Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem tudom feldolgozni hogy...

Nem tudom feldolgozni hogy meghalt?!

Figyelt kérdés
Par napja meghalt a nagybatyam.nem tudom felfogni hogy soha tobbe nem lathatom.nagyon kozel alt hozzam.napok ota csak sirok es nem tudom elhinni hogy mert tortenik ez.hogyan tudnak konnyiteni a fajdalmakon?15/l

2016. okt. 5. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Ez az élet rendje. Az emberek elmennek. Nem tudok mást mondani, csak hogy szokj hozzá, mert lesz olyan időszak, amikor egyre gyakoribb lesz.
2016. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azert nem az az elet rendje hogy 40 evesen meghalj teljesen egeszsegesen...
2016. okt. 5. 18:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A válaszoló úgy érti, az élet rendje, az élet menete az elmúlás. Magad mondtad: pár napja. Adj időt önmagadnak, mert sajnos semmi más nem fog segíteni, csak ez. Oszd meg valakivel a gondolataidat a családból, esetleg barátokkal; könnyebb lesz, én úgy gondolom. Sírj nyugodtan, de ne hagyd, hogy elhatalmasodjon fölötted. Gondolj arra, hogy a nagybátyád mennyit szeretett nevetni, és azt szeretné, ha nemsokára te is tudnál mosolyogni, de most türelmesnek kell lenned önmagaddal. Sajnos, az élet igazságtalan. Nekem is fiatalon halt meg nagypapám, mai napig nem tudom felfogni, hogy miért kellett meghalnia - pedig ennek több, mint tíz éve. És csak egy évvel vagyok idősebb, mint te. Átérzem a helyzetedet.

Keress egy új hobbit, lehetőleg valami mozgalmasat, valamit, amihez barátok kellenek. Ha magányra vágysz, akkor szabadidődben járj el fotózni, rajzolj, és írj. Írd ki magadnak -akár kézzel, akár gépen- a gondolataidat. Nekem ez mindig segít. De ha javasolhatom, ne akarj egyedül lenni... Most ne. Talán azt hiszed, hogy nem, pedig de, most van igazán szükséged társaságra. Kitartást kívánok, légy nagyon-nagyon erős!

2016. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen:) annyira felfoghatatlan...
2016. okt. 5. 20:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudatosítsd magadban, hogy ő most egy olyan helyen van, ahol semmi baja nem eshet, nem tud megsérülni, mivel ő ott már csak fényből van, és nagyon nagy szeretet és boldogság veszi körül. Csomó másik előző életéből ott van rengeteg barátja, rokona, és végtelen szeretetben fürdőzik most. Csak azoknak rossz ugye, akiket itt hagyott, és akiknek hiányzik, mert mi ugye nem tudunk kapcsolatba lépni vele. Viszont esetleg talán az álmok síkján tudnál az eredetivel találkozni, mert ott pl angyalokkal is lehet dumcsizni, de én nem tudom. Elvileg az valamilyen szinten működhet, hogyha te elalvás előtt arra koncentrálsz, hogy álmodban szeretnél vele találkozni. De mondjuk akkor is lehet, hogy egy álombéli énjével találkozol, akit a te elméd generált. Nem tudom, hogy ez minden személynél így van-e, de hogyha a szemedbe néz, akkor elvileg nem egy álombéli karakter, hanem tényleg ő az. Mondjuk én ezeket a dolgokat csak hallottam. De szerintem mindig gondolj arra, hogy a nagybátyád ő most jól érzi magát. És hát hogy ő most tulajdonképpen hazament, és otthon van, szeretetben. És szokták úgy is mondani, hogy megboldogult, szóval ő most amúgy tökre él, és jobban elemében van, mint bármikor. Mert a testünk az csak egy ruha, amit megismerésekre, megtapasztalásokhoz, megélésekhez használunk. És megtapasztalni születtünk le ide. És megismerni is a két pólust , még az is eszembe jutott ide. És hogyha megtapasztaljuk a rosszat is, akkor annál jobban értékeljük a jót. Mert ott ő otthon most valószínűleg tök királyul érzi magát, sőt, még repkedni is tud szó szerint, mert nincsenek fizikai korlátok, plusz, ő odafent nagyon benne van az egységben, érzi és tudja, hogy mindenből egy, sőt, még ő ismeri is minden gondolatodat. Szóval szerintem ilyen módon bármikor tudsz neki üzenni, mondjuk igen, kicsit egyoldalú lesz, de ő tudni fogja, mikor gondolsz rá, és mikor mit akarnál neki mondani. Találkoztok még, nem örökre vesztettétek el egymást. És azt hiszem, tényleg az álmok szintjén is össze lehet vele valahogy kapcsolódni. Ja amúgy ezt a szemébe nézőset nem tudom, mert most jutott eszembe, hogy lehet, hogy ő akkor ott csak egy fényfolt, de szerintem mondjuk olyan alakot vesz fel valószínűleg , amilyet akar, de én azt hiszem, hogy mivel Isten a saját képére teremtette az embert, az a forma az alapállapota, szóval olyan emberi alakba rendeződik a fény. Ezt csak azért akartam leírni, hogy nehogy hülyeséget írjak. Ja amúgy amit itt leírtam, az se feltétlenül mind tutkó, de én úgy érzem. Én azt érzem igaznak. Szóval ő tud mindent rólad, hogyha akarja , akkor érez téged, megérzi, hogy mit élsz át, meg ilyenek. De ő most frankón úgy tudom, hogy tényleg boldog. Én is amúgy amikor búslakodtam valaki miatt, azzal nyugtattam magam, hogy ő ott most ahol van, tök királyul érzi magát, kellemes, vidám helynek mondják, szeretetben úszkálós.
2016. okt. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom!!amig a szivembe el addig o nem halt meg!!
2016. okt. 5. 21:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak az idő segít, adj időt magadnak, még nagyon friss.

13 voltam amikor meghalt édesanyám.Azt hittem vége mindennek.

29 voltam amikor meghalt édesapám.Na arra majdnem rámentem, ha nincs a gyerekem, én becsavarodtam volna.

Mindenki az időt mondta.Nem hittem el, pedig igaz.

Ahogy múlnak a hónapok, úgy fog enyhülni a fájdalom.

Sok kitartást kívánok neked, és őszinte részvétem.

2016. okt. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak életedben nem tudsz vele többé találkozni.
2016. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

El kell fogadnod, hogy ez az élet rendje: az emberek születnek, majd meghalnak. Az évek múlásával majd úgymond megkérgesedik a szíved, egyre több rossz dolgot fogsz tudni elviselni, túlélni, hisz nincs más választásod. A nagybátyád elvesztésének feldolgozásában az idő segít majd, de az is segíthet, ha minden fájdalmad kibeszéled magadból - akár a családnak, akár egy pszichológusnak. Én tavaly novemberben veszítettem el édesapámat, a mai napig hihetetlen, hogy már nincs köztünk, de már nem kap el a sírás, ha rá gondolok. Az idő segít.

Kitartást!

2016. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!annyira hianyzik
2016. okt. 6. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!