Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Eladja a cuccaimat, és én...

Eladja a cuccaimat, és én vagyok kicsinyes?!?

Figyelt kérdés

Unokatesómék nagyon rossz anyagi helyzetbe bevállaltak egy becsúszott babát. Munka nélkül, hitellel, nem sok telt nekik babaholmikra. A mi fiúnk akkor már 1 éves volt, ès családosan célozgattak sokat, hogy számítanak a segítségünkre, konkrétan épp csak a kiságyat nem kérték el a gyerek alól... Mivel terveztük akkor már a tesót, így KÖLCSÖN adtunk rengeteg mindent nekik. Ez meg is lett beszélve hogy amint kinövi, kèrjük szépen vissza, mert kell nekünk is.

Ehhez képest tegnap a jófogáson viszontláttam jópár holminkat, ruhát, játékot, amit unokatesóm hirdet.

Begurultam, felhívtam, rákérdeztem, még neki állt feljebb, hogy idézem:"mit vagy úgy oda, nektek úgyse számít, nekünk meg tudod, hogy kell a pénz."

Egy óra múlva már a saját anyám üvöltött a fülembe, hogy hogy képzelem, kicsinyes vagyok, ès nem kívánatos a tásaságunk a vasánapi családi ebéden sem, mert szegény unokatesóm azóta is miattam bőg:o


Szerintetek hagyni kéne? Tényleg kicsinyesség visszakérni amit KÖLCSÖN adtunk? Nagyon korai még, nem is tudja senki rajtunk kívül, de úgy fest sikerült a tesó, jövö héten megyek dokihoz. Most akkor mi vegyünk mindent újat?

Plusz ezek után nem is akarok több babaholmit adni nekik sehogysem.



2016. jan. 30. 12:42
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kicsinyes ez bunkóság a rèszükről. Èn most azzonal átmennèk ès visszakèrnèk mindent.
2016. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Most attól mert ők rosszul élnek,miért kéne nektek 2x megvenni a babának a dolgokat.Azért ezek nem olcsó dolgok,és ahelyett,hogy örülnének,hogy kölcsönadjátok,megpróbálják eladni.Nem ti tehettek róla,hogy nem élnek jól.Teljesen jogos,hogy kiakadtál.Ez egyszerűen pofátlanság.
2016. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Bőgjön akkor a hülye tehén. Menj át és kérd vissza a KÖLCSÖN adott cuccaid. javasold neki, hogy el is lehet menni dolgozni pl. részmunkaidőben a te holmijaid árulása helyett.
2016. jan. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
97%

Amit csak hangsúlyozottan kölcsön adtál, azt nem kicsinyesség visszakérni. Ne hagyd, hogy bűntudatot keltsenek benned, hiszen tulajdonképpen megloptak.

Én tuti még jobban begurulnék, és közölném, hogy a jövőben ne számítsanak rám a családi vasárnapi ebédeken, de másban sem, mert én sem vagyok jótékonysági intézmény. Persze én kicsit hevesebb vérmérsékletű vagyok, de tuti leépíteném a kapcsolatot a kedves cswaláddal.

2016. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki magadért, különben rosszabb lesz.
2016. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 acelsziv ***** válasza:
100%

Szerintem addig menj át a cuccaidért amíg van miért átmenned, mert ezek után tutira bala fog húzni és mindent elad akár féláron is.

Mellesleg anyád is érdekes állat. A saját gyerekével szemben véd mást és még titeket tagad ki.... Undorító.

2016. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez konkrétan lopás.

Én azt csinálnám, hogy a párommal együtt azonnal átmennék hozzájuk és visszakérnék minden KÖLCSÖNadott dolgot, amit még nem adtak el. Ilyen magatartás után pedig a jövőben nem számíthatnának a segítségemre.

Anyád meg ha nem látja át, hogy ez mekkora pofátlanság volt unokatesódék részéről, akkor egy ostoba barom ő is. Ha így reagál, nem is hiányoznának a vasárnapi családi ebédei, inkább a saját családommal törődnék.

2016. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
97%
Anyámhoz nem mennék el, azért sem, sőt a telefont sem venném fel ha hív. Vissza már nem kérném a cuccokat, mert úgysincs meg mind, másrészt akarná a fene látni még egyszer az életben a büdös pofáját... (kicsit ideges lettem)
2016. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%
Családon belül az ilyen dolgok tudnak ellenségeskedést szülni, úgyhogy bármiféle "kölcsön" felmerül, a józan ember arra nem számít, hogy valaha is visszakapja (azaz keresztet vet rá).
2016. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban kölcsönrol volt szó, akkor igazad van.
2016. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!