Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Aki elment külföldre (élni,...

Aki elment külföldre (élni, dolgozni, szóval hosszabb időre), mikor és hogyan közölte a szüleivel, családjával?

Figyelt kérdés
Mit szóltak hozzá? Érdekel, hogy mennyi időre, családdal vagy egyedül, van-e testvéretek, stb. Minket kritika ért, majd elmondom, miért kérdezem.
2017. jún. 29. 12:06
 1/9 A kérdező kommentje:
A korotok is érdekelne.
2017. jún. 29. 12:06
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
19 évesen lányként szoltam anyámnak és apámnak, hogy az egyetem egy ici picit sem érdekel, de elakarok menni Amerikába. Nem örültek neki, de teljes elképzelésem volt mit szeretnék. Sikerült is nekik köszönhetöen(fizették a repjegyet), megvalósítanom. Aztán voltam ìrországban . ès késöbb Németországba telepedtem le, de ekkor már senki nem lepödött meg... Közben pedig túristaként is eljutottam a világ több pontjára.
2017. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

En egyetem utan eloszor doktori osztondijjal mentem ki 2009-ben, aztan itt talaltam allast (Parizsban), szoval kint maradtam, 2011-ben mar itt hazasodtam meg (a felesegem nem itt ismertem meg, de itt koltoztunk ossze). Apam 2011 ota itt el velunk kint, ocsem is kint elt ot evet, aztan hazament mert nem talalt munkat meg gondok voltak a nyelvvel, Anyu otthon maradt mert kulon eltek Apuval, o nagypapamnal lakott eddig (sajat lakas nincs), aki nemreg sajnos meghalt, most tervezzuk hogy mi legyen a folytatas, o maradni szeretne, de ha ki akar jonni majd egyszer, megoldhato.


Szerintem olyan allasert erdemes kimenni, amibol csaladostol normalisan meg tudsz elni, berelve egy rendes lakast. Annak nincs ertelme hogy kimenj mosogatni szorongva tucatnyi bennszulottel es ugy sporolni, ilyen erovel otthon is kivehetsz negyedmagaddal egy bekasmegyeri panelt, aztan akkor a magyar fizetes is eleg lesz...


Nem orokre terveztuk a kijovetelt, es jelenleg is szemmel tartom a magyarorszagi lehetosegeket, ha lesz olyan amibol meg tudunk elni rendesen, es megeri, akkor hazamegyunk, addig jobb hijan marad a kulfold.

2017. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
3: a korom lemaradt, 33F
2017. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
92%
18 voltam, amikor találtam lehetőséget, hogy kimenjek Angliába bébiszitterkedni. Akkor épp egy OKJ-s tanfolyamot csináltam, szóval meg kellett várnom, amíg befejezem, de már akkor elkezdtem mondogatni anyáéknak, hogy én KI FOGOK MENNI. Folyamatosan mondtam, hogy komolyan vegyék, így mire véget ért a tanfolyam, már tudták, hogy komolyan gondolom. 20 éves voltam, mikor kimentem Londonba, szóval volt idejük feldolgozni. Egy évet voltam kint, azóta itthon vagyok, és megint épp külföldi munkára készülök. Csak ezúttal nem konkrét országba, hanem óceánjáró hajóra, dolgozni. A szüleim támogatnak, tudják, hogy sokkal jobb lehetőségeim lesznek ott, mint itt.
2017. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

#5 voltam. Amúgy egyedül mentem ki. Van egy húgom, aki most 20 éves, őt nem érdekli a külföld.

Korom 24/L.

2017. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket. A boldogulás rászével kapcsolatban nincs kérdésünk, az menni fog, a bejelentés része érdekel.
2017. jún. 29. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

1. nagynénémmel laktam, neki már fél évvel előtte mondtam.

Reakció: jó-jó, aztán egy hónappal a valós költözés előtt napi szintű hiszti, ordibálás, ő megöli magát, én milyen szemét vagyok, hogy egyedül hagyom, stb. Menekültem onnan!


2. apa reakciója (szintén fél évvel előbb): rendben, de azért néha látogass meg, és ő a továbbiakban sem nyafogott, a páromban maximálisan bízik, hogy vigyáz rám.


3. többi rokonnak egy héttel költözés előtt, vegyes vélemények: a zöm sok sikert kívánt, de akadt, aki szerint "egy hét után sírva jövök haza".


Hmmm, fél éve kinn élek, és bár nem egyszerű, de a párommal átsegítjük egymást mindenen. :)

2017. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-vagyok.


28n.

2017. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!