Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Le lehet mondani "papíron az...

"Le lehet mondani "papíron az apámról? Lehetséges ez? Kérem aki tud ebben segíteni az segítsen. Többi lent.

Figyelt kérdés
Van a vérszerinti apám. És van a nevelő apukám. Én a nevelő apukámat tekintem "igazi" apámnak. Lehetséges, hogy "lemondjak" az igazi apámról és a nevelő apám legyen papiron is az apám? Azt tudom hogy a nevem átváltoztathatom. De lehetséges hogy az irataimba is a nevelő apukám legyen az apám?

2016. júl. 31. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor, ha a nevelőapád hivatalosan örökbe fogad.
2016. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha jól emlékszem, az apja neve kategória egyedül a születési anyakönyvi kivonatban szerepel, azt meg nem lehet megváltoztatni - de javítsatok ki, ha tévednék.


Hány éves vagy? Mert ha 18 alatt, akkor nyilván megfelelő protokoll során lehet, h a nevelőapád legyen az "igazi", a nevére vegyen, stb. Ha nagykorú vagy, akkor meg tökmindegy, persze a névváltoztatás részedről szép gesztus, ezt megteheted.

2016. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Te nem mondhatsz le az apádról.
2016. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen irataid vannak? Az enyémekben csak anyám neve szerepel, a létrehozásomban segédkező hím egyedet egyszerűen szóban "kitagadtam" és kész. Bár én nem vagyok oda a dolgok hivatalossá tételéért, az igaz.

Te nem igazn tehetsz hivatalosan semmit, a nevelőapád örökbe fogadhat.

2016. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
66%

Ő sajnos mindig az apád marad, de igenis ,,lemondhatsz" róla. Én például 16 éves vagyok, és névváltoztatási kérelmet nyújtottam be - s bár ő nem járul hozzá, megalapozott indoklással pár hónap múlva más lesz a nevem. :)

Ha nem akarsz vele kapcsolatot tartani, nyilatkozol. Ha azt szeretnéd, hogy ,,gondviselő" címszó alatt a nevelőapud neve szerepljen, megteheted. Nem ,,vérszerinti apjá"-t írnak ott.

2016. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem mondhatsz le róla. Csak ő rólad. Nevelőapád csak úgy lehetne papíron az apád ha örökbefogad, ehhez elsőnek az kell, hogy a vérszerinti lemondjon rólad. Nevet változtathatsz, de jogilag akkor is az apád marad.
2016. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
4%

Mi van? Mind a kettő beperelhet szülőtartásért!

Semmit nem számít, melyiket tekinted apádnak. Még az öregotthon is beperelhet. Lesz itt meglepetés, kiscsikó. Úgy ám.

2016. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek.

Utolsó! Nem igazán értem, hogy, hogy jön ide az öregotthon.

2016. aug. 1. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!