Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hazudtatok már szüleiteknek,...

Hazudtatok már szüleiteknek, rokonaitoknak? Ha igen mi volt az? Kiderült a hazugságotok valaha?

Figyelt kérdés

2016. szept. 23. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szinte mindenki hazudott már nekik.....

És nekem még nem derült ki

2016. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"Ebben a félévben meglesz a diplomám..."
2016. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, aki nem? :D


- Nem is én kezdtem, ő volt az!

- Véletlenül nekiszaladt a könyökömnek, nem akartam bántani.

- Az egész osztálynak beírtak, de nekem semmi közöm nem volt hozzá.

- Persze, megettem az ebédet a suliban.

- Az összes többi gyereknek szabad, csak nekem nem!

- A többieké is egyes lett.

- Elvesztettem az ellenőrzőmet.

- Korábban indult a busz, pedig még futottam is, hogy elérjem.

- Ez nem az én cigim, hanem a barátnőmé, csak megkért, hogy tegyem el neki.

- Természetesen nem ittam alkoholt, hogy gondolhatsz ilyet rólam??

- Egy barátnőmnél alszom.


Ezeket tuti ellőttem párszor úgy 18 éves koromig. Most 29 vagyok, biztos azóta is kamuztam pár dolgot, de nem tudom, 19 éves korom óta nem a szüleimmel élek, nem nagyon volt így értelme hazudni, maximum volt, amit nem mondtam el. Olyanok vannak/voltak, hogy "igen, megnéztem", "persze, voltam ott, de nem tudtam elintézni", "jó, majd felhívom", stb. Pl. hogy hívjam fel az xy rokont, akit tíz éve nem is láttam, mert unokája született, gratuláljak neki. Ilyenkor persze, megígérem, hogy felhívom, mert minek vitatkozzak, de eszem ágában sincs felhívni.

2016. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. szept. 25. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. Igazából a szüleimen kívül más rokonnak nem nagyon, kiv. 1x nagyanyámnak... azt mondtam, azért nem mentem el apámékkal hozzá, mert beteg voltam, de igazából apám aznap vérig sértett, és nem voltam hajlandó vele egy légtérben lenni.


Szüleimnek elég sokat hazudtam vagy ferdítettem meg nem vallottam be dolgoka, komoly dolgokban is, mert rájöttem, velük nem éri meg őszintének lenni... ha őszinte vagyok, ha vmit elszúrok, ugyanolyan, gyakran jogtalan és túlzott mértékű szidást, verést kapok, mint ha hazudok, ráadásul ha hazudok, akkor van esélyem rá, hogy megúszom.

Példák, a viccesebbektől a kevésbé viccesekig:

- igen, megcsináltam már a leckét

- nem, még nem tudtuk meg a dolgozateredményeket (amikor gyűjtöttem az erőt ahhoz, hogy bevalljak egy fizikahármast)

- igen, elmentem arra a vizsgára (volt egy nihilista időszakom, amikor nem mentem be pár vizsgára egyetemen, mert megcsömörlöttem)

- azért nem csináltam meg, mert rosszul lettem

- (pl. nem tudják, hogy az egyik fogam ki van húzva, mert már amikor a doki pár évvel ezelőtt mondta, hogy ezt majd ki kell húzni, mert hülyén nő, megvádoltak, hogy azért, mert nem mosom rendesen... kell a francnak ez a dráma)

- igen, tartottam a büntetést, és nem neteztem addig, amíg nem voltatok itthon

- nem én ettem meg azt a csokit (sajnáltak tőlem kb. mindent :D)

- nem én csináltam azt a 6000-es telefonszámlát, nem tudok róla

- (folyamatosan hazudtam és néha még hazudok arról nekik, mire költöm a pénzem, mert ha elmondom, akkor tuti az van, hogy az fölösleges, szórod a pénzt stb.)

- magától eltörött

2017. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!