Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csinálnátok ha kiderülne,...

Mit csinálnátok ha kiderülne, h van egy elttkolt féltestvéretek?

Figyelt kérdés
Szituáció a következő:közel 30 évesen megtudod,h van egy fél testvéred akinek felesége, gyerekei vannak.Megkeresnéd?ha igen, hogyan?
2014. máj. 9. 18:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem véletlenül volt eltitkolva. Nekem 15 évesen derült ki véletlen.
2014. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Hú, hát egy világ törne össze bennem. Nem a testvér ténye miatt, hanem azért, hogy eltitkolták.

Szerintem nem keresném meg inkább. :(

2014. máj. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
A mi családunkban volt ilyesmi. Apámnak 50 évesen derült ki, hogy van egy féltestvére. És ha ez nem elég, a nagypapám még 18 éves koráig fizette is a gyerektartást. Elég nagy botrány lett belőle, de végül nem keresték fel.
2014. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem...ezt úgy mondom, hogy velem megtörtént..

Nem véletlenül titok, neki nincsen még családja...

Ráadásul nem tudja, hogy az apja nem az apja ( ő tud róla, hogy nem a sajátját neveli)

Nem boritom a bilit... Fáj, hisz testvérem,, ugye nekemmnem kell keresnem, ismerem is..

Igazaból nem is értem miért nem jön rá, nagyob hasonlít az édesapámra, de a tesómra is..sőt a tavolabbi unokatesókra is..

Persze, mert senki nem keresi a hasonlóságot.. Csak egyszer hittem azt, hogy a saját apám szürkületben..


Honnan tudod?ő tudja, hogy .. Sóval neki nem borulna az élete, mint az én tesómnak?

Ha őt egyediül nevelné az anyukaja, akkor később elmondanám neki, de a saját anyamnak nem akarok fájdalmat okozni ( bár sztem sejti a dolgot)

2014. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
Először fájna, majd megemészteném, és felkeresném az illetőt, és próbálnék jó kapcsolatot ápolni vele.
2014. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Én örültem neki, amikor megtudtam, csak sajnos nem tudom megtalálni. :/
2014. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%

Ha ő nem tud róla, hogy az én apám az ő igazi apja, akkor nem keresném fel, mert még a végén igényt tartana az örökség rá eső részére. Nehogy már magam alatt vágjam a fát, és emiatt kapjak (kapjunk, hiszen van egy édestestvérem) kevesebbet.

Illetve nemcsak az anyagiak miatt nem lenne jó, hanem akkor sem, ha ő úgy tudja, hogy xy az igazi apja. Akkor nem bolygatnám az életét azzal, hogy én fedem fel neki a titkot.


Ha hivatalosan apám gyereke, mert fizette utána a gyerektartást, csak épp előlem titkolták el, akkor attól függően keresném fel vagy sem, hogy vágynék-e egy testvérre. Hiszen az anyagiak már nem befolyásolnának ebben az esetben, nyilván egyértelműen ő is örökölni fog apánk után. Tehát ha úgy érezném jól jönne egy féltestvér, akkor lehet, hogy felkeresném, főleg, ha ő is ismeri apánkat, legalább meg tudnánk beszélni a vele való élményeinket. Közös programot is csinálhatnánk.

De ha nem vágynék rá, akkor nem keresném fel.

2014. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Semmit. Nem keresnem meg. Ha az apam/anyam nem akarta, hogy tudjak rola, akkor annak biztos oka volt. Tiszteltben tartanam a donteset.
2014. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 gazi válasza:
Replitiánná változnék.
2014. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nekem is van de elöttem soha nem titkolták.Nálam egy évvel idősebb.De soha nem akarnék vele találkozni.

És nem is lehet mert más országban él.

Apám eggyik félre lépéséből született.

2014. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!