Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek jogos a sógornőm...

Szerintetek jogos a sógornőm igénye, hogy egész nyári szünetben minden héten egyszer én vigyem a 4 gyerekét programokra?

Figyelt kérdés

A sógornőm elvált (a férje nem tartja velük a kapcsolatot), így egyedül kell megoldania a teljes nyári szünetet. Küldött egy beosztást a héten, hogy heti egy hétköznap rám maradnak a gyerekei (7, 9, 13, 16 évesek).

Nem akarja otthon hagyni őket, mert akkor egész nap ellébecolnak, de mivel mi szeretünk múzeumba járni, vigyem őket minden héten el valamelyikbe.


A probléma az, hogy van egy két hónapos gyerekünk, akivel azért egész napokra nem szeretek elmenni itthonról (kényelmetlen az etetés, nem tud rendesen pihenni, babakocsival nem lehet bemenni múzeumba, stb.). És, bár nem a semmire vállaltuk, de azért 5 ember ebédje és múzeumjegye hetente nekünk sok.


Anyósom, apósom, a volt férje anyukája és a férjem nővére is már vállaltak egy-egy napot, nem tudnak többet. A férjem csak hétvégét tudna velünk, de csak hétköznap kell a vigyázás.


Utasítsam vissza? Nem akarom megbántani és imádom a gyerekeit is. Pénzt nem tudok tőle kérni ezekre a programokra (nincs neki), de nem akarja, hogy itthon legyünk a lakásban. Egyszerűen nem tudom, mi legyen.


2016. jún. 23. 20:57
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
98%
ha nem akarja,hogy otthon legyetek a lakásban,akkor finanszírozza a programot.Nekem ez a kicsit durva.Elvárja,sőt beosztja,hogy kötelezően vigyázz a négy gyerekére.Az,hogy ingyen,hagyján,de a kajájukat,meg az elvárt program árát minimum állja.
2016. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
94%

Ne vállald el.

Ne ő irányítsa az életed, neked is van egy gyermeked, akit szeretnél nevelni. Ha már megszülte a 4 kölykét, akkor gondoskodjon is róluk...

2016. jún. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:
Ugye nincs elég szabija, ezt nem írtam, de gondoltam, világos, miért van ránk szüksége.
2016. jún. 23. 21:08
 4/56 anonim ***** válasza:
99%
Világos persze, de azért 4 gyereket egésznap etetni. Kicsit sok.
2016. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
94%

Elég tapintatlan titeket is beosztogatni, mikor 2 hónapos babátok van. Ráadásul csak úgy küldött egy beosztást? Nem kérdezett előtte semmit? Szerintem ő felelős a gyerekeiért, elismerem, hogy nagyon nehéz lehet neki, de ezt nem lehet csinálni. Vagy fizet segítséget (megőrző, programok), vagy arra hagyja, aki önként jelentkezik.

Én a helyedben megmondanám neki, hogy a baba miatt ez nem megoldható.

2016. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
99%
Hát szerintem a 16 és a 13 éves már elég nagy hogy tudjon figyelni a kicsikre amig az anyjuk hazaér a melobol. és nem hal bele egyik sem ha nem állandóan mennek vhova.
2016. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

6:igen, de kizárja hogy otthon legyenek. És bármilyen szomorú is ezt kimondani, tényleg csak mi szeretünk múzeumba menni a családból, csak mi tudjuk vinni, vagyis ugye én vagyok itthon.


Tudom, min ment keresztül és nagyon segíteni akarok, nem tudom, mit tegyek. Ha egész nap itt lennének, az se jó. Meleg van, kicsi a lakás 5 embernek, unatkoznának.

2016. jún. 23. 21:20
 8/56 anonim ***** válasza:
99%

"nem akarja, hogy itthon legyünk a lakásban"


Akkor azért tennie kell. Példásul kifizetni a belépőket, kaját. A két nagyobbik gyerek elég nagy, a legkisebb sem túl kicsi, nem tudom, mire anyuka parája. Akár otthon is hagyhatná őket, max megkérne valakit (ismerőst, rokont), hogy legyen velük munkaidőben. Ez, hogy a négy purgyémat felpakolom és más költségén nyaraltatom egész nyáron a családtagoknál, plusz még azt is kitalálom, mivel szórakoztassák őket, elég okádék attitűd.

én értem, jogy család, meg szereted a gyerekeket, de ismerd el, hogy ez egy arcátlan dolog a sógornőd részéről, persze, hogy a gyomrod nem veszi be.

2016. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 Snorri ***** válasza:
98%
Ez így, ilyen formában gáz. Kiküldött egy beosztást, és közli az elvárásait, múzeum, kaja, stb, mindezt úgy, hogy kisbabád van? Ez nagyon nagy bunkóság. Max. Szépen megkérhet, hogy segíts, de nem így! A gyerekek meg már nagyok, szóval nem kell állandó vigyázó, és anyagilag ez sok, hetente múzeum, meg ebéd, meg minden. Rendes vagy, hogy segíteni akarsz, szerintem gondold át, hogy neked mi férne bele anyagilag, időben, kényelmileg. Mondjuk havi egy múzeum, x összegig, délelőtt, a többi alkalommal meg vállal od, hogy ebéd után átjönnek, és csináltok valami ingyen programot. Séta, park, esetleg egy fagyi. Ez csak egy példa. Aztán elmondod neki, hogy ezt tudod felajánlani. De ez így meredek...
2016. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk ne fizetős programokra menjetek?!
2016. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!