Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szólogatnak be a rokonok...

Miért szólogatnak be a rokonok? Miért jó ez nekik?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Tudja rólam az egész rokonság, hogy elég antiszociális és önbizalomhiányos vagyok, kevés barátom van.

A szüleim testvérei mind népszerű, társasági emberek, és a családjaik is olyanok. Ezek mindig kötekednek, hogy hol voltál, mit csináltál, voltál-e bulizni, miért nem voltál, van-e csajod, mikor lesz már, jártok-e inni a haverokkal, miért voltál otthon, és ezt élvezik, hogy zavarba hozhatnak, és rossz érzéseket kelthetnek bennem.

A szüleim persze tiltják, hogy kiosszam őket, hogy foglalkozzanak magukkal...


2017. jan. 1. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem beszólogatás, hanem érdeklődés. És ha kinövöd végre a pubertás kort, rájössz hogy nem vagy megtámadva.
2017. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Beszélgetni próbáltak volna, semmi sértő nincs a kérdésekben.

Ha nem tetszik,akkor vonulj be a szobádba amíg ott vannak.

Még ez is jobb,mint hogy kioszd őket.(a semmiért)

2017. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem azért kérdezik, hogy zavarba hozzanak. Egyszerűen nincs más témájuk, ezért ezeket a sablon kérdéseket teszik fel. Ez lesz minden életkorban. Később jönnek majd a megházasodtál-e kérdések, aztán a mikor lesz már gyerek, aztán mikor lesz már második gyerek, stb.

Ne vedd magadra. Sok ilyen ember van, aki képtelen értelmes, tartalmas beszélgetésre, csak ilyen sablonokban tud gondolkodni. Na meg persze sokan azért kérdeznek rá ezekre, hogy te visszakérdezz és ő eldicsekedhessen, hogy pl. most kérték meg a lánya kezét, stb.

2017. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Kivételesen én kevesebb ártatlanságot és jóindulatot feltételezek a kedves rokonok felől, mint a többi hozzászóló. Szerintem igenis indiszkrétek, ki akarják ugrasztani a nyulat a bokorból, élvezik, h kellemetlen helyzetbe hoznak és magyarázkodni kényszerülsz. És hogy a kérdésedre is válaszoljak: miért? Mert sutyerákok, azért :-(
2017. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Ez őket minősíti. Kispolgárok. A kérdéseik szegényesek. Állj fel és menj be a szobádba.
2017. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
50%
Én ha olyan rokonjaim vannak nálunk akikre nem vagyok kíváncsi a szobámban maradok amég el nem mennek...
2017. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is bemennék, de kint kell lennem, hogy ne legyek bunkó.
2017. jan. 1. 16:32
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Igen persze, nyilván sikeres, felnőtt embereknek minden vágyuk a családi ebéden a 16 éves kamaszgyereket szivatni és kideríteni a nemlétező titkait.

Egy tinédzsertől BÁRMIT kérdezel, vagy zavarba jön, vagy mérges lesz rád, vagy nem válaszol, vagy csak annyit morog a bajsza alatt, hogy "nincs semmi különös". Ha nem kérdezel tőlük semmit, akkor hozzád sem szólnak órákig. Hisz itt is írták a gyerekek, hogy legszívesebben csak bezárkóznának a szobájukba, amíg mindenki elmegy.

Egy hisztis kamasznál természetes az aszociális, ellenséges viselkedés, mivel tombolnak a hormonjai, ezért nem tudja kontrollálni az indulatait. Ilyenkor mindent támadásnak vagy faggatózásnak vesznek és semmire nem tudnak normálisan reagálni. Akinek van gyereke, az tudja. De saját magáról nyilván egyik sem fogja beismerni, hiszen nem látják magukat, hogy milyen nevetségesen viselkednek.

Az nem számít érett emberek között negatív tulajdonságnak, hogy valaki népszerű és társasági. Az, hogy a kérdező nem az, a saját döntése, a saját hibája. Ha a saját családjától is ennyire elzárkózik, akkor persze, hogy máshol sem népszerű.

Szerintem a voltál e bulizni, van e barátnőd, teljesen általános kérdések, semmi rosszindulat vagy hátsó szándék nincs bennük. Mégis mit kérdezzenek tőled? Hogy szereted e a spenótot? Azzal is bajod lenne... Vagy üljenek csöndben egész nap? Akkor meg az lenne a probléma...

