Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen 17 évessel?

Figyelt kérdés

A kerdes a baratom testvererol szol akihez nem is lenne semmi kozom, de a sractol mar az egesz csalad ki van keszulve.


Amit tudni kell, 3-an vannak testverek, Baratom a legidosebb, Dan (aki a kerdesben szerepel), meg egy 6 eves kissrac aki csak fel testveruk -anya kozos-.


Nevelofaterjuk, Dan 1 eves kora ota veluk van, ugyhogy igazabol o nevelte fel.


Mind a 3 gyerek ugyan olyan neveltetest kapott, megis annyira kulonboznek.

A baratom nagyon okos, turelmes es tisztelettudo. Egyetemre jar, melozik mellette, most fogunk ossze koltozni, ugyhogy neki sinen van az elete.


A legkisebb srac is kedves, mindig vidam, nagyon sok szeretet van benne.


Es itt jon Dan, aki 16 evesen ugy dontott, hogy abba hagyja az iskolat, melozni kezd. Talalt is munkat ami nem volt rossz, szerette is, aztan elkezdett nem bejarni amig ki nem rugtak. Azota csak teng-leng, allitasa szerint munkat keres, vagy majd vissza megy suliba szeptembertol, vagy gyakorlatra megy, persze ez akkora kamu. Delutan 1-kor felkel, egesz nap a haverjaival van, maszkal minden fele, keson er haza, szuleinek visszabeszel, nem tisztel senkit es semmit. Egyedul a baratomban bizik meg.


A aktualis problema az az, hogy kiderult, lop otthonrol. A padlasrol minden fele regi cuccot eladott, a kisoccse szulinapi Kartyaibol a penzt kiszedte, es siman letagadta miutan az anyja megtalalta.


A neveloapjat semennyire nem tisztelo, hiaba nevelte 16evig, ha szolni mer akkor annyi a valasz, hogy o nem az apja, ne szoljon bele..


Az anyjuk kerlelte szepen,csunyan, sirva, hogy valtozzon meg, kezdjen magaval valamit, de semmi nem tortenik..


Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni?

Mert egyebkent nem rossz akaratu a gyerek, okos lenne, ha nem lenne lusta.

Talan a baratom aki tudna ra hatni?

Ugy erzem,h ot tiszteli meg felnez ra, de mivel ugy gondolja, h a baratomnak ugyis megvan mindene, es neki nincs, o inkabb sz@rik bele, minthogy megdolgozzon erte.


Valaki hasonlo helyzetben? Szerintetek a hulye haverjai miatt ilyen? O a meno csavo abban a korben ahogy szerevettem..


En a nevelo faterja helyeben egy akkorat lekevertem volna neki, bar lehet az se oldana meg semmit..nem tudom.


Koszi, ha elolvastad



2016. jún. 26. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

lop, eladogat, visszaugat, holott szeretetteljes nevelést kapott,lusta, felelőtlen

A leírás alapján az az érzésem támadt, hogy drogos körbe keveredett.. (ez csak egy érzés). Az pedig úgy működik, mint egy spirális örvény - húz lefele. Ha így van, az ő beleegyezésével addiktológus szakember segítsége kell, családon belül nem megy.:((

2016. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

No igen, nekem nem jutott eszembe a drog, de ahogy olvastam én is úgy éreztem, hogy rossz társaságba keveredett. Ha a barátodra hallgat, akkor ő megpróbálhatna beszélni vele. Valahogy elérni, hogy mondja el mi baja van (úgy mindennel). Mert ha legalább meg tudná fogalmazni, akkor előrébb lenne mindenki. A saller valószínű nem lenne rá megoldás, pedig gondolom az érintetteknek feszültségoldó lenne :-)

Persze, ha tényleg drogról is szó van, akkor szakember kéne,

2016. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
A noverem barátjának a tesoja is ilyen volt.Nem tudtak vele mit kezdeni csak ott tobbszor előfordult hogy rendőrök hozztak haza a fiút.Az anyjának akkor lett elege amikor a fiú az anyja arany ékszereit is eladta és napi 10ezreseket vett ki a tarcajabol,oda hordta hozzájuk a haverjait akik felzabaltak mindent.Nagyon fájt az anya szíve de oda ment a fiához és közölte vele hogy költözzön el és boldoguljon egyedül.Adott neki valamennyi pénzt és kajat csomagolt amit a gyerek kezébe adott.Szornyu volt az anyukának ezt megélni a mai napig se bocsátotta meg magának.A fiúnak van munkája és haza mehetett úgy hogy havi 20ezret belead a rezsibe és bocsánatot is kért.Durva de használt.
2016. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. opció: anyukája kidobja egy időre otthonról, hogy megtudja, milyen is nélkülözni a családját és egy kicsit hálásabb legyen. Menjen mondjuk valamelyik mogorva/szigorú rokonhoz vagy baráthoz.


