Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez mi ha nem rosszindulatúság/...

Ez mi ha nem rosszindulatúság/irigykedés?

Figyelt kérdés

A keresztapám (apám testvére) Ausztriában dolgozik, de van egy háza Pesten is.

A nagybátyám (anyukám testvére) pedig ott lakik az ő pesti házának alsó szintjén (két szintes családi ház). Nem fizet albérletet, csak a számlákat, meg a kertet kell gondoznia.

Keresztapám kereskedő, egyedül él, nincs családja, így sokat foglalkozik például velem.Mindig ad pénzt, akkor is ha nem kell, olyanokat is csinál,hogy "kipróbálja" a kocsimat, eltűnik vele, visszajön mondja,hogy jól megy, aztán mikor megyek haza látom,hogy fullon van a tank.

De sokszor elvisz ide-oda, néha külföldre is.Ha van valami munka amit nem akar megcsinálni rögtön keres,hogy én csináljam, és ilyen 2-3 ezer forintos órabéreket fizet.

A nagybátyám szintén egyedül él (kidobta a felesége, és nem volt hová mennie, ezért engedte oda keresztapám, és évek óta ott él)

Ő egy elég önző ember, néha tagadja, de volt már,hogy mondta,hogy igen önző vagyok a magam érdekeit nézem, ez van.

A lényeg,hogy őt pár hónapja műtötték, és a ház körül elkallódtak a dolgok.Mondta,hogy sajnos nem tudja még megcsinálni, nincs olyan erőben (előtte egyébként becsülettel gondozta a kertet, szép is volt)

Keresztapám szólt,hogy lenne e kedvem kertészkedni, fakivágás,fűvágás, kerítésfestés, ststb...mondtam,hogy lehet róla szó.

2 napig dolgoztam, 10-12 órában, végül 60 ezret kaptam.

Viszont nagybátyám végig panaszkodott,hogy hát ő ezt megcsinálná, de most műtötték, meg amúgy ő ezért nem kap pénzt keresztapámtól, szóval én örüljek,hogy kapok,mert ő évek óta csinálja ingyen, sőt van hogy keresztapám odamegy és 2-3 napig ott van a felső szinten, aztán meg a számlákba sem ad bele, és ő fizeti azt is amit keresztapám fent használ.

Aztán nézi ahogy a kerítést festem, és volt,hogy megfolyt a festék, meg hogy nem csiszoltam meg eléggé, és lepattogzott, de aztán úgy ahogy javítottam is ezeket, nem lett tökéletes munka.Nagybátyám meg végig kritizált, semmiben nem segített, csak azt hajtogatta,hogy neked ezért fizetnek, elvállaltad, csináld, és lesz ami lesz.Aztán mikor már kész volt akkor mondja,hogy hát az nem jó, ott ezt meg azt kellett volna csinálni, de véletlenül sem mondta volna amíg megtudtam volna csinálni.Ugyan így a kertben, ott állt, kritizált, de semmit egy fűszálat nem tett volna odébb.

A munkám nem ért 60 ezer forintot, de nem is lett szar, lehet nekem kicsik az igényeim, de ahhoz képest,hogy nem nagyon csinálok ilyeneket jó lett.

(azért a folyás sem olyan,hogy cseppek vannak és 50 méterről kiszúrható, de egy maximalistának biztos nem tetszene)

Aztán nagybátyám meg telefonált is keresztapámnak,hogy hát elég gyenge minőségű munkát végeztem, és csak annyit mondott,hogy amúgy keményen dolgoztam.(tényleg nem linkeskedtem, ami rossz lett az azért lett rossz mert nem értek hozzá)

Keresztapám még nem látta, talán lesz amire ő is azt mondja,hogy lehetett volna jobb is, de tudja,hogy én nem vagyok szakember, nincs tapasztalatom sem.Így meg legalább nem a semmire adta a pénzt, amit akkor is odaadna ha most szólnék neki,hogy kéne még 60-an csakúgy....

Viszont engem nagyon felbosszantott nagybátyám, én nem is értem,hogy hogy gondolja, nem akartam megkérdezni,hogy mennyit is fizet albérletre, (semmit) ha már ennyit panaszkodik.

Igazából ha még ő kapná a 60-at azért,hogy elvégzi ezeket a munkákat az sem fedezné az albérleti díjat mert ez egy elég jól felszerelt családi ház, nem lepusztult, ilyen albérletek 120-tól kezdődnek...úgyhogy még ő jár jól.

