Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szűk családi nyaralásra...

Szűk családi nyaralásra mennénk, csak én, a párom és a gyerekeink, de a testvérem családja is akar jönni, hogy mondjam meg hogy most csak mi 4en szeretnénk menni?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja tervezzük a nyaralást, megvan a szállás és a repülőjegy is, ami magában szép pillanat lesz, mivel a gyerekeink most fognak először repülőn ülni. Meséltem a húgomnak a terveinkről, és úgy döntöttek, hogy ők is eljönnének velünk. Nem mintha nem szeretnénk őket, de ezt tényleg családi nyaralásban terveztük. A húgom férje rengeteget dolgozik, és jól keres, viszont nem túl közvetlen, szeret egyedül lenni, meg pihenni, a gyerekeivel sem foglalkozik 1-2 óránál többet, és ha ledől, akkor nem szereti, ha hangoskodnak körülötte. Éppen ezért szinte biztos hogy a nagyobbik gyerekre mi vigyáznánk állandóan. A kislány amúgy is imádja a gyerekeimet, ami nem baj, sőt a az enyém is szeretnek vele játszani, csak hosszú távon elég fárasztó tud lenni, ezért nem túl pihentető ha állandóan velünk van. Másodszor pedig ott van a másfél éves kisfiuk is, akire csak a húgom vigyáz, a férje nem nagyon, a húgom viszont nem bírná egyedül, tehát az édesanyánkat is hoznák magukkal. Ha így 9en mennénk, az már nem túl családias, ráadásul a páromat is frusztrálná mindez 8 napon keresztül. Mit csináljak, hogy mondjam meg a húgomnak hogy csak egyedül mi szeretnénk menni, anélkül hogy megbántsam?

Előre is köszi a válaszokat!!



2016. jan. 1. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Négyesben szeretnénk most nyaralani menni, szűk családi körben."

Ha megérti, megérti, ha nem, hát nem.

2016. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi,de ezt a nyaralást szűk családdal pihenősre terveztük.

De mit szólnál ha csapatostul mennénk a Mátrába pár napra? ( kocsival,panzio,csak szabi kell)

2016. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

- Ne haragudj, de ezt a nyaralást most csakis magunk miatt tervezem. Mi lenne ha más alkalommal mennénk közösen? Most tényleg a férjemmel és a gyerekeimmel akarok menni, tudod olyan nászútnak is beillő nyaralás lenne..


Tessék kommunikálni. Ha az őszinteség miatt a húgod megsértődik akkor az az ő baja. Ha te meg nem mersz őszinte lenni akkor az a te bajod.

2016. jan. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez egyszerű. Ha valamit szűk családdal akarok, azt egyedül teszem.
2016. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
"Nem b4szdmeg, most csak az embert meg a pulyákat viszem."
2016. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, négyesben akarunk menni!"

Elég egyszerű mondat.

2016. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"hogy mondjam meg hogy most csak mi 4en szeretnénk menni?"


Ahogy nekünk írtad, "most csak mi 4en szeretnénk menni", az nekem teljesen jó. Amúgyis tesód, nem kell formálisan körbejárni a dolgokat, persze amit részletezve írtál, azt nem feltétlenül kell elmondanod neki, ha olyan a helyzet, bár én simán elmondanám azt is. Ha megbántódik a nem bántón elmondott igazságon, az ne legyen már az én bajom, de azért ha tudom, hogy érzékeny, akkor kihagyom és kész. De már a javaslata felmerülésekor határozottan közöltem volna nemleges válaszomat. Nekünk olyan jól leírtad, hogy szeretitek őket, de MOST hónapok óta készültök egy szűk családi nyaralásra. Ennyi. Ezt minden normális embernek meg kell értenie.

2016. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Jó ötlet, amit már írtak, ajánld fel, hogy egy kisebb nyaralásra menjetek el közösen, egy-két napra később. Biztos meg fogra érteni, ha még meg is sértődik, később biztosan megérti majd. Ha jó köztetek a viszony, ilyen miatt nem fog megharagudni.
2016. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
#7 szerintem pont hogy részletesen kellene elmondania, mert így érthető, a "nem jöhettek mert csak" sokkal gázabb.
2016. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell ragozni, elég kijelenteni neki a kérdésed első felét: csak a pasim meg a purgyék meg én. Magyarázkodni nem szabad, mert akkor kezdődik az alkudozás, annak meg az a vége, hogy megy az egész pereputty.
2016. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!