Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor a 4 év körüli gyereked...

Mikor a 4 év körüli gyereked sír reggel, hogy nem akar oviba menni, és nagyon sír, és kér, hogy ne, akkor milyen érveket hozol fel, vagy mit csinálsz pontosan?

Figyelt kérdés

Én már tök ko vagyok...próbálok javítani a helyzeten, beszéltem az óvónőkkel, pszichológus folyamatban van, gondolkozom csoport, vagy oviváltáson is, mert vegyes a csoport, lehet azért is gáz neki, vagy most van vmi leválási időszak? 4 éves lesz a nyáron. eddig semmi baj nem volt...

nem tudom, de kivagyok, már 1,5 hónapja vergődünk.

volt hogy nem vittem be, ha nem melóztam épp, hogy együtt lwhessünk, csináltam közös programot, hogy jól érezzük magunkat, kipihent legyen, de akkoris sír...:-(( de nagyon.


LÉgyszi tök részletesen írjátok le, hogy mit csináltok, mikor már otthon rákezd, vagy út közben, vagy az óvi kapujában, és nem is hajlandó bejönni...Vagy mikor a csoportszoba ajtajában belédkapaszkodik..hogy reagálsz? legugolsz? sírsz? megöleled, vagy hideg vagy vele?

Azt hiszem, hogy valszeg az én reakcióm rossz, és ezért nem sikerül átmennünk ezen a rossz időszakon...

SEGÍTSETEK, MERT MÁR DOLGOZNI IS ALIG BÍROK ÍGY..:-'((


köszi



2014. jún. 12. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyém év eleje óta ezt csinálja...hol jobb egy kicsit,hol rosszabb. Nálunk én már nem is viszem. :( (mert állítólag miattam csinálja) .Vagy a férjem,vagy a nagyszülők viszik.

Itthon is el szokta kezdeni,míg készülődünk,de olyankor elmondom,hogy aki 3 éves elmúlt,annak oviba kell járnia....és választhat,hogy ide,vagy másik oviba akar menni. (olyankor már rögtön jó ez az ovi is)

Persze a "műsort" elkezdi az apjának,általában az a jó,ha gyors az elválás (mert utána jól elvan az oviban). AZ óvónők aranyosak ilyen szempontól,mennek elé,és gyorsan rövidre zárják a búcsúzkodást.

Hidd el én se veszem könnyen,nagyon nehéz,nap,mint nap a tudat,hogy valamiért ez nem jó neki....már váltottam volna ovit,ha biztos lennék benne,hogy akkor jobb lenne...de mi rá a garancia?

Nálunk még rosszabb,ha néhány napot itthon van... szeret velem lenni :)

Nagyon-nagyon átérzem a helyzeted...valami kellene ami esetleg kibillentene benneteket ebből a helyzetből. Esetleg másvalaki nem tudná elvinni néhányszor? Ha nem akkor szerintem célszerű minél jobban lerövidíteni a búcsúzkodást...és szerintem ha az óvónő valami aprósággal besegít..."gyere épp rajzolunk"...segít átbillenni,akkor lehet könnyebb lenne nektek.

2014. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk megfogják és beviszik az óvónénik a nagyon sírós gyerekeket, szülőnek meg futás, utána gyorsan megnyugszanak, ez neked szól ez a műsor, szakemberek ilyen esetben azt szokták tanácsolni, hogy ne anyuka, hanem apuka vagy nagyszülő vigye a gyereket az oviba, mert róluk valószínűleg könnyebben leválik.
2014. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi, sajnos nem tudja más vinni..:-(
2014. jún. 12. 14:53
 4/9 A kérdező kommentje:

Az óvónénik próbálják bevonni, gyere segíts teríteni, de se lát, se hall...

Ma már nem is lehetett hozzászólni, annyira "hisztizett".


Hát igen, az enyém is imád velem lenni, és én is vele..biztos ez is a "baj"..túl erős a kötelék, nemigen volt még sehol nélkülünk, aludni még egyáltalán nem volt, és nap közben is 1-1 napokat a mamáknál, családtagoknál, mikor beteg volt.


sajnos az egyik mama dolgozik, és messze lakik, a másik beteges, kiszámíthatatlan, hogy mikor bízhatom rá, így nem tudom megoldani, hogy kicsit kitáguljanak a "kötődési pontjai", és elszakadjon tőlem.

Férjem reggel nagyon korán jár, akkor még nem tudjuk vinni.

2014. jún. 12. 14:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az óvónénik próbálják bevonni, gyere segíts teríteni, de se lát, se hall... "


Nem ilyen lájtosan kell, hanem egyszerűen megfogni és bevinni, neked meg minél előbb elmenni.

