Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan reagálnátok ebben a...

Hogyan reagálnátok ebben a helyzetben, ha el kell utaznotok?

Figyelt kérdés

A férjetek marad a lakásban és a sógorotok vagy sógornõtök a családjával együtt megjelennek "vakációzni".A lakást felforgatva találod, a hütõ kiüritve stb,holott mindent rendben hagytál.

Sõt egyedül is megmaradnak a lakásban, a férjem elmegy dolgozni.A magánszférámba is bementek, és tönkretettek dolgokat.


2016. febr. 2. 13:38
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
44%
Érdekes felvetés.... Miért pont férj? Feleség nem lehet?
2016. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Normálisan elbeszélgetnék a családtagokkal, hogy nálunk ez nem normális viselkedés. Otthon is ezt csinálják? Stb. Megkérném őket, hogy rakjanak rendet, ne menjenek be a magánszférámba. (Becsuknám a szoba ajtóm.) Ha nagyon felháborítana a viselkedésük távozásra kérném őket és elmondanám, hogy miért.
2016. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

A férjemet venném elő, hogy nem lehet egyedül hagyni otthon felnőtt ember létére.


Az nem zavarna, hogy vendéget fogadott, de elvárom, hogy tudjon vigyázni a lakásra és a holminkra. Az ilyen rokonokat is tudnám minősíteni, de a felelősség itt a férjé, hogz hagyta...

2016. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Lekapom a férjet a 10 körméről, ez egyértelmű. Pontosabban elég jó emberismeretem van, hogy ilyen alakkal ne éljek együtt...


Ha bárki kieszi a hűtőből a tavaly gondosan félretett saját termésű epreimet (a párom megette az övét, de nekem sok lett volna), az nagyon megbánja...

De a szobámra is érzékeny lennék. Mondjuk ha nem bíznék a páromban, be is zárhatnám.

2016. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
*20 körméről, igazából...
2016. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, én pasi vagyok, de ilyen helyzetben erősen gondolkodnék a váláson.


Miféle társ az olyan, aki engedi, hogy a magánszférám olyannyira sérüljön, hogy a számomra igen fontos magánjellegű cuccaim is fel legyenek túrva, tönkretéve stb.? (Mert hogy a hűtőt a vakációzó kizabálja - hát istenem. Az nem számít.) Hogyan lehet ilyen emberben, mint élettársban (szó szerint értsd: az életbeli társad) megbízni, aki nem vigyáz a magándolgaimra?

2016. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

A kérdés csak elméleti, vagy megtörtént?


Én nem tudnám elképzelni, hogy a férjem ennyire beengedjen valakit a privát szféránkba.

De ha elméletileg megtörténne, nem tenné ki a kirakatba, amit tőlem kap. Arra nagyon allergiás vagyok, ha valaki a holmijaim között turkál. A sógoréknak pedig megmondanám, hogy ezentúl nem szívesen látott vendégek nálunk.

2016. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk ilyen nem történne meg :)

Az én férjem úgy kivágná a csak úgy megjelenőket, akár rokon, akár barát. Ilyen nálunk nincs, hogy valaki csak úgy beállít vakációzni.

Én engedékenyebb vagyok, biztosan nem tudnám csak úgy elküldeni az illetőt. De ha kupit csinálna, akkor biztosan szóvá tenném. Ha meg olyan gázosan viselkednek, hogy a személyes cuccainkat piszkálják, akkor el is küldeném őket.

A rokonaitok is gázok. De a férjed a hibás, hogy hagyta, hogy ez megtörténjen.

2016. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Elég sok kérdést nyitvahagytál,pl. milyen messziről érkeztek,hányan, miért nem szóltak előtte?


Én pl tuti nem dobnám ki a tesómat,csak azért,mert nem jelentkezik be,örülnék,ha látom,mert alig tudunk találkozni,talán csak nem akarták,hogy miattuk készülődj,vagy lemondj egy utat.Gyerekek is voltak? Azok mondjuk úgy beturakodnak mindenhova,hogy észre se lehet venni,hogy bent vannak,és kész is a baj. Aztán lehet nem is ők voltak,hanem a férjed,csak volt kire kenni. :) Nekem volt már úgy,hogy barátnőm külföldről jött haza,aznap felhívott,hogy mostantól lenne ideje,mondtam semmi gond,de nekem minden nap dolgozni kell mennem, engem sem zavart,őt se, ennyi. A rendrakásban meg nem szokás a vendég segítségét kérbi,bár van,akinek alap,hogy besegít. De azt is csinálhatod, hogy megmondod a férjednek,hogy ő volt otthon, az ő vendégei,álljon szépen neki,nem fog letörni a körme,te pedig szépen leülsz keresztbe tett lábakkal tvzni vagy olvasni. Ja és mondd meg,ha megint ilyen lesz, vigyázzon az intim szférátokra. Szerintem ezen nem érdemes balhézni.

2016. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Igazatok van, a férjem szerint nekem nincs igazam, ha 2 hétig is itt van a családja, mivel haza szoktam utazni M.-országra.........nagy ritkán.
2016. febr. 2. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!