Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy reagálnátok erre? Találko...

Hogy reagálnátok erre? Találkozzak e velük vagy sem?

Figyelt kérdés

7 évig jóban voltam a sógornőmmel és apósommal, de megromlott a viszony, mert nem sógornőm lett a kisfiam keresztanyukája.

Azért mert drogozik és iszik is elég rendesen (23 éves). Szerintünk érthető az indok, de a sértődés meglett belőle, azóta nem beszélünk.

Apósom és sógornőm csak a férjemmel tartja a kapcsolatot, megmondták innenstől kezdve a fiam és én nem tartozunk a családhoz.

Kiköltöztünk Angliába már két éve. Negyedévente hazamegyek Anyuékhoz a fiammal. Apósom egyszer sem érdeklődött az unokája iránt mikor otthon voltunk. Amikor még otthon laktunk 3x látták. Abból 2x mi vittük el a kicsit. Meg amúgy sem kérdezi a férjemtől.

Tavaly júliusban a férjemmel voltam Magyarországon, és férjem rábeszélt, hogy menjünk el együtt az apjához, hátha sikerül rendezni a viszonyt. Elmentünk, de még csak két mondatot sem beszéltünk, nemhogy még a problémát. Karácsonykor felhívtam apósomat, hogy szívesen látnánk a szüleimnél egy vacsorára őket. Nem jöttek el. Megértettük, oké.

Most viszont apósom és sógornőm ki akar jönni Angliába hozzánk. Hirtelen...meglátogatni bennünket.

Azt sem tudom mit gondoljak. Nem beszélünk, és most beakarnak állítani két hétre hozzánk.

Most én hogy jópofizzak két hétig vagy mégis mit akarnak? Férjem találkozott velük mikor Magyarországon volt mindig. Nem hiszem, hogy a gyerekre lennének kíváncsiak mert, amikor otthon vagyunk se keresik. Azon gondolkoztam én addig hazamegyek a szüleimhez a fiammal. Vagy szerintetek ez egy lépés tőlük? Fogadjam el, és lássam őket nagy szererettel vendégül kettő hétig?

Oké, és ha hazamennek minden folytatódik ugyanúgy, mint eddig? Mit tegyek? Remélem érthető, ahogy leírtam, minden nap ezen rágódom.


2016. júl. 24. 19:55
 1/9 anonim válasza:
35%
Lehet, hogy rendezni szeretnék a viszonyt veled. Ha úgy gondolod, hogy képes vagy kibírni ezt a két hetet, akkor maradjatok a kisfiaddal Angliában és ahogy írtad, kedvesen lásd vendégül őket. Neked sem marad akkor ez kérdőjel, hogy mi lett volna ha...
2016. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Én 3 opciót látok:

1: Békülni akarnak

2: A csajnak meló kell,és úgy gondolják majd ti befogadjátok, pátyolgatjátok, stb.

3: Jó kis nyaralás, mert szállásra nem kell költeni.


Úgy csináljátok, ahogy akarjátok, de a helyedben tuti nem utaznék csak azért, hogy nekik kényelmesebb legyen, és előre tisztázd a férjeddel, persze normálisan, hogy ha a kettes vagy a hármas opció áll fenn vagy sértegetnek téged vagy a gyereketeket, akkor élből, abban a pillanatban mondjátok nekik, hogy lehet pakolni és szállodába menni vagy haza.

Férjedet sem értem. Férfi vagyok és ha a szüleim azt mondták volna csak fél szóval is, hogy nem kíváncsiak a gyermekemre vagy, hogy ő nem is tartozik a családhoz, elküldtem volna a pitsába őket! (szerencsére abszolút nem ilyenek, de onnantól, hogy egy férfinak felesége és gyereke van, ők lesznek "A Család", ezt be kell látni.)

2016. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Az kimaradt, hogy te ledjél fedhetetlen, nagyon kedves és bűbájos. Ezzel a te részedről a maximumot megtetted.
2016. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is az jutott eszembe, hogy nyaralni mennének. Egyébként, nyugodtan hívd fel apóst, hogy mi ez a hirtelen pálfordulás, jogos lenne a kérdés egyébként.
2016. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég egyértelmű,hogy csak meg akarják nézni Angliát és kell az ingyen szállás. De ne legyen igazam. Mondd meg nekik,hogy szívesen látjátok őket, de sajnos kicsi a lakás, nagyon szűkösen vagytok, úgyhogy keressenek egy olcsó hotelt maguknak.Ha úgy van ajánlj egyet nekik, te jobban látod,hogy mik vannak megfizethető kategóriában.De szinte biztos,hogy így már rögtön nem is akarnak jönni.
2016. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eddig az van, hogy a repülőjegy árát is drágálják, ami oda vissza 18.000 ft/ fő lenne.
2016. júl. 24. 20:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kiscsaj ki akar menni dolgozni/nyelvet tanulni Angliába és most bepróbálkoznak, hátha ti befogadjátok és legalább a szállást nem kell fizetniük
2016. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha én békülni szeretnék valakivel, nem úgy kezdeném, hogy meghívattatom magam hozzájuk. Persze lehet, hogy ez másnak belefér vagy természetes, ezt nem tudom. Az én logikám szerint nem azért mennének, hogy rendezzék a viszonyotokat. De ne legyen igazam.
2016. júl. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem a férjed vette rá őket, hogy béküljenek.
2016. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!