Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben a helyzetben? "Visszahívnátok" az esküvőtökre udvariasságból?

Figyelt kérdés

Az unokatesómnak már volt egy esküvője kb -11-12 éve. Azon ott voltam. Semmi gond nem lenne ezzel, csakhogy elvált, és most újra esküvője lesz: ebben a hónapban.


Az hagyján, hogy engem nem hívtak meg, a szüleimet sem, de még a nagyszüleinket sem.


Az a kérdés, hogy így ti a jövőre tartandó esküvőtökre meghívnátok-e őt és a családját?


Nyilván udvariasságból illene, hiszen egy esküvőjén én is ott voltam. Másrészről engem nagyon bánt, hogy arra se méltatta a nagyszülőket (a nagyszüleinket),hogy felemelje a telefont,és beleböfögjön két értelmes mondatot meghívó gyanánt. Az esküvő hírét is az ő szüleitől tudjuk egyáltalán.


Ti mit gondoltok?

Nem tartjuk a kapcsolatot, 5-6 éve láttam utoljára. ...


Nem is az anyagi oldala érdekel, mert egy család egy esküvőn nem oszt, nem szoroz, hanem az, hogy ilyen esetben hogy illendő?


2015. máj. 13. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell meghívnod csak udvariasságból.

Pláne ha a kapcsolatot sem tartjátok.

Esküvőre szerintem csak olyanokat érdemes meghívni, akik tényleg számítanak a mindennapos életben.

Meg gondolom, mivel ez a második házassága ebből már nem csinál akkora faxnit, mint elvált ember....

2015. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem hívnám meg, és meg sem sértődnék.


Egyébként honnan tudsz az esküvőről, ha nem tartjátok a kapcsolatot? Lehet, csak kéttanús lesz (feltételezem)

2015. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tartjátok a kapcsolatot, semmilyen formában sem, akkor felesleges meghívni.Esetleg egy értesítést küldhetsz neki (is) az esküvőről, aztán ha akar eljön gratulálni.
2015. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell visszahívni udvariasságból, főleg így, hogy nem is tartjátok a kapcsolatot.

Viszont ha nagyikat sem hívtak, meg senkit, akkor talán nagyon szűkkörű lesz, vagy kéttanús. Nem biztos, hogy rosszból nem hívtak meg.

2015. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg azt nem ártana tudni, hogy milyen a második esküvője. Sokan akkor csak kicsit vagy kéttanúsat szoktak és lehet azért nem hívott meg. Vagy csak simán nincs olyan anyagi helyzetben és csak 10 emberre lesz ebéd.

Nagyszülőket nem keverném bele, az az ő dolguk egymás közt h kit miért hogyan hívnak meg.

2015. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom az emberek minek évődnek annyit az ilyen esküvői meghívásokon, meg szeretnéd hívni vagy nem?


Ennyi.

2015. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem írtam le, nem tudhattátok.


Az unokatestvérem, fogalmazzunk finoman, szereti a rongyrázást. Nem szűk körű lesz az esküvő. (Enyhén fogalmaztam.) A gyűrűkben fekete gyémánt lesz, és azt hiszem ezzel sok mindent elmondtam. :D

Nem kívánok nekik rosszat, sőt, remélem megtalálja a boldogságot. Ahogy hallottam, nagyon szeretik egymást a párjával, aki a gyerekeket is elfogadta.


Az esküvőről (a gyűrűkről, a létszámról, az árakról (igen, ilyen a család azon része, mindent pénzben mérnek) nem tőlük, hanem az unokatestvérem szüleitől hallottak a nagyszülők. (Én a nagyszülőktől tudom.)


Köszönöm a válaszokat.

2015. máj. 13. 14:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hivnám meg oket. Nem kell mindenkit meghívni, mert rokonok.
2015. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell meghívni őket. 12 éve még tartottátok a kapcsolatot, úgyhogy meghívtak, de emiatt nem tartoztok semmivel, hiszen gondolom vittetek ajándékot, és nem ti kértétek a meghívót. Ha közeli kapcsolatban lennétek, akkor egyértelmű lenne, hogy ti visszahívjátok őket, de azok az idők már elmúltak. Még az is lehet, azért nem hívtak a ti oldalatokról senkit, mert tudják, jövőre ti is esküdtök, és nem akarnak menni, főleg miután megmutatták, mennyi pénzük van esküvőre.
2015. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

,,gyűrűkben fekete gyémánt lesz, és azt hiszem ezzel sok mindent elmondtam. :D ''


Ezen az oldalon mindig lepontoznak ha kövekről, gyémántokról írok valamit, (pedig van ékszerbecsüs és drágakő szakértő végzettségem is) ezért már elhatároztam, hogy többet nem kommentelek. De most a kedvedért leírom, hátha jobb kedvre derülsz tőle, a fekete gyémánt 99%-ban kezelt kő. Azokat a gyémántokat kezelik feketére amik eredeti állapotukban szart se érnek annyira rossz a színűk és annyira zárványosak. Nem szabad venni, jóóó nagy átverés sznobok számára :)

Egyébként ha nem tartjátok a kapcsolatot felesleges meghívnod.

2015. máj. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!