De tudod mit, én megengedném, hogy kioszd őket, aztán éghetne a képed a következő 3-4 évben az egész család előtt.

2017. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
8-nak abszolút igaza van. Magam sem foglalhattam volna össze jobban.
2017. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem nem kell ennyire letámadni a kérdezőt. Lehet, hogy túlreagálja, de ha igaz amit ír, akkor a rokonság sem viselkedik a legmegfelelőbben.


"Tudja rólam az egész rokonság, hogy elég antiszociális és önbizalomhiányos vagyok, kevés barátom van. "


Ha ezt tényleg tudják, akkor bizony nem jó ötlet minden találkozáskor feltenni az említett kérdéseket, mert igenis kínos minden alkalommal azt válaszolni, hogy "nem voltam bulizni, mert nincsenek barátaim és csajom sem."


Egy kamasznak ez igenis nagyon kínos, mert ebben a korban a barátok képezik a gyerek "világát", a legtöbben a baráti kört tartják a legfontosabbnak, és gondolom a suliban látja, hogy másnak milyen jól megy a barátkozás, miközben neki nincsenek ilyen kapcsolatai. Ezt igenis kínos bevallani, még saját magának is, nemhogy az egész rokonság előtt, akik különben is TUDJÁK, hogy ez a helyzet, ezért csak megalázó szituációt teremtenek a kérdéseikkel. Főleg, ha ott vannak a kamasz sikeres unokatestvére, akik (ha szintén tinédzserkorban vannak) szintén egyfajta fokmérőnek tekinthetik a barátok számát, és lesajnálják a kérdezőt a társasági élet hiánya miatt.


Szóval azért annyi empátia lehetne a rokonokban, hogy egy köztudottan önbizalomhiányos, kevés baráttal rendelkező kamasznak ilyen provokáló kérdéseket nem tesznek fel, mert sejthetik, mi lesz a válasz, és azt pedig érezniük kellene, hogy a kamasz ezt bosszantónak, sértőnek, megalázónak stb. érzi.


Kicsit más példa, de nekem ez hasonló dolog (csak hasonló kategória, nyilván más helyzet), mintha egy nőt minden találkozáskor faggatnának arról, hogy mikor lesz már gyereke, miközben tudják, hogy évek óta próbálkoznak a férjével, de nem jön össze a baba. Nekem van is ilyen rokonom, 5 éve szeretnének babát, lombik is volt már, de nem jön a baba. Első baba lenne az "új generációból", mindenki nagyon várja, hogy végre nagymama/nagypapa/dédi/nagynéni/stb. legyen, de ha összejön a rokonság (évente 5-6-szor), nem kérdezünk rá. Mert tudjuk, hogy nekik ez kellemetlen téma, tudjuk, hogy rossz kedvük lesz, ha erről beszélünk, és tudjuk, hogy ha lesz baba, azt előbb-utóbb úgyis megtudjuk... Lehet hogy már van baba, de nem akarják elmondani még, minek sürgessük őket? Majd úgyis kiderül, és örülünk velük, ha bejelentik.


A kérdező fiúnak is, ha lesz olyan barátnője, akit szívesen bemutat a családnak, majd úgyis bemutatja, vagy beszél róla.


Amúgy elhiszem, hogy néhány rokon tényleg jót akar, és tényleg csak az érdeklődés miatt teszik fel a kérdéseket, de ezt lehet finomabban, bújtatottan. Pl. feldobni a témát, mindenki előtt, hogy ki járt manapság valami jó helyen, mert szeretnének kimozdulni, ki mit tud ajánlani. Ha a srác járt valami jó helyen a haverokkal, valószínűleg szívesen hozzászól majd a beszélgetéshez, és abból kiderül, hogy na, végre ő is járt valahol a barátaival. Vagy nem konkrétan a társasági életére rákérdezni, hanem csak úgy mellékesen, "na, és van valami terved a téli szünetre? képzeld, a Pisti unokaöcséd pl. az összes karácsonyra kapott könyvet ki akarja olvasni", így nem bántó a kérdés, mert Pistinél is magányos tevékenységet említettek, nem az orra alá dörgölték, hogy "az unokatesód egész szünetben a haverokkal fog lógni, ugye te is??" Így talán szívesebben válaszol a kamasz, és ha a barátokkal lesz programja, valószínűleg úgyis megemlíti, nem kell faggatni.

2017. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!