Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mégis kit válasszak? Ki maradjon?

Mégis kit válasszak? Ki maradjon?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk házasok. Mindketten 27 évesek vagyunk. Van 2 kicsi gyermekünk és most várunk egy harmadikat. :)

Sajnos a sors úgy hozta, hogy a családban minden szülő és nagyszülő súlyosan beteg lett az elmúlt 6 év során. Ami azt jelenti, hogy a párom nagymamája, anyukája és apukája, és az én nagymamám anyukám és apukám is súlyosan beteg, gondozásra szorul, nem önellátó!


Most ott tartunk, hogy van egy ház amiben a párom szülei élnek a nagymamával, egy ház, amiben az édesanyám él és egy amiben édesapám és nagymamám él.

Mi külön költöztünk évekkel ezelőtt.

A házunk nagy, de 11 főre már kicsi. Szűkös lenne, tehát nem tudunk mindenkit befogadni (ráadásul ellentétek is vannak bőven...)


Testvérektől segítséget nem kapunk, egyiket sem érdekli különösebben a szülők sorsa, csak az örökség! Ilyen lehetőség nincs.


Meglátogatni őket külön-külön pedig rendegetg idő, ami munka és gyereknevelés mellett szinte lehetetlen. Idősek otthonába nincs hely, meg a helyi Otthonról amúgy sincsenek jó visszajelzések, meg a lelkiismeretünk is ott van ugye...


Egyik mama azt mondta, hogy ő elmenne az idősek otthonába, mert nem akar a terhünkre lenni, de közben meg fáj a szívünk, mert nem teher, hisz ő nevelt fel.


Ilyenkor mi a teendő? Luxus szociális otthont nem engedhetünk meg magunknak. Ápolót gondoltunk hogy felveszünk, vagy kirendelt ápolót, de azok is csak napi 2x mennek ki pelenkáztatni vagy esetleg megebédeltetni.


Mindenki mentálisan ép, kivéve az egyik anyukát, aki az idegenektől írtózik és néha minket sem ismer meg.


Van valami lehetőség? Hogyan oldhatnánk ezt meg?

Valaki volt már hasonló helyzetben?


Köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 20. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Én mindenképpen a fizetett nővért alkalmaznám. Drága, de idővel az idős szülők is megismerik, ragaszkodni fognak hozzá. Arról nem is beszélve, hogy a megszokott, szeretett otthonukban maradhatnak. Ti is tudjátok őket látogatni.

Csak halkan jegyzem meg, hogy ilyen esetekben lehet kérni a testvérek támogatását is, jelezve, hogy ha nem veszik ki a részüket az ápolásban, látogatásokban akkor csak a kötelesé részt fogják kapni mint örökség, mert kérhető ápolásért cserébe az örökség. Anyósomék így csinálták. 6-an testvérek de csak az egyik lány volt hajlandó mindent feladni, és ápolni az idős szülőket. Ezért a nagy ház az övé lett, a testvérek csak köteles részt kaptak. Az ügyvéd mindenki orra alá tolta a papírt, hogy ápolásért cserébe a ház a lánytestvéré lesz.

2016. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha van nyugdíjuk, akkor abból lehetne olyan személyt megfizetni, aki napi 2x kijár hozzájuk és gondozza őket.
2016. febr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Szociális otthon
2016. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Kb. 2 év a várakozás a szociális otthonba.Adjátok be a papírokat addig gyorsan.
2016. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
házi segitség nyujtás ilyenkor egy növér kijárna heti töbször
2016. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

A házi segitsegnyujtas valóban létezik. Egy a gond vele, az valóban csak segítség. Pl segít megfurdetni a beteget, vagy tornaztatni, esetleg infúziót köt be. Heti max 4 óra, de inkább kéthetente 2. Tapasztalat.

Házi betegapolas létezik még, ilyenkor váltott személyzettel napi 24 órában felügyelik és gondozzák is a beteget, nos ez 400, azaz négyszáz ezer havonta.

2016. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Adjatok el a harom hazat es vegyetek egy nagyot, kulon bejaratu szobakkal. olyan amerikai tipust. Ket haz arabol kijon egy nagy haz. Harmadik haz arat elteszitek tartalekba. Gondolom a szuloknek van jovedelmuk, igy a reszit tudjatok fedezni .
2016. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Azért az se semmi hogy a szülőkkel a gond nem kell a tesóknak, de örökség kéne... ha én lennék így szülő, tuti arra íratnék mindent, aki megtesz értem valamit, a sült galambra várók meg hoppon maradnának.

Nagyon nehéz helyzetben vagy, én se tudnék mit tenni :/

2016. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ésszerű az lenne, ha a szellemileg ép szülők belátnák, hogy ez így nem állapot. Ti ketten nem bírtok 3 gyerekről és 6 emberről gondoskodni. Családok rokkannak bele egy folyamatos ápolást igénylő emberbe is, ennyi fizikailag lehetetlen.

Mivel van házuk, azt eladva simán kijön a beugró egy luxus otthonba és mivel fiatalok, valószínűleg nem "buknák el" az összeget azzal, hogy 2 hét múlva meghalnak és fizettek érte több milliót. A mi családunkban is volt már több ilyen, nálunk ez vált be leginkább.


Nagymamám és a nővére is így ment be magától, hogy eladta a lakását. Tényleg nagyon szép hely volt mindkettő, kedves nővérek, 0-24 felügyelet, házhoz járó orvos, fakultatív programok (pl gyógytorna, énekkar, mise) és szabad ki-be járás azoknak, akik hazatalálnak. Hétvégéken, ünnepeken mindig elhoztuk, látogattuk őket. Sokkal jobb ellátást kaptak, mint amit mi, vagy bármilyen ápolónő biztosított volna.


A nagymamám másik nővére nem akart bemenni. Ezt is tiszteletben tartottuk, felvettünk ápolónőt, hogy otthon maradhasson (tőlünk 300 km-re). Az ápolónő főzött rá, mosott rá, tényleg megcsinált mindent, de naponta egyszer-kétszer ment át, ahogy mondod. Akármi történt pár óráig nem tudott róla senki, a vége az lett, hogy pár óráig nem vette észre senki azt sem, hogy meghalt szegény. Amikor nagymamám lett rosszul, akkor azonnal hívtak minket, bementünk mind meglátogatni anyukám pedig maradt és végig fogta a kezét.

Mindenki úgy tekint az otthonokra, mintha rossz lenne ott lakni, de jó helyen nem rossz. Nagymamám testvére egyik évben konkrétan megkért minket, hogy vigyük mégiscsak vissza újévre, mert szeretne a "lányokkal" is ünnepelni (az ottani barátnőire gondolt).


Igaz, így elveszik az örökség, de én nem sajnálnám. Nektek úgysem kell 3 ház, a testvérek meg főjenek a saját levükben, ha nem akarnak segíteni az ápolásban, de a pénz azért kéne.

2016. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 acelsziv ***** válasza:
100%
9 nem mond ostobaságot. Én olyan szervezetekről is hallottam már, amelyek az ingatlanért cserébe életjáradékot adnak. Lehet, hogy abból telne 24 órás nővérre is.
2016. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!