Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok milyen az unokahúg-nag...

Nálatok milyen az unokahúg-nagynéni kapcsolat? Milyen gyakran találkoztok?

Figyelt kérdés
Én az unokahúgommal 2 hetente,hétvégén találkozok(12 éves), és ilyenkor vele töltök egy egész napot+ a másnap délelőttöt. Nagyon jó vele a kapcsolatom, olyan mintha a lányom lenne.:)
2016. jún. 21. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Van unokahúgom..de kb pont leszarom őt meg a családját,és nem véletlenül...sokat ártottak nekünk stb!

Meg azért ne én köszönjek előre egy nálam 12 évvel fiatalabb kis csajnak...

2016. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan semmilyen. Kisgyerekként nem kedveltem a nagynéném, aztán neki is lettek saját gyerekei, és azokkal foglalozott. Közben felnőttem, és csak családi eseményeken találkozunk, akkor se nagyon beszélgetünk, mert nem szimpi az életfelfogása, én meg nem nagyon érdeklem őt. A 3 unokatesómból is csak 1-el vagyok jóban.
2016. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is közrejátszik, hogy ki mennyire lakik közel az ilyennemű rokonához, illetve, hogy a nagynéninek milyen életkorú gyerekei vannak. Ha például nincs gyereke, vagy már felnőtt gyerekei vannak, akkor több időt tölt az unokahúggal, ez tény :)


Nálunk hasonlókorúak az unokatestvérek, így mindenki elvan a saját családjával, összejöveteleken találkozunk és jól elbeszélgetünk, de a hétköznapokban sajnos erre nincs lehetőség és idő.

2016. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4,5 és fél évesek a gyerekeim. A nagynak már nagyon jó a kapcsolata a testvéreinkkel. Havonta találkozunk a távolság miatt, de simán elvan velük, ha nincsenek akkor keresi őket. Szerveznek programokat is már, most nyáron nyaralni is mennek. Sehol nincs még gyerek a családban csak nálunk, de remélem ha lesz unokaöcsém/húgom, hasonló lesz a helyzet :-)
2016. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Köztem (nagynéni) és az unokahugom között kevesebb mint 5 év van. Én vagyok 15 éves ő 10 és fél. Igazából olyan mintha testvérek lennénk. Majdnem minden nap találkozunk, de hetente biztosan. És rohadt jóba vagyunk az a lényeg :)
2016. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igazából két unokahúgom van, a nagyobbik 10 éves a kisebb 1,5. Külföldön élnek, kb félévente jönnek haza pár napra, olyankor a nagyobbik nagyrészt velem van, őt szeretem a világon a legjobban :) Nekem is olyan inkább, mintha a lányom lenne, mert 6 éves koráig velem és a szüleimmel élt, de ők sokat dolgoztak és én foglalkoztam vele a legtöbbet. A kisebbik lányt is nagyon szeretem, de sajnos egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor találkoztunk mióta megszületett.:( Vele biztos nem lesz olyan a kapcsolatunk, mint az idősebbikkel.

21/L

2016. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok (én lennék az unokahúg). Gyerekkoromban nagyon hullámzó volt a kapcsolatunk, úgy 8-14 éves koromban nagyon jóban voltunk (emlékszem, még nyaralni is elvitt minden nyáron az ország legkülönbözőbb pontjaiba, színházba jártunk együtt, stb). Aztán ahogy nőttem megint eltávolodtunk egymástól, neki született egy kislánya, nekem meg kinyílt néha a szám, hogy megjegyezzem a családon belüli problémákat, amiket sokszor bizony ő okoz(ott). Mostanában 2-3 havonta találkozunk, akkor is inkább piszkál engem, (mi van rajtam/híztam/fogytam/ha van valakim, akkor szidja, ha nincs, akkor az a baj, stb) szóval a viszonyunk elég messze van a jótól.
2016. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem két unokaöcsém van, és imádom őket. Nem lakunk közel,de a kiskamasszal rendszeresen beszélünk, a kicsivel pedig skypolni szoktam. Most kismama vagyok, így ritkábban találkozunk, de korábban havonta minimum. Nagyon jó mindkettővel a kapcsolat, remélem, tesóm és az én babám között is hasonló lesz. :)
2016. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hetente :)

Még bébi, úgyhogy nincs sok kapcsolatunk.

Szeretnék fontos szereplője lenni az életének, úgyhogy remélem a továbbiakban is így lesz.

2016. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

És hogy szoktak titeket szólítani?

Engem csak a keresztnevemen:)

2016. jún. 21. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!