Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyenkor mi a szokás, kinek...

Ilyenkor mi a szokás, kinek kell fizetnie a szobát?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem férjhez megy jövő májusban. A lagzi egy balatonparti szállodában lesz. Mivel a mi rokonságunkból sokan messze laknak, ezért a pár felajánlotta, hogy ne menjünk haza az lagzi végén, hanem aludjunk ott a szállodában (sőt, kifejezetten kérték is, hogy mindenki aki messziről jött maradjon, hogy ne kelljen senkinek korán hazaindulni, illetve, hogy azok is tudjanak inni, akik vezetnek stb.)


Ez eddig oké, viszont az nem tiszta számomra, hogy ilyen esetben kinek kell fizetnie a szállást??? Én foglaljam le a szobát a saját nevemre, és fizessem is magamnak? Vagy a pár fizeti, és annyival több pénzt kell adni ajándékba???


Sosem voltam még ilyen "ottalvós" lakodalomban, úgyhogy fogalmam sincs, mi az eljárás ilyenkor.



2016. szept. 11. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
A mi családunkban az a szokás, hogy az ifjú pár hív meg, de természetesen a menyasszonytáncot, nászajándékot úgy kell méretezni, hogy benne legyen a szoba ára. Esetleg kérdezz rá az unokatesód szüleitől, az ilyet meg lehet beszélni.
2016. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a pár szokta fizetni. Legalábbis a mi családunkban.
2016. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van erre is, arra is példa.

Ha ők kérték, hogy aludjanak ott a távolról jövők konkrétan ABBAN a szállodában, szinte biztos, hogy az ifjú pár (vagy szüleik) fizetnék. De azért a biztonság kedvéért kérdezzetek rá. Akkor már azt is meg lehet kérdezni, hogy mi az ügyintézés módja. Szerintem egyébként az ifjú párnak kell majd visszajeleznetek, hogy szállást is kértek és akkor ők intéznek mindent.


Esetleg az ajándéknál, menyasszonytáncnál lehettek egy kicsit bőkezűbbek, de annak nyilván nincs értelme, hogy egy az egyben annyival többet fizessetek (hiszen akkor magatok is kifizethettétek volna a szállodát).

2016. szept. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Hát szerintem itt nektek kell fizetni, mert ha ők fizetnék, akkor minimum egyeztetnének, hogy pontosan hány főre kell majd szoba, mert az azért nagyon nem mindegy. De lehet, hogy nincs igazam, viszont akkor meg furcsa...Kérdezd meg az örömszülőktől, ne ott érjen meglepetés.
2016. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer voltam ilyen esküvőn, ott a pár fizette a szállást. Mondjuk megoldták egy kolival, de arra, hogy aludjunk, fürödjünk, tökéletes volt. :)
2016. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezz rá, hogy ők intézik-e kollektíve a szállást vagy egyénileg a vendégek. Ebben nincs semmi rossz, nehogy a végén járjatok úgy, hogy nem foglaltatok magatoknak, és a végén csak a méregdrága szokták maradnak vagy az adott hotelban nem is lesz szabad hely, mehettek másikba.

Bár, ez egyébként fura, mert eleve mondaniuk kellett volna, hogy ha ennyire nyomatják, hogy maradjatok éjszakára, hogy meddig jelezzetek vissza, ha így döntötök. Ők se egyesével foglalnák a vendégeknek, hanem csoportban, főleg, ha a kaja is ott lesz, akkor még kedvezményt is kapnak rá. Ha fel sem ajánlják, hogy rendezik a szállásfoglalást, de ragaszkodnak ahhoz, hogy ne menjetek már el korán, aludjatok ott, de szerezzen szállást magának mindenki úgy, ahogy tud, az viszont bunkóság.

2016. szept. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi eskuvonk is ottalvos volt, termeszetesen mi fizettuk a szallast.
2016. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
A húgom esküvője is ottalvós volt, és mindenki magának fizette a szobát, egyébként egy épületben volt a vacsorával.
2016. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!