Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért mondják a rokonokra,...

Miért mondják a rokonokra, hogy ennyire meg annyira hasonlítanak, ha teljesen máshogy néznek ki?

Figyelt kérdés
Nálunk gyakran előfordult, hogy amikor megtudták erről vagy arról, hogy rokona a másiknak, egyből azt mondták, hogy mennyire hasonlítanak, pedig teljesen máshogy néznek ki az illetők, pl. édesanyámról amikor megtudták, hogy ki az anyja, egyből mondták, hogy mennyire hasonlítanak, ill. az egyik testvérével is ez volt a helyzet, pedig édesanyám inkább a nagyapámra ütött kinézetre, nem a nagymamámra, és arra a nővérére se hasonlít, mert ő meg az anyai ágra ütött (úgy néz ki teljesen, mint a nagymamám nővére). És nekem is mondták páran, hogy ennyire meg annyira hasonlítok kinézetre a testvéreimhez, pedig az egyikük úgy néz ki, mint apa, a másik meg az anyai nagyapánkhoz hasonlít, én meg nagyjából az apai nagyapánk és anya egyik bátyja közötti átmenet vagyok (vagyis teljesen máshogy nézünk ki). Nem értem, hogy ilyen esetekben miért kell azt mondani, hogy ennyire meg annyira hasonlítanak egymáshoz a rokonok?

2016. szept. 25. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem menj ki focizni, majd ha idősebb leszel megtudod.
2016. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ők - akik mondják - úgy gondolják, hogy tényleg hasonlítanak egymásra, vagy akkor, amikor megtudják, hogy x rokona y-nak, észrevesznek apróbb hasonlóságokat, amiket addig nem. Fene tudja. xD Amúgy én a babáknál nem értem soha ugyanezt... amikor kb. még ki sem jött az anyjából (bocs a fogalmazásért, de tényleg), és már mennek az áradozások, hogy tiszta anyja/apja/nagyanyja. Meg az orra az anyjáé, a szája meg a nemtomkié. Én meg nézek nagy kerek szemekkel, h ember, ez egy baba, ugyanolyan, mint az összes többi (még). De hát ők biztosan látnak valamit, amit én nem. xD
2016. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg benne lehet egy emberben két teljesen különböző rokon.


Néha, amikor rámnéz a felnőtt lányom, az anyósom arcát látom, néha meg a hugom néz rám vissza.


A fiam fényképe teljesen az apja, de az igazolványképe, ha hunyorítok, pont olyan, mint a saját igazolványképem. Pedig nem hasonlítunk az apjával egymásra.


Minél több rokont látott az ember, annál könnyebben meglátja a hasonlóságot. Nagyon érdekes.

2016. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!