Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy döntöttél "keresztszülő-ü...

Hogy döntöttél "keresztszülő-ügyben"?

Figyelt kérdés
MI alapján, mik voltak a szempontok...

2016. máj. 3. 12:36
 1/10 A kérdező kommentje:

Mi alapján döntsünk...

párom ágáról 2 lánytestvér saját családdal.


Én ágamról 2 lánytestvér és 1 fiútestvér. A bratyónak van már családja, a csajok még fősulisok.

2016. máj. 3. 12:38
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akivel közeli kapcsolatban vagyunk.

Nálunk a keresztapa és a keresztanya nem egy pár, hanem egy-egy unokatesó.

2016. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Jaj, azokat nem írtam le, hogy persze fontos, hogy ők is jártak hittanra, meg vannak keresztelve, voltak elsőáldozók. Normálisan élik az életüket.
2016. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Református "hit" szerint vagyunk megkeresztelve, összeházasodva.

Nem vagyunk vallásosak.

2016. máj. 3. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Jaaa, ott nem tudom, mik a szokások :)
2016. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Akkor mi a francnak kell a keresztszülő, csak a hacacáré miatt?
2016. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mert nekem is van, páromnak is.

kb. ennyi miatt szerintem.

2016. máj. 3. 12:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Katolikusok vagyunk és vallásosak.

Mindkét már megszületett kislányunk keresztszülei közeli barátaink (mindkét pár kislányának is mi lettünk a keresztszülei).

A harmadik kislányunk (3 héten belül érkezik) keresztszülei is a baráti körből lesznek majd, az ő kisfiuk a mi keresztfiunk.


Családból nem akartunk választani, nem szerettünk volna sértődést belőle.


Mindegyik keresztszülő közel áll hozzánk, jó barátok vagyunk, és a gyerekekkel is gyakran találkoznak. Fontos szempont volt az is, hogy ha bármi történne velünk, tudjanak a gyerekek rájuk is számítani a jövőben.

2016. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért tényleg felesleges, hogy "mert nekünk is van".
2016. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is meg lettem keresztelve "mert azt kell".

A keresztapám apám öccse, a keresztanyám anyám középiskolai barátnője. Életemben egyiktől sem kaptam soha semmit, sőt "a nőt" 8 éves korom óta nem láttam.

Teljesen mindegy, hogy rokon vagy nem rokon. Olyan embert kell választani, akit érettnek, megfelelőnek tartasz a "feladatra" és úgy gondolod, hogy 18+ év múlva is ugyanolyan keresztszülei lesznek annak a gyereknek. (nem pedig csak a víz alá tartják, aztán csőváz)

2016. máj. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!