Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire normális valaki...

Mennyire normális valaki ellen fordulni, aki semmi rosszat nem tett nekünk?

Figyelt kérdés

A cím nem véletlen. Nagyon felhúztam magam. Unokabátyámmal mindketten egykék vagyunk,neki élettársa van,én férjnél vagyok. Ő az a típus,aki egyet elvett anno,azzal nem jött össze,3 gyerek után elváltak,és azóta csak élettársai vannak. Ez mindegy,nem az én dolgom. Egyet tudok,hogy kb 3-4 évente váltakoznak. Unokabátyámmal nagyon jó a kapcsolat,szinte testvéri,mert egyikünknek sincsen testvére.

A család többi tagjával viszont feszült a viszony a férjem kapcsán,mert őt sosem fogadták el igazán. Unokabátyám mostani élettársát se,csak ő úgy forgatja a szót,hogy jól jöjjenek ki belőle.

S most jön a lényeg: most vágta a szemünkbe,hogy tulajdonképpen a férjemmel minket is feláldozott azért,hogy őt valahogy elviseljék.

Tudni kell,hogy mi jóban voltunk,ott volt az esküvőnkön is,sokat segített. Hálásak voltunk neki. Aztán anyagi problémáink lettek,amit ő hivatalból megtudott,és elvileg kötötte volna a titoktartás. De a család többi tagja őt faggatta,hogy úgyis tudja,hogy mi van velünk,adja már le a drótot. S ő leadta,hogy a családban jó helye legyen,kibeszélt minket,elárult minden magánügyet olyanoknak,akikre egyáltalán nem tartozott volna. Emiatt mi sokszoros kellemetlenségbe kerültünk.

Ma kerestük meg,hogy finoman rákérdezzünk,mert mástól nem szivároghatott ki. Erre ő az arcunkba vágta,hogy "Kik vagytok ti nekem,nem a családom! Se ingem,se gatyám ti nem vagytok!"

Le voltunk döbbenve a férjemmel,mert nem ilyen volt a viszony,segítettük egymást. Kérdeztem,hogy azért még megfér-e tőlünk a családi ebédeken (ahová csakis idős apukám miatt megyünk,aki nem tehet semmiről),erre ennek a nőnek,akiről nagyon ezt gondoltuk volna,az volt a válasza,hogy "csakis azért,mert jóneveltségre tanítottak"

Azt se tudtuk,hogy baja lenne velünk! Most meg olyan kőkeményen kiosztott,hogy jónéhány szava még most is a fülemben cseng. Ez lett a kölcsönös segítségből.

Miért lehet ez vajon?


2017. máj. 10. 22:38
 1/6 A kérdező kommentje:
#akiről nagyon NEM ezt gondoltuk volna
2017. máj. 10. 22:40
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan a szemedbe mosolygó, a hátad mögött mindennek elhordó, kétszínű ember. Az ilyennel meg kell szakítani minden kapcsolatot.
2017. máj. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TR75 ***** válasza:
100%
Ha kötötte a titoktartás, de mégis fecsegett, akkor erősen meggondolnám, hogy emiatt megkeressem a felettesét. Megérdemli.
2017. máj. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Se kutyája se macskája nem vagy neki. Kibújt a szög a zsákból. Ne keresd egy darabig, nézd meg mikor jelentkezik. De igazából ez egy fals ember! Túllépnék rajta és tanulnék az esetből.
2017. máj. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
most már tudod milyenek, hanyagold is őket. Én többet nem mennék át és nem hívnám sem őket, sem a család többi tagját.
2017. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 DuplaKV ***** válasza:

Kötötte a titoktartás, de ő mégis beszélt. Ezek után jelenteném a főnökénél, mivel, ha a ti dolgaitokat elmondja másoknak, akkor mi tartja vissza attól, hogy más esetben is -ha éppen az érdeke úgy kívánja- megszegje a titoktartást?

Ha pedig emiatt kiverné a hisztit (mert nagy sansszal elbocsájtják egy ilyenért, és ha szerencséje van, nem indul ellene komolyabb eljárás), akkor meg lehet neki mondani, az ő szavaival élve, hogy ő nem a családotok.

2017. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!