nem a te hibád lesz. Unokahugica tanuljon meg viselkedni. Nem semmi türelme lehet a vőlegénynek.
2016. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A vőlegény türelmes, mint egy Buddha szobor. Mindenre rábólint, minden rendben van. Azt kell mondjam, hogy valahol sajnos... Mert a ruhára szánt keretösszeget is ő biztosítja, legyen már olyan, mint amilyet az unokahúgom szeretne. Es ez is rátesz egy lapáttal, hogy szerintem úgy gondolja pénzzel a zsebében, majd mindenki hanyatt esik, és gorombáskodhat mindenkivel.. Próbáltam már vele beszélni, hogy ez nem célszerű, és az ő alakjának megfelelő stílusban is találni szépeket, de megvádolt azzal, hogy én biztos írígykedem, mert a Tamás (vőlegénye) neki szabad kezet adott, és annyit költ ruhára amit nem szégyell. Nem írígykedem, de ezeket a pillantásokat még egy szalonban én nem akarom elviselni. Meg gondolom azonos lapra tesznek vele, más hülyesége miatt nem szeretnék kínosan magyarázkodni..
2016. jan. 15. 15:27
 9/18 anonim válasza:
100%
Mondd el nyugodtan a családnak, hogy ez neked így nem oké, nem mész vele. Ha egy kis perpartvar lesz belőle, legyen. Majd tanul a kis hercegnő.
2016. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiakadnék a helyedben, viszont nem hiszem, hogy ha megmondod neki a véleményed, arra jobban adna, mint eddig bárkiére. Ugyanúgy az se fogja megváltoztatni a hölgyet a jó irányba, maximum keres mást, aki elkíséri és elviseli a stílusát.

Szerintem mondd meg neki, hogy neked ez kellemetlen volt és nem szeretnél vele többet elmenni, kérjen meg mást. Ennél többet nem tehetsz. Gondolom amúgy se voltatok legjobb barátnők, nem lesz akkora veszteség, ha megsértődik rád emiatt.


(Lazán kapcsolódik, de leírnám, hogy eddig még minden esküvői ruhaszalonban, ahol csak jártam, mindenhol fellengzős, sznob, lenéző stílusú eladókkal találkoztam. Tesómnak konkrétan azt mondta az egyik kifinomult eladó hölgy, hogy "ameddig lószar van, addig verebek is lesznek." Úgyhogy őket én nem sajnálnám az unokahúgodtól, csak nevetnék mindkét oldalon. :D

Persze, bizonyára vannak kedves és normális eladók is, őket nem hagynám így megalázni, csak még nem találkoztam ilyenekkel.)

2016. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!