Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csinálnátok az én helyemben?

Mit csinálnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés

OKJ tanfolyamra járok, és az alkoholista apámmal élek, aki nem szívesen tart el.

Viszont anyukám rokonai rengeteg pénzt adnak, ők sem gazdagok, de nem élnek rosszul, de vannak határaik.

Ők ajánlottak fel minden pénzt, sosem kértem, de elfogadtam.Régebben apámnak 60 ezreket adtak havonta, amiket elivott.Ezért szóltam nekik,hogy ne adjanak többet neki, mert rossz volt nézni,hogy ennyi pénzt így eltékozol.Azóta nekem adnak havonta egy 20-ast (meg ha kell valami akkor azt), mióta tudják mi a helyzet.

Dolgoztam 4 hónapig iskola mellett, de mindig 8 órákat, mert csak úgy tudtam egy érdemes összeget megkeresni, és abból is épp,hogy kijöttem. (számlákat is fizettem belőle)

De amikor apám tudja hogy dolgozok,akkor többet iszik el a saját pénzéből, mert majd úgyis kifizetem a számlát, ha meg nem akkor csodálkozik, de nem izgatja,hogy lekapcsolnak egy-egy szolgáltatást.

Ezen kívül a tanulmányi eredményeim is romlottak, 4-ből buktam félévkor, ami igazából nem számít, mert csak fél év, de egy szót sem tanultam ezekben az időkben.Én nem vagyok egy metafizikus, butának tartom magam, nem tudok sokat tanulni egyszerre, főleg nem munka mellett, nekem nem megy a kettő.Hiába dolgoznak millióan iskola mellett, nekem nem megy.

Nem önbizalomhiány, és nem is szerénykedés, tényleg nem vagyok egy jó képességű ember agyilag.

Szükségem lenne egy szakmára, de apám folyamatosan azt mondja,hogy ő nem tart el, tartsam el magam, a nagynéném azt mondja,hogy ők tartanak el (havi 20-al) és ők azt akarják,hogy legyen szakmám, ezért adják a pénzt, de nekem ebből tényleg elegem van.Semmire nincs pénzem, igénytelen ruháim vannak, tengődök, kapok a fejemre jobbról-balról, elegem van az egészből.

Bár írtam,hogy buta vagyok, de a pénz megkereséséhez értek, és életrevalónak gondolom magam, és szinte biztos vagyok benne,hogy egy érettségivel is többre tudom vinni mint akár egy árufelöltő (és ezzel most nem őket akarom megsérteni, mert tudom mi az a munka,-a fizetésre utalok)

Látok rá esélyt,hogy lehetek valaki.

Viszont ebben maximum apám támogatna azért,hogy pénzt kérhessen, és ő is csak addig amíg meg nem tudja,hogy elköltözök majd.Nagynénémék maximálisan kiakadnának,hogy ők eddig azért adtak pénzt, azért,hogy az eddig OKJ-n töltött időt elpazaroltam stb...

(Gyakorlattal júliusig tart az OKJ első éve, és még +1 év)

Anyukám már meghalt, róla ezért nem írtam.


2016. máj. 1. 11:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Az OKJ vizsga hamarosan jön, a tudásom csekély, de szerintem át fogok menni, viszont azon sem lepődnék meg ha nem, szóval még ez is játszik.

(ezúttal inkább csak a vizsgadrukk miatt vagyok kicsit pesszimista, de valószínű,hogy sikerülne)

2016. máj. 1. 11:09
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Ezzel mit kezdjunk mert csak panaszkodtal de kerdest nem talalom.. sztem munka mellett is lehet tanulni es nrm sokat kell kibirnod..de te eleted ha annyira okos vagy h eretsegivel valahol elhelyezkedsz akk ne ..de csinald amit akarsz
2016. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Munka mellett tényleg rohadt nehéz tanulni. Egy alkoholista mellett meg pláne.


Nem tudnál elköltözni máshova?


A tanulásról meg annyit, hogy iszonyat fontos. Milyen OKJ-t csinálsz? Angolul tudsz?

2016. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Ilyen internet elvonja a figyelmed gondjaid nincsenek amúgy? Mert az szokott még a gond lenni :D
2016. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogd meg magad keress egy szállós munkát. S ha letelt a próbaidőd (3 hónap) kezdj el ott egy OKJs képzést. Menj Győrbe,vagy Pestre ahol vannak ilyen gyári munkák. Én is így csináltam annó. Csak én érettségit tettem le 3 műszak mellett. Plusz a jogsi.... Meg lehet csinálni. Nem kell apádnál élned!! 120-130 nettót simán megkeresed pl minőségellenőrként. Aztán ha megvan a szakmád elállhatsz abba dolgozni. (Nekem nem alkeszek voltak a szüleim,egyszerűen kiraktak az utcára 18 évesen)
2016. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem értelmesnek tűnsz. Ritkán mondok hasonló, de nem hiszem, hogy buta vagy, ne becsüld le magad, szerintem ez nem igaz. Érthető, hogy munka mellett nem vagy képes annyit tanulni, mint amennyit kellene, hisz neked is vannak igényeid (szórakozás, pihenés, alvás), melyeket hosszútávon nem lehet elhanyagolni.

A helyedben azonban mindenképpen befejezném az OKJ képzést, nem olyan sok az az 1 év már, és azért mégiscsak jobb, mint simán egy érettségi. Mit tanulsz egyébként?

2016. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mennyi ideig tart még az okj? ha már nem sok, akkor olyan opció nincsen,hogy a nagynénédhez költöznél addig? nyilván akkor nem fogadnád el a pénzt, hanem ott laknál.

teljesen tudnál a sulira koncentrálni,nem kéne azon aggódni,hogy holnap kikapcsolják megint az áramot.meg lelkileg is jobb lenne, ha nem az apukádat kéne hallgatnod egész nap.

és ha elvégzed a szakmát,akkor nyilván állj a saját lábadra. nagynénédnek meg legyél hálás utána is és segíts majd amiben tudsz ! többet tesz most érted mint a saját apád.

de ha még 1-2 év hátra van a sulidból, akkor nem biztos,hogy jó ötlet hozzájuk költözni. 20 ezerből már egy szobát ki tudsz venni, dolgozni elég lenne annyit,hogy a kaját és a rezsit fizetni tudd.

2016. máj. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!