Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nekem is ciki szüleim...

Már nekem is ciki szüleim viselkedése. Elfogják valaha fogadni?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt barátommal, de már előtte is ismertem, mivel osztálytársak vagyunk.

A problémám az, hogy nagyon zavaró, ahogyan a szüleim róla beszélnek. A barátom családja gazdag, és miután mi szinte hónapról hónapra élünk, szüleim irigysége egyre jobban kezdett előjönni.

Sokat meséltem róla, tegnap mutattam be nekik, és mondtam nekik, hogy a barátom mennyire egészségesen táplálkozik és felsoroltam pár kaját, amiket szeret, anya pedig mondta, hogy érdekesen hangzanak, ő is megkóstolna belőle párat, ezért megcsinálta. Apa pedig mondta, hogy dehát sokba kerül, nekik több pénzük van, mint nekünk, miért nem csinál a barátom magának kaját.

Amikor itt volt nálunk, eléggé feszengős volt a hangulat. Apa szinte mindenféle módon utalgatott arra, hogy mennyire irigy, anya azért visszafogottabb volt.


Mondtam nekik természetesen, hogy be lehet fejezni ezt a viselkedést, de egyszerűen nem értik meg, hogy csak emiatt nem kéne irigykedni, legalábbis előtte ne. Azt hiszem mostanában nem fogom hozni magunkhoz a barátomat, mert nem akarom hogy részese legyen szüleim folytonos hülyeségeinek. Mindenek előtt nem szeretném, ha emiatt ellenségeskednének vele és már nem tudom, hogy mit találhatnék ki, hogy ezt elérjem. Pedig barátom végig tisztelettudóan és normálisan viselkedett, szóval azt sem mondhatják, hogy egy tapló.


17/l


2016. júl. 18. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán mièrt mondod,hogy a barátod mennyire egèszsègesen táplálkozik ès minek kellett felsorolni,hogy milyen kajákat szeret?...
2016. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
barátod hogy reagált erre?
2016. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 manó1235 ***** válasza:
85%
Van az a megszólítás hogy gazdag ficsúr. Lehet hogy a barátod viselkedésre nem olyan, de van előítélet a gazdagabb réteggel kapcsolatban sok embernél. Felelőtlennek és meggondolatlannak tartják a pénzesebb fiatalokat, mert ban rá 1-2 példa, persze tisztelet a kivétel. Szerintem ha a barátod szeret, akkor már egy kaja meghívásnak is örül, legyen akár egy egyszerűbb étel nálatok, az anyukád csinálja, úgymond "meghívjátok". Nem hiszem hogy vörös szőnyeg kell neki meg a drága kaják, basszus ha ti anyagilag nem tehetitek meg, meg kell értenie, a kérdés az hogy ő várta el az egészséges drágább ételt ( mert akkor az elég gáz tőle ) vagy te kérted meg direkt anyukádat hogy a barátod kedvében járj ami szép dolog. De mint mondtam, 1-2 evést ki bírhat nem olyan egészséges ételekkel ha szeret.
2016. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Pár egészségtelenebb kajába nem hal bele.
2016. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló megnyerte az egészet.
2016. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt valóban érdekes lenne a kontextus és a barátod hozzáállása.

Volt olyan barátnőm, ahol én egyedül többet kerestem, mint az egész családjuk, mégsem volt sosem semmilyen hasonló gond.

2016. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bocs de szerintem te cseszted el minek kelet ilyeneket mesélni

most a szüleid azt hiszik ha ott a pasid a kedvére valót kel fözni

persze hogy apád beszologat mert sznobnak tartja

igazából miattad hü1eség volt ilyenért rinyálni

2016. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te cseszted el, már az elején. Azzal, hogy felsoroltad a kajákat, nyilván az volt a célod, hogy anyád ilyeneket főzzön, ami nektek szokatlan és drága, mert a pasidnak más nem jó. Persze, hoyg alapból unszimpatikusat csináltál belőle! Lehet, hogy a fiúnak nem lett volna ellenére belekóstolni más ízekbe, más főzési stílusba, sőt, még talán ízlett is volna neki! minek kell megjátszani/megjátszatni magatokat? Azért ment oda, hogy megismerjen titeket, nem azért, hogy megnézze, hogy tudjátok-e játszani azt, akik nem vagytok. A szüleid joggal hiszik azt, hogy lenézed őket, rosszabbnak gondolod magatokat a fiú családjánál, és emiatt eleve ellenségesek a fiúddal, mert nyilván azt hiszik, ő is így áll hozzátok. Szerinted neki ez milyen lehet? Gyakorlatilag utálják, mielőtt megismerték volna, mindezt miattad, meg azért, mert nem tartod elég méltónak a családodat hozzájuk. Itt az egyetlen gáz dolog a te magatartásod.
2016. júl. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!