2014. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Én nem adom oviba,csak az utolsó évben,itthon leszek a másodikkal.Neked is ajánlom a kistesót.Nálunk sincs egyébbként senki a férjemen kívül akire rábíznám sajnos.Neki meg sokat kell dolgozni ráadásul napi 2 órát utazik a munkahelyre.Ez van.
2014. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, amiért tapasztalat nélkül beleszólok, kislányom csak szeptemberben kezdi az ovit, de már most ezen kattogok, hogy hogyan fogom ezt bírni... a héten voltunk "beszokni" , hát nem sok sikerrel, első nap kijelentette, ő nem akar oviba járni, másnap mikor egyik óvónő rászólt, hogy kicsit üljön beljebb a hintán, teljesen összeomlott, hatalmas sírással... ami elkeserített, hogy az óvónő konkrétan ott hagyta , nem próbálta megnyugtatni, vagy beszélni vele... így ez most egy jó nagy kudarc élmény volt neki, nem várja az ovit... a legrosszabb, hogy én mai napig rossz emlékkel gondolok az ovira, még nagycsoportban is úgy szedtek le anyum nyakából... és nem csak műsor volt, jól emlékszem mennyire szenvedtem, hiába ment el anya, igaz nem üvöltöttem egész nap, de rettentően éreztem magam...így nekem azt nem mesélik be, hogy ha elmegyek, majd jól érzi magát a gyerek... :( annyira félek, hogy úgy leszünk mint ti most... ráadásul nálunk Húgi is van, még ez is nehezíti majd....
2014. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ó, mennyi ilyen eset volt a 3 és fél éves kisfiammal, aki tavaly szeptemberben kezdte az ovit.:)

Volt, hogy egész reggel sírt, hogy ő nem akar menni, volt hogy az úton zendített rá a sírásra, volt, hogy ott kezdte el, mikor odaértünk. Volt olyan, hogy annyira kapaszkodott belém, hogy az óvónő egyedül nem tudta elvenni a kezemből, a dadus jött és segített.

A fiamnak alapvetően nem az ovival van baja, hanem azzal, hogy nem vagyok ott. Nem valami sokat volt nélkülünk, szülők nélkül, sőt a több, mint 3 év alatt is inkább velem volt zömében, nagyon ragaszkodó, így nekünk azért vannak a nehézségek. De egyet mondhatok, hogyha az ilyen gyerek, akármennyire sír, akármennyire ragaszkodik az anyjához, óvónő-dadus fogja meg, vigye be, akkor is ha közbe végig sír, anyuka meg lépjen le! Ez elsőre elég borzalmasan hangzik, de az az igazság, hogy a gyerek sír még kb. 3 percet, aztán talál valami érdekeset az oviban és már nem fog sírni.:) És itt szokott az is jönni, ha meg érte megy az ember, majdnem haza sem akar jönni.:)

Szóval ha anyuka is és a nevelők is összedolgoznak, tehát gyerek oviba, anyuka slissz haza, akkor sokkal könnyebb. Mert semmit nem érsz el azzal, ha ott ülsz és ajnározod, mert ha 1 órát is ott van az öledben és 1 óra múlva akarsz elmenni, akkor meg kezdődik elölről. Aminek meg semmi értelme.

A gyereknek el kell magyarázni, hogy ott jó helyen van, sok a pajtás, otthon nincs sok pajtás, ott van egy csomó jó játék, ami itthon nincs, lehet sok verset, mondókát tanulni a többiekkel együtt, jaj, de jó lesz, ha reggeli után ilyen jó időben kimentek az udvarra játszani, hintázni, anyának, apának meg dolgoznia kell menni, hogy legyen miből élnünk, legyen mit ennünk, legyen otthon játékod, stb.:)

2014. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenki válaszát, látom vki(k) pontozós kedvében van, csak jelzem, hogy nekem mindenkié hasznos volt, senkit nem én húztam le!!!!



És még a tesó mint megoldás is segített, mert mosolyogtam egy jót, de megoldásnak nem mondanám, max. időeltolásnak, hogy utána 2 gyerekkel csin. végig ugyanezt. ;-)

Az frankó lenne. :-D


Kedves anyuka, akinek szept-ben kezditek az ovit:

Nyugodj meg, képzeld a lanyommal se a bölcsiben, se eddig az oviban nem volt ilyen gond, ha kifogtok egy jó csopit, nem lesz baj, nalunk sztem van vmi ok, legyél pozitív, ne ragaszd a kicsidre a te gyerekkori félelmedet rá, persze tudom ez nehéz. :-(

2014. jún. 12. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!