Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A testvérem felesége, miért...

A testvérem felesége, miért tapos bele a lelkembe?

Figyelt kérdés

A sok gyötrelemmel felépített kapcsolatrendszeremen keresztül segítettem neki önzetlenül, hogy maradjon meg az állása, ami sikerült is, erre most gyakorlatilag nyíltan felsorolja nekem, hogy szerinte szakmailag és emberileg alkalmatlan vagyok abba az iparágba, ahova gyakran pályázom. Leginkább az fáj, hogy még az emberi részével is megvádolt, mivel a szakmámhoz nem ért.


Ő az ország egyik legelső intézetében, elit környezetben, "királyi" helyen dolgozik, én vidéken sínylődöm, mint álláskereső. Annyira nem vagyok "irigy", hogy még önzetlenül segítettem is neki és nem a magam részére használtam ki a "kiskapukat".


(Emellett szerintem köpönyegforgató, mert a testvérem házassága előtt jobboldalinak adta ki magát, utána, pedig átcsapott baloldalivá. A testvérem és én mindvégig azonos nézeteket vallunk ezen a téren is.)


Nem értem a helyzetet, ezért írtam ki névtelenül ezt a kérdést. Köszönöm szépen a tanácsokat! Esetleg sorstársak, mind nők, mind férfiak írhatnak, hiszen biztosan van ez a szituáció fordítva is. Köszönök minden választ!



2016. júl. 3. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Nyelj egy nagyot, aztán majd ha jön, h kellene segítség a szerződés hosszabbításnál, akkor tárd szét a kezed.
2016. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Valahogy azt vettem észre, hogy a rossz sógornő viszony gyakoribb mint az anyós-meny konfliktus. A gyökere viszont lehet ugyanaz: Féltékenység.

Tudnék mesélni, mert három sógornővel is megáldott a sors, de a problémák összes forrása szerintem a vetélkedés.

2016. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert csak addig kellettél neki, míg segítettél. Miután ez megtörtént, nincs szüksége rád, így nyíltan kritizálhat.
2016. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Az a lehetőség nem is merül fel, hogy igaza van?
2016. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
99%
Ne haragudj, de ez nekem nem áll össze, talán kimaradt egy lépés: neki segítettél egy elit helyen maradni, de magadnak semmilyen állást sem tudsz intézni? Hogy került be arra a jó helyre? Miért nem magadnak kérsz segítséget?
2016. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

A sok gyötrelemmel felépített kapcsolatrendszeremen keresztül segítettem neki önzetlenül, hogy maradjon meg az állása...


Ő az ország egyik legelső intézetében, elit környezetben, "királyi" helyen dolgozik, én vidéken sínylődöm, mint álláskereső. Annyira nem vagyok "irigy", hogy még önzetlenül segítettem is neki és nem a magam részére használtam ki a "kiskapukat".



Ha ilyen kapcsolatrendszered van, akkor hogyan lehet az, hogy te viszont munkanélküli, álláskereső vagy.

Ha őneki a legelitebb helyen tudtál királyi munkahelyet, magadnak pedig semmit!!!


Ha mindez valóban így van, ahogyan írod, akkor nyugodtan kioszthatod a fejét, hogy vegyen vissza a hangnemből, mert ő nélküled a bányászbéka feneke alatt lenne. És ha már ő most nem tudja neked visszasegíteni, amit akkor te megtettél érte, akkor most legalább ne dumáljon!

Állj ki magadért vele szemben, ezt helyetted senki nem fogja megtenni!

2016. júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

4.: Lehet igaza is én ezt sem vetem el (ennek ellenére fáj, amit mondott), de akkor hogy válhatnék jobb emberré?


(A legnagyobb "gondom" ezzel, hogy senkivel sem tudom megbeszélni, a szüleim idősek, teljesen el vannak "telve" a testvérem házasságával, egyedülálló vagyok (még kb. egy év kell, hogy "egyenesbe" jöjjek, úgy érzem), haveroknak, ismerősöknek, családról semmit nem adok ki. Ez egy névtelen kérdés itt. Igazából ezért is írtam ki ide, mert nincs kivel beszélgetni erről.)

2016. júl. 3. 14:13
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb magadon segítesz, mielőtt rajta segítenél. Magad elé helyezni olyanokat érdemes, akik ugyanezt megtennék érted. sajnos van, hogy csalódni kell az emberekben.
2016. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

5.: Ez igaz, tudom, hogy nehezen érthető, de van egy olyan elvem, hogy a magam részére, csak az utolsó esetben használok fel "kiskaput". Ez az utolsó "esély". Előtte mindig végigjárom a hivatalos utat, mielőtt protekcióhoz nyúlnék. Még sohasem kellett elmenjek az utolsó lépésig szerencsére, mindig sikerült protekció és kiskapuk nélkül minden. Ami nem, azt pedig nem bánom, mert érdemtelen lettem volna rá, vagy az eredmény lett volna értéktelen.


Ezért van az, hogy pályázok az állásokra, hiába lenne 1-3 komoly, magas szintű kapcsolatom (az egyikükön keresztül tudtam "segíteni", de több bajba került ismerősömnek segítettem már rajtuk keresztül). Nem hinném, hogy ettől én kicsit is jobb ember lennék.


6.: Lehet, hogy igazad van, de ha ezt megtenném, az olyan lenne, mintha én szeretnék "uralkodni" másokon. Szerintem rossz üzenete lenne. A testvéremmel, így sincs már időnk beszélgetni, most is ott volt, de ő nem jutott szóhoz a felesége mellett, én pedig nem szóltam neki, hogy vonuljunk el kicsit beszélgetni. Nem akarom elvenni a testvérem idejét a feleségétől, ha akar, jön beszélgetni, ha nem, nem.


(Ezért nem hinném, hogy féltékenység lenne a dologban.)

2016. júl. 3. 14:30
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Uhh... Van baj veled, nem kevés.. Magadnak nem szerzel munkát, hanem a sógornődnek, majd ezt felhasználod ellene, valamint önigazolásként, hogy lám-lám, milyen önzetlen és csodálatos ember vagyok én, cserébe viszont csak lélektaposást kapok.. Azért nem érted a helyzetet, mert neked erre a szarságra van szükséged, hogy mártír lehess a saját életedben. Így vagy fontos, így foglalkoznak veled. Mert ha már pozitív dolgokat nem tudsz magadnak intézni, akkor jó lesz negatív is. És addig is történik valami veled, amíg azon agyalsz, vajon miért mondhatja a sógornőd, hogy alkalmatlan vagy a pályára. (Mondjuk ha gyakran pályázol valahová, mégsem sikerül, akkor tényleg nem ártana elgondolkodnod azon, hogy alkalmas vagy-e rá.)

Az meg külön fejezet, hogy valakit aszerint ítélünk meg, főleg a mai Magyarországon, ahol bármelyik pártból rekordgyorsasággal ki lehet ábrándulni, kire szavaz, vagy hogy milyen oldaliként gondolkozik.


Nagyon sok egészségtelen dolgot cipelsz magaddal. El kéne engedni ezek a szarságokat, mindjárt könnyebb dolgod lenne a sógornőddel is.

2016. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!