Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Nálam ma betelt a POHÁR.

Figyelt kérdés

Az unokahúgomról van szó. Nyáron lesz az esküvője, és az anyjáék megkértek, hogy kísérjem el szalonokba, ide-oda ruhákat próbálgatni. Tudni kell, hogy nem egy kis darab, így nem egyszerű a feladat. Kb. 10 helyen voltunk már, igazából nem számoltam. A stílusa bicskanyitogató, ma konkrétan az egyik szalonosnak idegből mondta, hogy idézem "itt minden szar, hercegnős ruhát keresek, de nem igaz, hogy nincs ilyen". Ezen a ponton elnézést kértem a nőtől, és elmentem, mert nem fogom hagyni, hogy azt higgyék, nálam ez a stílus nyerő, mert nagyon nem. Leéget mindenütt az önbizalomhiányával, mert persze olyan ruhák között keresgél, ami 38-as nőkre való, így a kudarc borítékolt.

Hiába húzkodja magára, a látvány nem lesz olyan, mint egy vékony nőn, és ez ideggel tölti el. Küldött már el engem is a pi..ába.. Ha segíteni akarnak, gorombán visszaszól. Nekem ez nem stílusom, és azt hiszem az anyjáékkal ma közlöm, nem kísérem el többet vesződjenek vele ők..


2016. jan. 15. 15:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Mi a kérdés?
2016. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
58%
Én elvinném a Molettszalonba, ott biztosan találtok rá illőt, és legalább nem kell tovább kínlódni. Nagyobb darab csajoknak kb ez van, meg az a 8 Mori Lee Julietta a Royalban. Nem is tudom, minek voltatok ennyi helyen, a legtöbbe bemegy egy molett csaj és még a kabátját sem vette le, már közlik vele, hogy nincs a méretében semmi. Nyilván ez frusztrálja, igazán lehetnél kicsit megértőbb. Amúgy meg fizet ezeknek a szalonoknak, ha találnak neki megfelelő ruhát? Igen, nem is keveset. Akkor viseljék el, szolgálják ki. Adják rá a 26. gebékre tervezett hercegnős ruhát, ha az kell. De biztos csak én vagyok ilyen mafla, hogy a szolgáltatószektortól szolgáltatást várok. Volt, ahol én se voltam kedves: a szalonnak külön írtam e-mailt, hogy van-e a méretemben ruha, válaszoltak, hogy persze, menjek csak. Erre kiderült, hogy két mérettel kisebb a legnagyobb ruhájuk, és az is cipzáras, szóval teljesen esélytelen. Ott azért elgurult a gyógyszerem, hogy minek néznek engem. Na mindegy. Szerintem valahol középúton van az igazság. Ő is visszavehetne és te is lehetnél megértőbb.
2016. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%
Nyomj a kezébe egy zsírleszívó bérletet! ;) Azzal revansot vehetsz. :D
2016. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem az anyja vagy, nem vagy köteles tűrni a stílusát. Vágd ki a búsba, boldoguljon egymaga.
2016. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor vegyen fel egy pánt nélküli ruhát...

Úgy fog benne kinézni, mint a májas hurka!

2016. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Na kérdező, mi lett azóta?

Mellesleg ez nem önbizalomhiány, hanem inkább túlzott önbizalom, beképzeltség, hogy azt hiszi, a legszűkebb ruha is jó rá, és mindenkivel úgy beszélhet, mint valami neki szolgáló rabszolgával.

Én pont a fordítottját csinálnám. Arra a ruhára is rámondanám, hogy "remekül áll", ami a legsz@rabban áll rajta. Aztán ha majd visszanézi a fényképeket az esküvőről, és látja, hogy úgy néz ki, mint egy préshurka, akkor majd talán észbe kap.

2016. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem esküvői boltban dolgozik, ő is mesélte, hogy kikészül már az olyan emberektől, akik a 100 kilójukat is bele akarnák préselni az 50-60 kilós nőknek való ruhákba, majd visítoznak, meg értetlenkednek, hogy miért nem megy nekik, meg miért nem áll jól. Volt olyan, akinél majdnem szét is szakadt a ruha, és rá kellett szólni, hogy az nem az ő mérete, vegye le, mert tönkremegy a ruha, természetesen még a nő volt vérig sértve.


Én sem mennék ilyen barommal sehova, oldja meg maga az esküvői ruháját. Vegyen fel olyat, amibe úgy préselte bele magát, aztán majd számolgathatja mindenki az esküvőn, hány úszógumija van. Nem önbizalom hiányos, hanem baromira el van szállva magától. Én neki is megmondanám, hogy téged felejtsen el, mert nem fogod mindenhol hallgatni az undorító, lekezelő, mocskos stílusát, nem égeted magad vele. Megmondanám neki, amikor idegeskedik, hogy "nem olyan a látvány", hogy fogyjon akkor le, és akkor bele fog férni a ruhába normálisan.

Sajnos az ilyenek nem értenek a szép szóból.

2016. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
fel nem foghatom az ilyen no miert nem csinaltatja meg magara azt amit szeretne. akkor el tudjak neki kesziteni kis modositasokkal azt a fazont amit szeretne es pont ra fog illeni, nem huz, nem rancol nem feszul. en tuti ezt csinalnam.
2016. ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!