Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kávé helyett szeretnék inni...

Kávé helyett szeretnék inni energiaitalt, de tudván annak káros hatásait úgy gondoltam, hogy kipróbálom az ún. Bio energiaitalt. Valaki hozzáértő, aki érdemben is tud véleményt mondani, segítsen eldönteni, hogy ez jó lenne-e?

Figyelt kérdés
[link]

2016. febr. 20. 22:51
 1/1 anonim válasza:

Ez olyan, mintha a cigiről, átszoknál a szivarra.

Hiába bio, ugyanúgy koffein van benne, meg cukor. Az, hogy nádcukor, tökmindegy, az is cukor...

Inkább szokj le róla.

Én kávéfüggő voltam. Ami azt jelenti, napi 6-8 kávé, az erősebb fajtából. Válts valami bitang erős fekete teára, de ne filteresre, hanem amit teaboltban veszel. Én így szoktam le. Lefőztem kezdeti időszakban egy litert, brutál erősre, vittem magammal, hogy napközben is tudjam inni. Először édesítővel ittam, mert a cukrot is mellőzni akartam, mert rájöttem, hogy igazából a cukor is megbombáz.

Ez persze köztudott, de reggel érezni a legjobban. Legalábbis én azt vettem észre két hét után, miután újra cukroztam a teát, hogy éberebb lettem, mintha csak édesítővel ittam volna. Azóta persze már azt is mellőzöm, de fokozatosan hagytam el és már teát sem iszom, csak reggel.

Mozogj. Minden nap szánj rá egy kis időt. Futás, bringa, fekvőtámasz, felülés etc. Bármit. Csak valamit mozogj. Később már nem lesz rá szükséged.

Engem hetekig fejfájás gyötört, mikor elhagytam a kávét, olyan koffeinfüggőségem volt. Szóval nem az energiaital a jó megoldás.

2016. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!