Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem bíznak a terveimben,...

Miért nem bíznak a terveimben, sikereimben, életemben a családom tagjai?

Figyelt kérdés

Három éve már,hogy Angliában élek,teljesen egyedül. 21 évesen jöttem ki az ismeretlenbe. Nem volt aki támogasson,nem volt aki segítsen. Az életbenmaradáshoz szükséges dolgokat ( bankszámla,papírok,adózás,munkahely és szállás keresést) teljesen egyedül oldottam meg.


Ennek ellenére még mindig azt veszem észre,hogy senki sem bízik bennem a családban,és mindenki hitetlen a terveimmel kapcsolatban.Cinikusak és nagyon féltenek,pedig már huszonnégy éves vagyok.

Teljes mértékben egyetértek a szülői,rokoni óvaintésekkel és aggódalmakkal,hiszen ez egy család létjogosultsága,és szerepe,hogy támogassuk,szeressük,és féltsük egymást,azonban senki más velem korabeli a családban nem részesül ekkora babusgatásban és féltésben.

Engem ez nagyon zavar már. Még csak nem is lány vagyok,hanem férfi.


Voltak hullámvölgyek és kudarcok az életemben,de kinek nem? Viszont mindig talpra álltam,rendületlenül folytattam tovább a saját életem felépítését,és a jövőre koncentráltam.


Mikor a lány unokatesóm Budapestre költözött egyedül,egyetem mellett még dolgozni is,semmi aggodalom nem volt. Hittek benne,és bátorították.

Mikor a másik unokatesóm frissen diplomázva kijött az egyetemről,és sokáig nem talált munkát,mindenki meg volt nyugodva,hogy hamarosan lesz neki.

Nem egy rokonom él Németországban,Norvégiában,és szintén Angliában,de a családom kétség nélkül hiszi és tudja,hogy boldogulnak. Nem féltik őket.


Valamiért nem értem. Most hamarosan költözök egy másik városba. Hallgatom nap-estig,hogy nem fogsz munkát találni,nem fogsz albérletet találni, nem fogsz kiigazodni a közeledésben,nem fogod tudni elintézni a papírokat,mi van ha átverés az egész,mi van ha eltévedsz? Mi lesz most?


Szerintetek ez normális,hogy egyedül Én részesülök ekkora bizalmatlanságban?


Elnézést,ha kissé hosszú lett.


Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 10. 16:06
 1/9 anonim válasza:
93%

Szia,


Ugyanebben a cipőben járok én is. 28 éves felnőtt férfi vagyok külön háztartást vezetek, van saját munkám korábban feleségem, de aztán elváltam így most barátnőm van. Én is magamnak oldottam meg mindent, mégis gyereknek hisznek, és nem bíznak a döntéseimben. De nézd nem is nekik kell. Ha van egy párod aki hisz benned és megérted, hogy senkinek sem kell semmit bizonyítanod akkor boldogan fogod élni az életed. Néha nem árt kicsit erélyesebben visszaszólni, hogy lássák, hogy ez neked nem tetszik, kiállni magadért. Vagy ne keresd őket olyan sokat, az is jelzésértékű. Nekem bevált, mostanában visszavettek ebből a viselkedésből.

2017. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Figyelembe véve, hogy sem téged, sem az életed ide le nem írt részeit, sem a családodat nem ismerjük... nem lehet érdemi választ adni.
2017. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Amiket ide leírtál, elmondtad mád a családodnak is? Ha nem, próbáld meg!
2017. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Én a helyedben megszakítanék velük minden kapcsolatot... Egyebkent nem értem, azok után, amiken a leírásod alapján keresztülmentél, miért nem bíznak benned..
2017. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Akkor most tulajdonképpen az a bajuk hogy nem olyan gyerek lettél, aki még otthon lakik, és 8 óra munka leteltével haza jár?

Ha dolgozni mentél ki, és ráadásul saját kezedben van a sorsod akkor miért foglalkozol még ezzel?


Egyébként ezzel a sok negatív dologgal azért kell szembesülnöd mert beszámolsz nekik mindenről, ez a hiba. Le kéne tudni annyival egy telefonos beszélgetést hogy jól vagyok, élek, van munka, normális a pénz.

24F

2017. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Utsónek ment a zöld kéz. Előtte szóltam a témához. Jómagam is sokat szívtam az otthoniakkal odakint Németben. Amikor pont ez miatt ritkítottam a messengerezést akkor előadták h én nem is szeretem őket stb...
2017. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Aki itt picsog, az még gyerek! Hiába dolgozol, ha belül gyerek vagy, és picsogsz!
2017. jan. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
7.-nek: kösz...
2017. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
A kérdező miért nem kérdezőként van itt jelen? Miért egy másik nick-en?
2017. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!