Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy másfél...

Mit lehet kezdeni egy másfél évessel aki állandóan enni akar? Kevés lenne neki amit kap?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmit nem lehet enni a közelében mert mindenből kunyeràl. Ha a boltból jön valamelyikünk ùgy veti ra magàt a szatyorra mint aki egy hete éhezik veszi ki belőle a kenyeret, zsemlét, vinné el megenni. Étkezések között kéreget, pedig ragaszkodtam hozzà hogy nincs közte nasi, de sokszor màr nem tudok mit kezdeni. A főétkezésekkor ugy tűnik jóllakik mert ő szokta befejezni, jelezni hogy nem kér többet. Higy szoktassuk le erről? Nem szeretném higy túlsúlyos legyen. Vagy tényleg éhes lenne?
2016. jan. 30. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha éhes, enni kér, adj neki enni, de Te szabd meg, hogy mit kap. Étkezések között nyugodtan adj neki gyümölcsöt, natúr joghurtot, nyers répát. Ezektől nem lesz túlsúlyos. Kisebbik lányom is ilyen volt másfél évesen, bárki bármilyen ennivalót hagyott a tányérjában, odament és megette. Aztán 2 évesen hirtelen elmúlt ez a szokása, 3 évesen már mindenféle vizsgálatra vittem, hogy miért nem eszik, nagyjából 4 éves korára normalizálódott a helyzet. Így utólag azt mondom, hogy amíg a gyereknek normális ütemben nő a súlya, és nincsenek gyomorpanaszai, addig egyen amikor kér.
2016. jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányom ugyanilyen bélpoklos.

Sokszor csinálok zabpehellyel kaját, az elég jól eltelíti az emésztőrendszert. Viszont ilyenkor nőnek is, megugrik az étvágy.

2016. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként maga a zabkása (25 g zabpehelyhez 2 dl folyadék a mérték) egyszerű étel és sokféleképpen elkészíthető.

Tegyél bele gyümölcsöt (alma is nagyon jó) és enyhén cukrozd. Nagyon finom és egészséges, ráadásul nagyon eltelít.

2016. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én 6 éves kisfiam most gyógyult meg, egy hétig volt beteg. Ilyenkor a napi ötszöri étkezés (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora) kevés neki, néha egy-egy gyümölcsöt, banánt, vagy lekváros kenyeret is kér. És vacsorára is akkora adagot megeszik, mint én.

Nem kövér, nem vaskos, leszaladgálja egyrészt, másrészt az előző napok rossz étvágyú alig-evését is bepótolja.

2016. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!