Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkóság, hogy nem mentem el...

Bunkóság, hogy nem mentem el az unokatestvérem esküvőjére?

Figyelt kérdés

Tehát a nagyszüleim közül már csak a nagyanyám él.

Ő 90 éves és van 2 gyereke,az én apám és két lánytestvére.

Nagyanyámnak van 6 unokája és 3 dédunokája is.

90 éves nagyanyámat édesapám gondozza és naponta kijár hozzá és is gyakran meglátogatom és amit tudok segítek.

Az unokák és dédunokák közül egyedül én szoktam meglátogatni nagyanyámat.

Több olyan unokatestvérem is van akivel már vagy 5-6 éve nem is találkoztam,pedig egy városban lakunk.

Szerintem nagyanyám már sokukat meg sem ismerné.

Most unokatestvérem meghívott az esküvőjére,de nem mentem el,mivel mint említettem évekig nem is találkoztunk és előtte sem volt valami szoros kapcsolatunk.

Úgy érzem csak a rokoni szálak kötnek össze minket semmi más,egyébként olyan,mintha idegenek lennénk egymásnak.



2016. dec. 19. 15:23
1 2 3
 1/21 Rácz Rikárdó223 válasza:
8%
Rokon Tehát igen ilik szerintem ell menni én el menntem volna ne haragudj de én el menntem volna
2016. dec. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Hát esélyes hogy csak a nászajándék miatt hívtak meg, ha amúgy nem tartjátok a kapcsolatot. Én sem mentem volna el a helyedben.
2016. dec. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Én zsigerből utálom a kötelező kétszínű jópofizásokat, szóval nem mentem volna el. Ha valakivel olyan "szoros" kapcsolatban állok, hogy 5 év alatt egy találkozót sem jut eszünkbe összehozni, akkor rokon-nem rokon, teljesen mindegy, nem vagyunk egymás életében.

Soha nem értettem azokat, akik a rokonaikat valamilyen különleges bánásmódban részesítik, csak, mert van valamiféle vérségi kötelék, még akkor is, ha amúgy nincsenek egymás életében, tök idegenek egymásnak.

2016. dec. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom, nem ezen múlik a boldogságuk.
2016. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Én megfogadtam, hogy ha lehet nem csinálok olyat, nem megyek bele olyan dolgokba, amit nem szeretnék csak pl. elvárás.

Nem mentem volna el én sem a helyedben!

2016. dec. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Miért érzem úgy, hogy csak illemből hívtak meg?

Nem értek egyet azzal, hogy mert rokon, még el kell menni. Nekem is van olyan rokonom, méghozzá közeli, akivel nem tartjuk a kapcsolatot, és evidens, hogy nem mennék el, mert nem is kedveljük egymást (másik meg az, hogy meg sem hívna. Se ő engem, se én őt).

Szóval szerintem jól tetted.

Mármint, ott lettél volna egy teljesen idegen társaságban, alig ismersz valakit, még a házasokat se igazán, szerintem nem különösebben érezted volna jól magad, de ez meg már sose derül ki.


Szóval, a véleményem tömören az, hogyha 3-4-5-6 éve nem is találkoztatok, akkor bizony, hogy azért hívtak meg, mert rokon vagy. De (ne haragudj, nem téged akartalak megbántani) különben nem érdekli őket. Hiszen a saját nagymamájukkal sem foglalkoznak...Ami szomorú, te pedig tiszteletreméltó. :)

Ne emészd magad, felszínes emberekkel ne érintkezz, főleg ne azért, mert összekötnek bizonyos szálak.

2016. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%
Nem feltétlen illemből hívhat meg. Engem a feltesom meg sem hívott. Személyes harag nincs köztünk, csak vagy 10ev es azert utal mert apám masodik hazassagabol születtem. Igy az ő anyjukkal mar nincs egyutt, de nem az enyém miatt...
2016. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Nem bunkóság. De azért ENNYIRE nem kell ekézni az unokatesóékat. A kérdező ugyanúgy nem keresi őket évek óta, annyi "előnye" van, hogy ő jóban van a nagyival. Amit ugye nagyon fontos volt kihangsúlyozni, hogy mindenki érezze, mennyivel jobb a kérdező, mint az unokatesói...

Akár illemből, akár nászajándékért, akár békülési szándékkal, de meghívták a kérdezőt az esküvőjükre. Valószínűleg akkor sem zavarták volna haza, ha nem visz semmi ajándékot. De ennyi erővel akkor esküvőre ELMENNI is csak érdek, hiszen ingyen buli van, rengeteg ingyen kaja, pia és sütemény. Legtöbb helyen kis ajándékok is.

Szíve joga bárkinek nemet mondani egy meghívásra, de miért kell ebből ekkora ügyet csinálni? Miért kell a gyakorin bizonygatni idegeneknek, hogy ő nem volt hibás? És miért ennyire lényeges, hogy kinek milyen a viszonya a nagyival?

2016. dec. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
A kérdező nyilván nem a maga jóságát akarta bizonygatni, csak rosszul fogalmazta meg, hogy azért nincsen csak papíron rokoni kapcsolat a család tagjai között, mert még a saját anyjukkal sem foglalkozik senki, nemhogy velük.
2016. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%

Nem lehet hogy ìgy akarták ùjra felvenni veled a kapcsolatot? Lehet hogy bánja Az unokatesód hogy eltávolodtatok és így szeretné elérni hogy kicsit jobb kapcsolatotok legyen?

Egyébként részben megértelek mert én se szeretek jópofizni az olyan rokonokkal akiket csak akkor látok ha temetés van. Egyébként én fölhívtam volna hogy gratuláljak és hogy sajnálom hogy nem tudtam elmenni. Talán azt mondja hogy üljetek össze vagy valami

2016. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!