Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 eves vagyok reggel osszepak...

17 eves vagyok reggel osszepakoltam a cuccaimat es egy szo elmentem. Mit tegyek hogy ne kelljen vissza mennem hozza?

Figyelt kérdés
tudni kell hogy alkoholista olyan dolgokat muvel hogy nem lehet kibirni csak ugy nekem tamad es nekem jon este nem lehet tole aludni mert nem hagy beken elni nem lehet mellette olyan dolgokat muvel amik tarthatatlanok..
2015. szept. 2. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom valamelyik szülődről beszélsz. Hol a másik? Egyéb rokon? 17 évesen még nem vagy nagykorú, rendőrséggel is hazavitethet. Nagykorúsíttathatod magad, ha akarod, és akkor elköltözhetsz, de akkor kell egy hely, ahová mész. Ezt nem lehet így csinálni, hogy pakolsz és mész... hová mész???
2015. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Kérelmezned kéne egy eljárást a helyi gyámhivatalnál. Ekkor a hivatal kijelöl számodra ideiglenes elhelyezést (gyermekotthonban, rokonnál, stb.). Aztán ha nagykorú leszel már a magad ura lehetsz annak minden felelősségével együtt.
2015. szept. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom iskolás vagy. Volt egy lány az osztályunkban, akinek elváltak a szülei, az anyja ivott és ő vele maradt, mert az apja elköltözött az ország másik felébe. Akkor voltunk harmadévesek, szóval kb., mint te. Ő szólt az osztályfőnökünknek, hogy nem szeretne kellemetlenséget az anyjának, de nem tud vele élni. Főleg, hogy annak meg volt egy szintén alkoholista barátja és verte a nőt meg a lányt is. Szóval ő kapott helyet a koliban annak ellenére, hogy abban az utcában volt a lakásuk. Hétvégére hazamehetett, de ha nem akart bent is maradhatott. A sulit elvégezte sőt, később az egyetemet is. Én azt gondolom más miatt ne rontsd el az életed, ha van lehetőség kérj segítséget nevelődtől, tanárodtól, de ne csövezzél... nem éri meg.
2015. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ki???
2015. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Kollégium?
2015. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Osztályfőnöködnek szólj, az igazgató feladata a helyzet kezelése. A középiskolák köznevelési intézmények, vezetőjük nemzeti köznevelésről szóló törvény értelmében felelős "a gyermek- és ifjúságvédelmi feladatok megszervezéséért és ellátásáért, a gyermekvédelmi jelzőrendszernek a köznevelési intézményhez kapcsolódó feladatai koordinálásáért".
2015. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Itt valamelyik nap volt egy ugyancsak 17 éves csaj, őt az apja dobta ki a barátja miatt. A csaj a nagyszülőkhöz ment, majd ott kivárja, hogy a szülők mikor nyugodnak meg.

(Ugye véletlenül sem te vagy az?)


Te most jelenleg hova költöztél, kinél húztad meg magad, és ott meddig maradhatsz??

2015. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban nem mindig úgy működik, ahogy írják. Persze, sok szép mende-monda kering, hogy az emberek majd segíteni fognak rajtad, pedig kicsit sem érdekel senkit sem a sorsod. Ha már leléptél, akkor legyen eszed, kapd össze magad, nyilván van valami terved is. Húzódj meg valami barátnál vagy olyan rokonnál, akit bírsz. Iskolába járj be, de mellette keress valami munkát és komolyan kezdj el dolgozni, hogy aztán nézhess valami albit. Kérhetsz segélyt is, de semmire se mész vele, ha viszont betöltöd a 18-at, kaphatod te a családit. Rendőrséget nem hiszem, hogy rád hívná. Előbb-utóbb csak megleszel.
2015. szept. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!