Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti találkoztatok már a családo...

Ti találkoztatok már a családotokban sztár gyerekekkel?

Figyelt kérdés
A családunkban apukámnak van egy léhűtő "panelproli "huga. Mindennek a könnyebbik végét fogta meg egész élete folyamán, a családban mindig oda húzott ahová pillanatnyi érdeke kötötte. Mégis apám szülei és a család szemében ő az akinek minden nehezebb, ő az akinek mindenért többet kell dolgozni...stb. A gyerekeinél ugyanez a helyzet. Amikor a srácok , mert ugyanis ott két gyermek van - elmentek birkózni akkor bírkózó világbajnokok voltak, majd teremhokiban játszottak, ott is országos bajnokokká avanzsálta őket az anyjuk, a kisebbik elment szakmunkás iskolába asztalosnak tanulni, két hét után ő oktatta az oktatóit, ma pedig hogy levizsgázott európai szuper cégek keresik, de ő nem megy ám akárhová. Megnéztem az országos szakmai versenyeket amelyeket a kamara indít, és nemhogy a helyezettek, de az indulók közt sem találtam a nevét...erre a válasza az anyjának az volt hogy azért nem indították el a versenyen mert meg kellett adni az esélyt másoknak is...

2016. aug. 3. 06:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj, az ilyet tök könnyű lebuktatni, a birkózó világbajnokról akkor is írnak, ha junior.

Barátnőm fia tényleg nagyon tehetséges evezős, múltkor az újságból tudtam meg, hogy Európa-bajnok lett a korosztályában.


Dőlj hátra, és vigyorogj.

Majd ha már két éve várja a nagy multik ostromát, de még mindig az anyja tartja el, akkor másoknak is leesik a tantusz.

2016. aug. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Hagyj már meg neki ennyi örömöt.:-) Nálunk is volt ilyen, rokonlányt felvették valami pénzügyi-számviteli szakközépbe, azonnal ő lett a leendő, első női pénzügyminiszter, egyben leendő szépségkirálynő...Ez jó pár éve volt, nemrégiben találkoztam vele, a benzinkútnál, ahol megálltam tankolni útban az egyetemista gyerekem kollégiuma felé, ő volt a pénztáros, alig fért be a pult mögé a 120 kilójával. Ez tipikusan olyan probléma, amit az idő megold, nem kell vele foglalkozni.:-)
2016. aug. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor amikor leesne a tantusz akkorra már sztár festő lesz, vagy nem tudom mit találnak ki, és a rokonság nagy kanállal eszi a mendemondákat, hazugságokat...
2016. aug. 3. 06:46
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Számít ez?

Gondolj bele mekkora teher ez az anyjának: összehazudja a sok sületlenséget, de ő maga mindig tudni fogja az igazat. Ez beeszi magát az ember lelkébe, gyakorlatilag egy betegség. Látszik hogy csalódott, ezt pedig nem tudja feldolgozni, ezért kell kényszeresen kitalálni újabb és újabb hazugságokat. Biztos vagyok benne, hogy valamilyen szinten már el is hiszi mindazt, amit összehord. Klasszikus kórkép.

Egy viszont biztos: nálad sem minden kerek, hiszen foglalkozol ezzel, időt pazarolsz rá, eszed magad rajta, még ezt a kérdést is kiírtad. Valamiért küldetésednek tartod, hogy ezt az egészet a felszínre hozd és lebuktasd, noha erkölcsi nyereséged nem lesz belőle. Eléggé kényszeres a dolog. Le kellene állni.

2016. aug. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

vannak ilyen szülők,akiket ez éltet,hogy agyondícsérik a gyereküket más emberek előtt. nincs ezzel semmi baj. mosolyogj és gratulálj. ennyi.

egyértelmű,hogy nem minden úgy van,ahogy ők azt állítják . ez az ő bajuk. nem kell foglalkozni mással. elég nagy baj,hogy magukat is becsapják ilyenekkel.

én pl nem szeretek álomvilágban élni, nem szoktunk családon belül ilyenekről hazudni. alapból nálunk nem szokás a dicsekedés. a dicsekvő emberek a legnagyobb lúzerek általában. aki tényleg sikereket ér el, az sokszor meghúzza magát és nem kürtöli világgá.

2016. aug. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

De mi a valódi bajod?

Hogy így rád nem jut semmi figyelem?

Hogy a te vélt vagy valós sikereid senkit nem érdekelnek?


Ha a rokonok "mindent bekajálnak", akkor vagy olyan buták, hogy foglalkozni sem érdemes velük, vagy szándékosan adják alá a lovat, mert nem akarják anyukat megsérteni.

Ez utóbbi esetben csak mindenki megutál, ha lebuktatod, hisz úgyis tudják, csak te nem tudsz vmit a háttérben, ami miatt védik.

2016. aug. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodj meg, minden családban, ismerősi körben van ilyen.

A rokonságod meg valószínűleg tudja, hogy a fele sem igaz a történeteknek, csak feleslegesnek tartják, hogy ezen rugózzanak, egyszerűbb rájuk hagyni, az ellentmondás úgysem vezetne semmire.

Majd ha idősebb leszel, te is rájössz, hogy érdemesebb rájuk hagyni, úgy tenni, mintha elhinnéd, vagy épp helyeselni hozzá (mert van aki még ezt is elvárja, nem elég a dicsekvés neki)

2016. aug. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Ahogyan az előzőek is írták, nyugodj bele. Vagyis pontosabban jó szórakozást, ezek elég vicces helyzetek. Én írnék egy regényt a helyedben.
2016. aug. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Kicsit úgy jön le, mintha féltékeny lennél rájuk, a "panelprolikra", mert veled meg a kutya nem foglalkozik mèg a családban se.
2016. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Ilyenkor én csak a gyereket sajnálom...

Az ilyen anya valóban így éli ki, hogy a gyereke nem hozza az elvárt sikereket, és inkább hazudik a külvilágnak.

Na de a négy fal között, ahol ő is tudja az igazságot, meg a gyerek is, ott teljesen más arcát mutatja... Képzelheted, mit kap az a gyerek, hogy nem színötös, hogy nem világbajnok, hogy az XY jobb/szebb/okosabb, még a tökéletes se jó soha. Nem hogy az átlagos középszerű.

Ismerek ilyen családot, nagyon jól látom, hogy a gyerek lelkibeteg lett, belerokkant a teherbe, amit rálőcsöltek, mert nem ő akar sztár lenni.

"Természetesen" anyuka szigorúan felügyeli a barátnőket is, mert akárki nem lehet a fiacskája nője, nem állhat össze valami riheronggyal, majd ő megmondja, ki elég jó neki. (Senki, hát naná...)

A munkahelyeit se tudja megtartani, mert anyucika mindig terrorizálja otthon, hogy kérjen fizetésemelést, miért nem őt léptették elő, miért nem ő kapta ezt vagy azt a munkát, miért nem keres jobbat, mondja a főnökének ezt, az igazgatónak azt, majd ő jól beolvas mindenkinek csak menjen be, stb. Addig sose lesz elégedett, amíg nem lesz belőle miniszterelnök, de akkor is szapulni fogja, hogy miért csak Magyarországé...


Így szerencsétlen emberkének se élete, se családja, se normális munkája nincs. Viszont merő rongy, aki gyűlöli az anyját, és mégse tud leszakadni róla.

2016. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!