Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem bírom feldolgozni, hogy...

Nem bírom feldolgozni, hogy meghalt a testvérem!?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, miattam halt meg. Egy autóban ültünk, amikor a baleset történt, én túléltem, ő nem... Nem a mi hibánk volt a baleset, mégis úgy érzem, énmiattam történt, mivel én vezettem. Szörnyű volt az amikor tudatták velem a kórházban, hogy ő nem élte túl a műtétet, pedig hosszú életmentő műtétet hajtottak végre rajta, de már az sem segített. Egyetlen testvérem volt, mindenben számíthattam rá. Az egész család össze van törve. Pszichológushoz járok, de nem érzem a kiutat, folyton az jár az eszemben, hogy bárcsak én is meghaltam volna. Szegény szüleim, bele sem merek gondolni, hogy ők is mit éreznek. Úgy érzem, nélküle nincs miért élnem. Szoros testvéri kapcsolat kötött minket össze, egypetéjű ikrek voltunk, így még rosszabb. Már máskor volt olyan, hogy átéreztem mondjuk azt, ha neki fájt valamilye, a kórházban is folyamatosan azt éreztem, tudtam hogy az nem az én fájdalmam. Amikor éreztem, hogy a fájdalmam elmúlt, tudtam miért van, tudtam, hogy egyedül maradtam...

Most már visszaálltam dolgozni, de nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá. Nem Magyarországon élünk, a szüleimtől távol, anno a testvéremmel vágtunk neki a nagyvilágnak. Nagyon rossz, hogy egyedül maradtam 25 évesen. A baleset előtt sohasem sírtam, elvégre egy erős férfi vagyok, de most ha eszembe jut a baleset, nincs olyan alkalom, hogy ne sírnám el magam.



2015. aug. 5. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
ez most kérdés ?
2015. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
mi a kérdés?
2015. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Először is őszinte részvétem.

Az ilyet nem igazán lehet feldolgozni, az idő is csak kicsit enyhít a fájdalmon. Próbáld meg magad lekötni valamivel, hátha az segít. Az, hogy sokat gondolsz rá, természetes, és így van rendjén. Ugyan sokat segíteni most egy kívülálló nem tud, de sok sikert kívánok a továbbiakban!

2015. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Most hogy még friss a dolog (gondolom), elég kilátástalannak tűnhet minden. De hidd el, az idő múlásával megtanulsz majd együtt élni ezzel.

Járj pszichologushoz továbbra is. Jó ha kitudod beszélni magadból a dolgot.

Őszinte részvétem.

2015. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
R.I.P.
2015. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
96%
Az egyik ismerősöm is ebben a cipőben volt évekkel ezelőtt és azt mondta hogy neki sokat segített az ha emberek között volt és kibeszélhette magábóla fájdalmat. Próbáld meg hátha segít.
2015. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Részvétem, tudom nagyon rossz a helyzeted, de ne hidd, hogy ő nem akarná, hogy élj, örülne hogy te túlélted! Ha kisírod néha magad az segíthet és az idő múlása.
2015. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Ez borzasztóan hangzik, nagyon sajnálom, ami történt...


Viszont tényleg nem te vagy a hibás, legalább ezzel ne gyötörd magad. Gondolj arra, hogy ő is vezethetett volna, és akkor esetleg te nem éled túl a balesetet, vagy vezethetett volna egy barátotok, akkor meg ki tudja, ki hogyan sérült volna meg az ütközéskor.


Sajnos az életben szerepet játszanak olyan véletlenek is, amelyekről senki nem tehet, és ellenük sem tehet senki semmit.


Arra meg ne gondolj, hogy bárcsak te is meghaltál volna, mert ez butaság. Ha tudnál vele még egyszer beszélni, egészen biztosan ő is azt akarná, hogy te élj tovább, őrizd az emlékét, és próbáld meg a maximumot kihozni az életből őhelyette is. Fordított esetben te is ezt akarnád!

2015. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem bírod feldolgozni, én is úgy látom. Talán az orvos és az idő az ami segíthet feldolgozni.

Részvétem.

2015. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon sajnálom, ami történt. Nekem is vannak tesóim, hasonló esetben pont ugyanígy viselkednék, mint te.

Viszont ne érezd magad felelősnek!

2015. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!