Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesóm folyton irigykedik...

A tesóm folyton irigykedik rám amikor Ő is kap ugyan annyit mint én. Miért teszi?

Figyelt kérdés

Van a nővérem aki nem értem miért de folyton irigykedik rám.

Pedig én nem vágok fel semmivel, de ha bármit meglát, hogy van új polóm vagy pulcsim vagy farmerom elkezdi a "már ezt is kapőtál... mégis milyen alkalomból?"

És az a legrosszabb hogy hallom amikor az anyámat támadja le, hogy "megint minek kapott új farmert? A réginek mi baja van ha?"

Ha a szülinapomra kapok valamit megint megy ez a "minek neki új telefon?"

Kapok zsebpénz ilyen 1-2 ezer forintot. Ő többet is kap mint én kb 2-3x annyit, de akkor is mindig valami szúrja a szemét...

Ő is kap pénzt még ha akar új cipőt, vagy ruhát, Ő is kapott ennyi idősen ilyen dolgokat amikor annyi idős volt mint én.

De mindig mindenért irigykedik és kérdőre vonja az anyámat hogy mégis miért kapok ezt azt.

És erre nagyon mérges vagyok. Sajnálom az anyum hogy így beszél néha vele.

Már számtalanszor amikor így letámad meg mondom neki, hogy "minek irigykedsz, te is megkapsz mindent amit csak akarsz!" Erre tök mérges szokott lenni elkezd ordibálni "?o az hogy irigykedek ha? Nem vagyok az, csak nem tetszik hogy lehúzod a szüleidet meg milyen ingyenélő vagy! Erre kb ez szokott lenni és elmegy...


Komolyan most miért ilyen velem?



2012. júl. 6. 13:10
 1/9 anonim válasza:
Vagy kiheveri ezt a tulajdonságát vagy ilyen marad nem tudsz vele mit kezdeni mert nem tudsz magadon kívül mást megváltoztatni ne törődj vele ezt nem fogod tudni megoldani te ne legyél féltékeny soha arra amit ő kap és akkor te jársz a helyes úton. Maradj is rajta és egy boldogabb élet vár rád. Szép napot
2012. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Féltékeny rád és ez nem feltétlen miattad, hanem valaki miatt aki Téged valószínüleg jobban szeret. Beszélt meg ezt a nővéreddel biztos találtok rá megoldást. Ha meg tudjátok beszélni akkor nem fog veled továbbra így viselkedni.
2012. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
nem hinném hogy meg fogja tudni beszélni a nővére azt gondolhatja hogy felette áll de ne legyen igazam
2012. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, csak itt én vagyok a nővér, és én is vagyok annak a szerepében. Teljesen át tudom élni.


Te és a nővéred más generációk vagytok, akár 1-2 év is hatalmas különbség lehet nevelés szempontjából. Hugommal 6 év a korkülönbség köztünk, és ő mindent megkap, amit én anno nem kaptam, mert nem volt rá pénzünk akkor még, sajnos. Ő elmehetett többnapos kirándulásokra, általános iskola alatt volt 3-szor, nekem a legnagyobb kirándulásom akkor még a 20 km-rel arrébb lévő strand volt az osztállyal. Anya mindig megvette neki a legújabb cuccokat, amit megkívánt, amikor én voltam olyan idős, sose tudtunk olyan ruhákat venni, amik nekem tetszettek, olyannal kellett beérnem, ami belefért a keretbe.


Nevelés szempontjából: hugomnak kéredzkednie se kell, 16 évesen már a barátjánál alhatott, amikor én voltam annyi idős, és osztálykirándulásunk volt, előtte való éjjel koleszban kellett aludnom, mert nem értem volna el az első vonatot. Csak azután engedték ezt meg, miután a kolesz igazgatója írt egy igazolást a dologról, de akkor se örültek neki.


Sok dolog van, amit hugom megtehet, mi öcsémmel sose tehettük meg. 13 évesen piercing, 12 évesen cigi a haverokkal, stb...


Sose esett jól anyáéktól, én is kaptam már össze velük, de amióta külön élek, nem tépelődöm annyit ezeken. Megvan a magam élete, elég gond van benne.


Ez az én sztorim. Remélem, választ kaptál a kérdésedre:-)


24/N

2012. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És ettől most neki mi lesz jobb?


Azért mert velem ilyen undok Ő jól érzi magát, és megnyugtatja magát?

2012. júl. 7. 11:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok...

Nem lesz neki jobb, csak azt hiszi, veled kivételeznek, mert fiatalabb vagy. Neki még nem nyílt ki a szeme... Majd egyszer rájön, addig ilyen lesz, nem tudsz mit tenni. Neki meg rosszul esik, hogy Te most olyasmiket kapsz, amiket ő anno nem, és gondolom, ezzel akarja a szüleid tudtára adni, hogy kivételeznek.

2012. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kérdeztem anyám, meg apám, hogy Ő nem kapott semmit ennyi idősen:? Erre nagyban elkezdik, hogy "dehogyisnem! Ne hidd el amit mond! Ő is kapott telefont, neki is fizetve volt a telefonszámla a bérlet az iskola, a ruhák, a kaja... Ő is megkapott mindent amit csak akart..."
2012. júl. 7. 15:49
 8/9 anonim válasza:

"Komolyan most miért ilyen velem?"


miért nem kérdezed meg tőle pl ?

2012. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerinted nem kérdeztem már tőle vagy 40 szer?
2012. júl. 19. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!