Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elítélendő, ha egy özvegyen...

Elítélendő, ha egy özvegyen maradt fiatal anya egy éven belül párra talál, és házasságot tervez? Az egész családja ellene fordult.

Figyelt kérdés

Ismerősi körben történt ez a helyzet. A férj halála után 10 hónappal már megismerkedtek, fél évre rá össze is költöztek, mindkettőjüknek van gyereke. Teljes az összhang, eljegyzés is megvolt, de a nő családja nem is hajlandó megismerni a férfit. Tőlem kért most tanácsot a nő, hogy mégis mit csináljon? Vagy ő járt el rosszul?

Szerintetek?

Én azt mondom, hogy az élet megy tovább, bár fogalmam sincs, mit csinálnék a helyébe. Nehéz ez....


2016. jún. 1. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Jól cselekszik. Nem állhat meg az élet. Én ilyen esetben megszakítanám a kapcsolatot a családommal.
2016. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
az volna az elítélendő ha rögtön talált volna magának valakit, végül is majdnem 1 évet várt ezzel, igaz én nem tudtam volna ilyen hamar tovább lépni és őszintén szerintem ő is csak a feledés miatt menekült bele egy új kapcsolatba, most azt hiszi ez igaz szerelem,de szerintem csak amolyan "jó barát" házasság lesz belőle.
2016. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

persze, az élet nem áll meg, de ez azért meredek!

Ha valaki szerette a párját, ott azért van egy gyászfolyamat, ami alatt nem ilyeneken töri a fejét...

Szerette egyáltalán? A családja számára is ez lehet megdöbbentő.

2016. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Undorító álszenteskedés ez. Szörnyű tragédia ami történt, de az élet bizony megy tovább. A gyerekeknek se tesz jót, ha azt látják folyton, hogy anyu egy depressziós, magába fordult, lelki roncs. Vagy a család szerinte meddig kéne gyászolnia? 5évig? 10évig? Élete végéig?
2016. jún. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Az élet megy tovább, de azért nem kell annyira eszeveszetten sietni. Én furcsának találnám hogy valaki 10 hónap alatt fel tudja dolgozni a férje halálát és beleszeretni másba annyira hogy hozzámenjen. Én ennyi idő alatt még a kutyám halálát sem tudtam feldolgozni...
2016. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

"Én furcsának találnám hogy valaki 10 hónap alatt fel tudja dolgozni a férje halálát és beleszeretni másba annyira hogy hozzámenjen. Én ennyi idő alatt még a kutyám halálát sem tudtam feldolgozni..."


Szebben megfogalmaztad amire céloztam (3-as vagyok).

Nyilván jó ideje együtt lehettek ha gyerek is van.

Elvesztette a férjét, a gyereke apját!!! Oké, persze, ne gyászoljon élete végéig. De 10 hónap alatt odáig eljutni hogy házasságot tervez mással.... Na ezt senki ne próbálja megmagyarázni hogy normális.

Továbbra is csak egyre tudok gondolni, egyáltalán nem szerette a férjét. A családnak pedig ez most többszörös döbbenet.

2016. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
10 hónap meg fel év az majdnem másfél év, nem egy éven belül. Nem, nem elitelendo. Pláne hogy senkinek tudja, milyen volt az elhunyt ferjjel a kapcsolatuk...
2016. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy meg attól hogy valakinek nincs 10 hónap után párja még nem muszáj lelki roncsnak lennie.
2016. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Épp ezt akartam én is írni: kitudja milyen volt a férjével a viszonya, vagy mik történtek 4 fal között? Nyilván ő érzi, ő tudja, én nem tartom elitélendőnek, az élet megy tovább.
2016. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Valóban igazad van, az élet megy tovább. Biztos hogy őt is megviselte a dolog. De szerintem a családnak örülnie kéne a nő örömének. Több mint egy év eltelt, ki tudja hogy milyen körülmények között halt meg a férje, lehet hogy már előre tudta hogy ez fog történni, és fel volt rá készülve. Vagy alapból se szerelmi kapcsolat volt közöttük és végre most boldog hogy szerelemre talált, stb... millió variáció lehet. Az évekig tartó gyász egyébként szerintem is gyakran álszenteskedés. A család részéről ez meg főleg az, hogy nem is akarják megismerni a férfit.
2016. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!