2. opció: elbeszélget vele a barátod, hogy ez nem így megy és megpróbáljátok kipuhatolózni, hogy ennek mi lehet az oka és kitépni tövestül ezt a problémát, mert szerintem ez mélyebbre nyúl vissza.

2016. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy en olyan 90%-ra mondom, hogy nem drogos, csak magatol ilyen hulye.

Voltam mar naluk napokat, lattam ugy is, h ejjel ert haza, de drognak nincs jele.

Azt tudom, hogy suttyomba cigizik meg elszivott mar egy par fuves cigit es nagyon meno volt, de ez igy a legdurvabb..


3-as kommentelo, en is ezt javasoltam baratomnak, mint egy opcio, mi lenne ha...

Attol felek, mivan ha a nevelocelzatu kidobas utan csak lejjebb sullyedne? Vagy, h mindenki azt gondolja, h majd ugyis hazajon, aztan megse?

Azis gaz, h most lett csak 17, tehat meg egy teljes evig ezt nem lehet bejatszani, mert a szulei felelosek erte.. :s


Koszonom a valaszokat! :)

2016. jún. 26. 16:02
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

"meg elszivott mar egy par fuves cigit"

Az baj. Nagyon sokféle, iszonyatosan káros cigi van, amihez olcsón hozzájutnak.

2016. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én 15 évesemmel ugyanez a gond. Jelenleg azt találtam ki, h megvonok tőle minden juttatást. Nincs tábor, nincs új ruha, nincs net (csak amit lop a nagyszülőktől), nincsenek új ruhák. Ha vmit akar, akkor elmegy és dolgozik a nyáron. Szerencsére itt van idénymunka, de nem fűlik rá a foga.
2016. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jaja, tudom, hogy gaz ez is, de tudomasom szerint ennel durvabbat meg nem probalt ki.


Utolso valaszolo, remelem nalad bevalik. Itt is ez volt, aztan elkezdett lopni, minthogy dolgozni menjen :(

2016. jún. 26. 16:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Én végzettségemből kifolyólag beleástam már magam a témába, és ahogy előttem is állították, sajnos azt tudom mondani, igazuk van: ez drog.

Egy-két füves cigi még nem a világ vége, de nem árt tudni, hogy a marihuána addikciót okoz. Akár pár szál is elég lehet a kémiai (pontosabban: biokémiai) függőség kialakulásához. Szokták mondani, hogy a fű kapudrog, vagyis komolyabb drogok kipróbálásához/fogyasztásához is vezethet súlyosabb esetben.

Az iskola abbahagyása, a teljes céltalanság is a függőség egyik tünete. Azt szokták mondani akkor van baj, ha egy deviancia (a tudományban ez a szó nem pejoratív értelmű) akkor jelent igazán súlyos problémát, ha az a mindennapi életvitelre hatással van. Már pedig úgy tűnik, sajnos itt hatással van.

Azért lop a srác, mert ez az egyetlen jövedelemforrása ahhoz, hogy beszerezze az anyagot.

A tagadás nem lep meg, a függőknél elég gyakori, hogy letagadják. Erre mondják azt, hogy a probléma felismerése az első fázis a gyógyulás útján.

Azt tudom mondani, amit előttem is már mondtak, hogy itt a család nem tud segíteni. Javaslom szakértő bevonását, aki segít a leszokásban.

2016. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Állami gondozás?

Sajnos tapasztalat: nem fog megváltozni. Ez az ő döntése hogy ezt az utat követi, amíg nem éri súlyos sorscsapás, nem is akar változtatni. A család nem tehet semmit. Vagy tűr vagy követik maguk közül.

2016. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!