Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csinálsz ha olyan szereti...

Mit csinálsz ha olyan szereti a gyereked akit te nem szeretsz?

Figyelt kérdés

Sógornőmmel kezdetektől nem jöttünk ki jól,nem volt hajlandó alkalmazkodni a csaladunkhoz. Sosem szerettem,furcsa lány. Semleges dolgokról beszélgettünk,de ennyi,tartjuk a 2lépes távolságot.

Van egy 11 hónapos lányom akit viszont imád,és a lányom is őt. Csomó mindent vesz neki,mesél neki,vigyáz rá bármikor. Amikor kórházba kerültem nyáron 2 hét szabiját áldozott be mert a férjemet nem tudott hazajönni külföldről. Rosszat nem tudok rá mondani ebből a szemppotból,mert bármit hoz megkérdezi hozhatja e,bármivel eteti megkérdezi adhatja e,vigyázást is csak felajánlja nem pedig jön hogy viszi mint anyósom tenné ha rá merném bízni.

De ettől még fura,nem szimpatikus.

Tesóm azt modja hogy inkább örülék,a gyereknek az a jó ha minél többen szeretik,nekem meg van olyan segítségem aki vigyáz a lányomra. Tény hogy egyedül rá merem bízni,de akkoris.

Nektek van ilyen?


2016. okt. 31. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Én sem szeretem a volt anyósomat, de semmit nem csinálok, sőt inkább támogatom azt, hogy a mama és az unoka kapcsolata jó legyen. A fiam imádja a nagyanyját, és az anyósom is imádja a fiamat. nem gátolom őket a nagy szeretetükben, ha fiam kéri magam viszem a nagyanyjához látogatóba. Volt anyósom a válás után gyökeresen megváltozott, ő sem tolakszik, mindent megkérdez, hogy adhatja vagy vehet valamit a fiamnak. Én ezt teljesen normálisnak tartom ha a családtagok szeretik egymást.

Szerintem örülj neki,hogy a sógornőd segít neked, és a lányoddal szeretik egymást. Talán ideje lenne neked is megkezdeni az első lépést, és újra "megismerkedni" összebarátkozni a sógornőddel. lehet ma már másképp állnál hozzá. Én már ott tartok, hogy tudok volt anyósommal kommunikálni, és szívesen látom az otthonomban. Esélyt adtunk magunknak a fiam miatt.

2016. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Miért fura? Szerintem a helyzet elég érdekes, hogy valaki aki egyik helyzetben kedves és odaadó, egy másikban meg fura dolgot vált ki?


Szerintem érdekes lenne megfigyelned mivel váltja ki ezt a reakciót belőled. Nekem is volt ilyen emberekkel, aki zsigerileg valahogy nem hatott rám.

2016. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

A gyerekek sokkal jobb emberismerők, mint a felnőttek, ösztönösen tudják, ki a jó ember, és ki nem az.

Ha a lányod ennyire odavan érte, bízd rá nyugodtan, ahogy látom, felelősségteljesen vigyáz rá.

És valóban az a legjobb a gyereknek, ha sokan szeretik. :)

Ráadásul a kislány is megsínylené, ha nem tarthatnák szorosan a kapcsolatot.


Neked nem kell őt szeretni, de ettől még mutasd ki, hogy örülsz, ha segít, és add meg neki továbbra is a kellő tiszteletet. Többet nem vár el szerintem ő sem.

2016. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
(egyébként akkor már leírom, én azt vettem észre, hogy bizonyos hangsúlyozások idegelnek ki, amit valaki önkéntelenül csinál, nem rossz szándékkal, de olyan fura, olyan érzést kelt bennem, mintha valamiért hibáztatna)
2016. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A fura alatt azt értem hogy sok év után sem tudok róla semmit pl. Szüleivel még tesóm is csak parszor találkozott,azt is évekkel ezelőtt,esküvőjükön se voltak ott. Sosem beszél magáról,tesóm sem ,szerintem megtilthatta hogy beszéljen róla,mert mindig kitér. Nagyon szűkszavú és halk,bár tesóm is az,de otthon kettesben nem ilyenek állitólag.

Sok év alatt sem illeszkedett be a családba. Szüleinkhez elkíséri tesómat,de ott is csak ül és van,egyedül apával szokott beszélgetni,hasonlót dolgoznak,arról.

2016. okt. 31. 17:31
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem akarom eltiltani a lányom,jó hatással van rá,tudja kezelni ha nyűgös akkor is. És nekem is jól jön az a pár óra,egy ideje rendszeresen heti 1-2x ő van vele délutántól estig amikor mellettünk dolgozik.

Mondjuk ezt se tudom hogy most elfogadjam mindig hogy vigyáz rá,nem e rátukmálás már,és csak azért kérdezi mert tudja hogy jól jön,vagy tényleg szívesen tölti a szabadidejét vele. (Ilyenkor jön 3kor amikor végez és tesóm jön érte 8kor amikor ő végez,addig elviszi sétálni,hazahozza megfürdeti,eteti,én meg végre eljutottam konditerembe,kimozdulok,bevásárolok,vagy csak végre megfürdök anélkül hogy 2 perc után ki kellene ugranom mert sír a lányom)

2016. okt. 31. 17:39
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

hú baszk.i, akkor nagyon rendes... munka mellett két délutánt azért nagyon sok. az biztos, hogy én oda figyelnék rá, hogy ki ez. érdekes lenne a szememben, maga az ember. és nagyon érdekelne a sorsa, hogy ki ő. de persze lehet így kell hagyni és nem erőltetni, ha ő ilyen. nem tudom.


az biztos, hogy ezeket ne felejtsd el neki, akár szereted akár nem.


esetleg gondolkodj mi az, ami neki nincs, amit egy kis kedvességgel, figyelmességgel megoldhatsz neki, nem tudom. tényleg két délután ez tök nagy dolog.


nem szokványos az biztos.

2016. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
En igy voltam a sógornõmmel,hogy alattomosan kedveltette magát a gyerekeimmel,szépen lassan ellenem forditotta õket,csak napról-napra azt vettem észre,hogy a gyerekeim mennyire változnak velem szemben(minden hétvégén találkoztunk).Közben azon is dolgozott,hogy a férjemet is ellenem uszitsa.A férjem sajnos eléggé befolyásolható, és a sógornõm mindent ugy rendezett mindig,hogy a férjem sohase lássa és hallja a bolondságait.Mivel én nem akartam cirkuszolni,és csak utána mondtam el a férjemnek, nem hitt nekem(nem magyarok).Nem hiszem,hogy a magyar lányok,nõk ilyesmire képesek lennének.
2016. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bár még ellenem neveléshez pici a lányom,de ilyentől nem tartok, mentem már úgy haza többször hogy nem hallották hogy hazaértem, hallottam miket beszél neki és még csak olyan volt benne rólam ami inkább kedves.
2016. okt. 31. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Olyan érzésem támadt, mintha te akarnád megszabni, hogy az emberek a te ízlésednek megfelelően viselkedjenek. Mi az, hogy "rosszat nem tudok rá mondani" ?? miért akarnál rosszat mondni rá ??? Keresed a kákán is a csomót, csakhogy neked legyen igazad, miközben hálásnak kellene lenned, hogy valaki segít neked. Valószínűleg te is az a lelki alkat vagy, aki nem bírja elviselni a hála érzését, mert azt hiszi, hogy akkor ő a lekötelezett, mert hálásnak kellene lenni és ez az érzés megmérgezi a lelkét.
2016. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!