Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A keresztszülő rokonnak számít?

A keresztszülő rokonnak számít?

Figyelt kérdés
Vérségi kapcsolat nincs. Az egyik legjobb barátom gyermekének vagyok a keresztapja.

2015. júl. 6. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Számít rokonnak de nem vér szerintinek
2015. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Nekem azt mondták ha meg vagy keresztelve, és a szüleiddel történik valami akkor a keresztszüleid nevelnek fel.


Nem tudom ez a mai világban is érvényes e.

2015. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

A keresztszülő rokonnak számít?

Rokonnak számít, de nem vérszerintinek.

2015. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jogilag nem, de érzelmileg számíthat annak. Ez családtól függ. Jogilag viszont semmiképp.
2015. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:
Kérdező, milyen szempontból kérdezed? Jogilag nem számít rokonnak a keresztszülő. Vallásilag (mert ez egy vallási fogalom) gondolom annak számít, de nem lévén vallásos, ezt nem tudom biztosan. Emberileg meg a felek viszonyától függ, én (ha már elvállaltam a dolgot) biztosan rokonnak tartanám a (nem létező) keresztfiam.
2015. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jogi értelemben nem számít rokonnak, ezt tudom. Viszont úgy olvastam, hogy a néphagyomány szerint mindig is rokonnak tartották a keresztszülőket. Gyakran erősebb is volt e kötelék, mint a vér szerinti rokonok között. Arra voltam kíváncsi, hogy a mai világban hogyan tekintenek az emberek a keresztszülői kapcsolatokra. Nekem is vannak keresztszüleim, de ha nem lennének vér szerinti rokonaim is egyben, nem tekinteném őket rokonnak, mivel gyerekkoromban le sem tojtak, s csak névleg voltak a keresztszüleim. Én igyekszem felelősségteljes keresztszülőnek lenni, elkerülendő, hogy olyan legyek, mint a saját keresztszüleim voltak.
2015. júl. 8. 07:25
 7/8 anonim válasza:
vér szerint nyilván nem számítasz annak, képletesen viszont igen. egyenértékű rokon vagy a többivel, ha nem a genetika van a képben.:)
2015. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!


Az én drága keresztszüleim és közöttem nincs vérségi kapcsolat. Tehát jogilag, vérségi kapcsolat szempontjából idegenek.


VISZONT sokkal, de sokkal közelebb vagyunk egymáshoz, mint a vérségi alapon jogilag is rokonnak számító személyek 99%-a a családunkban.


Olyan közeli kapcsolatban vagyok a keresztszüleimmel, hogy keresztanyukámat anyának, keresztapukámat apának szólítom. Csak az édes szülők iránti tiszteletből nem szólítom a keresztszüleimet édes-nek. De nekem olyan, mintha két édesnyukám és édesapukám volna, akik közül egyik pár a keresztszüleim.


A jogra és az ahhoz kapcsolódó öröklsére, stb. magasról tojok, mert imádom őket, és ez az, ami nekem, nekünk fontos.


25+

2015. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!