Aztán meg mondta,hogy ő csak azért kritizál mert így segít, és majd ebből tanulok.


2016. máj. 5. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
Ha már csinálasz valamit, akkor csináld jól, nem így, hogy "áh, elég jó lesz az".
2016. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha már belekezdesz valaminek az olvasásába, olvasd el figyelmesen.

".(tényleg nem linkeskedtem, ami rossz lett az azért lett rossz mert nem értek hozzá) "

2016. máj. 5. 14:42
 3/8 Snorri ***** válasza:
100%
Gondolj bele egy kicsit a helyzetébe. Valószínű, hogy zavarta az, hogy nem tudja megcsinálni, haszontalannak érezte magát. Zavarban volt, szégyellte magát. Rossz anyagi helyzetben van, szívességből él valahol, tehát amikor megcsinálja a ház körüli munkákat, akkor legalább hasznosnak érzi magát, és az az ő hatásköre, amire lehet büszke, és szívesen csinálja. Aztán amikor te csináltad, látta nem szép, és rossz volt néznie, szívesen mondta volna, hogy inkább hagyd meg neki, amitől hasznosnak érzi magát, és szépen megcsinálja. Valamennyire a sajátjának érzi. De ezt így nem mondhatja. Nekem is rossz lenne nézni, ne haragudj. 60 000 pedig rengeteg pénz, ami nagyon nagy túlzás, én a helyedben magamba szállnék, és egy részéből meglepném a nagybátyámat, szüleimet.
2016. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es


De mindig arra panaszkodik,hogy nehezére esik ezt csinálni, és hogy alig van ideje mert dolgozik is stb...

Egyébként meg nem érzem magam rosszul, tudom,hogy sok pénz, és lehet hogy megfogtok kövezni, de szerencsére abban a helyzetben vagyok,hogy annak ellenére,hogy dolgozok, a szüleim, és a keresztapám is bármire ad pénzt, a 60 ezret a semmire is odaadta volna.

De igazából ez a normális,hogy adnak, és én is szeretnék majd úgy élni,hogy a gyerekeimnek ennyit tudjak adni.A nagyapám is mindig adott a szüleimnek, ha kellett, és ezért nem szállok magamba, mert ez így normális avagy így lenne normális.

Egyébként köszönöm a választ!

2016. máj. 5. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem magadba kéne szállnod!

Valaki, ha elmegy nyaralni utána alig engedhet meg magának bármit!

Nem gondolod, hogy 60 000 Forintból oda tudnál adni 5-10 ezret a szegényeknek? A szívbeteg csecsemőknek? Nem lenne neked is jobb, hogy 10-20 ember boldog lehet 10 000 forintból?

2016. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, remélem az iróniát vélem felfedezni :)
2016. máj. 5. 17:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon rossz helyen vagy, itt szinte mindenki irigykedik arra, akinek nem kell az utolsó 5000Ft-ért is véresen meggebednie.


Őszintén szólva ez az a helyzet, amikor egyikőtöknek sincs igaza. Neki sincs köze hozzá, hogy neked mit ad, és mit nem ad keresztapád, viszont ez ugyanúgy rád is vonatkozik.

Odamentél, képességeidhez mérten megcsináltad a feladatod, téma lezárva.

Az, hogy a nagybátyád szövegel, nem feltétlen irigység. Anyám is mindig ezt csinálta, ezzel akarta bizonyítani magának, hogy mennyivel jobb nálam mindenben.

Legtöbb esetben önbizalomhiány, kisebbrendűségi komplexus van mögötte, na meg persze az, hogy levezessék a gyengébben a napi stresszt, és ő műtét után, tehetetlenül nyilván extra stresszes.

Zárd le magadban ezt a dolgot, sima összezördülés, ne vidd bele a pénzt, mert akkor te sem leszel jobb.

2016. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rosszindulat, nem is irigység.


Igazából a két nagybátyádról van szó, hát nem? Csak az egyik anyai, a másik apai oldalon. És ahogy szokás, az egyik szülőd testvére lett a keresztapád.


Igazából, pénz nélkül is megcsinálhattad volna, a "nagybátyádnak" -aki beteg, vagy mi- segítségképpen.

2016. máj. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!