Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csúsztam egy évet az egyetemen...

Csúsztam egy évet az egyetemen. Azóta az egész családtól a gúnyolódást hallgatom. Hogyan lehetne leállítani őket? Türelemmel eddig nem mentünk semmire.22L

Figyelt kérdés
Az egyetem első félévében sajnos nem sikerült egy tárgyam amire bár rengeteget készültem, hülye voltam hozzá. Szinte az összes többi tárgy arra épült, így egy évet csúsztam. Most vagyok végzős. Negyedik éve minden egyes alkalommal megkérdezik a családtagok hogy pontosan mikor is fogok végezni? Nem túlzok.. az összes családi összejövetelen. Nem vagyok rá büszke hogy csúsztam, de ezen nem tudok változtatni. Ma nagyim felhívta anyát és ő is ezt kérdezte megint hogy én mikor fogok végezni? Anyáékkal eddig minden alkalommal türelmesen elmagyaráztuk de kezdem nagyon unni hogy állandóan rajtam gúnyolódnak. A családunkban szinte senki nem diplomás úgyhogy nem az van hogy mindenki más időben elvégezte az egyetemet, csak én nem.. Folyamatosan én vagyok a téma emiatt, mintha egy halálos bűnt követtem volna el. A négy év alatt az az egy tárgyam nem sikerült összesen, nem rosszak az eredményeim, van nyelvvizsgám, jogsim, szeretnék még mesterképzésre is járni. Már ott tartok hogy ezekkel a családtagokkal beszélni sincs kedvem sajnos mert folyamatosan a megjegyzéseket kapom csak .. Szerintetek hogy szállhatnának le a témáról?
2016. dec. 15. 23:11
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
79%
Tarts ki! Aztán, mikor végzel, és elhelyezkedsz (gondolom, nem büfé-ruhatár szakra jársz), és kapod a fizetéseket, az orruk alá dörgölheted, hogy egy hónap alatt annyit keresel, mint amennyit ők fél év alatt. Ez éltessen, hogy lesz mivel visszavágnod a sok gyöpösagyúnak!
2016. dec. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

Nem büfészakra járok, de ha arra is járnék mert az a szak érdekel, szerintem ahhoz sincs köze a családnak. Nem akarok én semmivel visszavágni csak egyre jobban unom ezt. De már a szüleim is. Csak a békesség kedvéért inkább hallgattunk..

Ment a zöld!

2016. dec. 15. 23:22
 3/57 anonim ***** válasza:
89%
Kösz a zöldet. De szomorú tapasztalat, hogy a kedves rokonság addig nem áll le, míg nem kap egy virtuális maflást. Akár így, akár úgy.
2016. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
98%
Semmit se tudsz tenni. Nem látják át a helyzetet, azt se tudják, hogy működik az egyetemi rendszer, ők csak annyit látnak, hogy "buktál", meg "csúsztál egy évet", akkor biztos "lusta ku*va vagy" meg "hülye liba". Nem tudod nekik elmagyarázni úgysem, laikusok a témában, csak hát hiába nincs meg a kellő tapasztalata/ismerete valakinek egy témában, ha nem kellően intelligens, akkor úgyis beleugat, hogy annak látszódjon.
2016. dec. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
91%
A türelem nem ahhoz kell, hogy leállítsátok őket, az ugyanis nem fog menni. Ahhoz kell, hogy elengedd a füled mellett a hülyeséget, és pár év múlva a képükbe mosolyoghass. Elmagyarázni se kell többször, én csak annyit mondanék a helyetekben, hogy majd szólunk, amikor esedékes lesz a diplomaosztón megjelenni, az ajándékba szánt pénzzel a kezükben.
2016. dec. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!:)

Érettségi előtt meg állandóan azt nyomtak nekünk hogy ugye tovább fogok tanulni, meg olyan nincs hogy nem.

Az az igazság a szüleimen és az öcsémen kívül senkire nem számíthatok családon belül ez teljesen kiderült az évek során. Már előre félek a karácsonyi látogatásoktól/ telefonhívásoktól..


(Mindenkinek zöldet adok, kérlek ne pontozgassátok le egymást, számomra minden válasz hasznos!!)

2016. dec. 15. 23:35
 7/57 anonim ***** válasza:
95%

Ne is törődj velük lövésük sincs..... mond nekik azt karácsonykor,hogy májusban lesz államvizsga ezzel megnevezed nekik azt az időszakot amikor egyébként szokott lenni az államvizsga az egyetemeden. Aztán ha eljön és kérdezik megint mond nekik ismét májusban.. meg fogják unni ha mindig ugyanezt mondod.... Ha meg elkezdik kérdezgetni,hogy mikor lesz a diploma osztód mond nekik azt,hogy nem mindegy.. ott úgyis csak a szűk család lehet jelen, mert nincs több hely....



Engedd el a lükék nem érnek ennyit

2016. dec. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de idióták a rokonaid.

Nem lehet, hogy nem gúnyolódni akarnak, hanem tényleg nem tudják, hogy mikor végzel? Én sem tartom fejben, hogy a rokonságban ki mikor fog diplomázni, és bizony megszoktam kérdezni, ha néha találkozunk, mindenféle hátsó szándék nélkül, de ezek után meggondolom :)

2016. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Ó nagyon jó ötleteket adtok! Köszönöm szépen! :)
2016. dec. 15. 23:43
 10/57 anonim ***** válasza:
91%
szégyen ha valaki ezért gúnyol, pláne ha családtag méginkább. Mond az okoskodó nagynéninek, stb hogy próbálja meg ő és meglátja nem olyan egyszerű. Amugy nem ez van a háttérben hanem, irigyek és próbálnak valami foltot találni rajtad.. ennyi :)
2016. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!