Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem egy aljas...

Az unokatestvérem egy aljas dög. Mi lehetett a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdem az elején. Az unokatestvéremmel együtt jártunk bölcsődébe, általánosba. Úgy általában jól kijöttünk egymással, bár néha voltak kisebb nagyobb hátba szúrások. Jó, amiket először írok, nem lesznek nagyok, de aztán majd súlyosbodnak. Első osztályban azt mondta a tanárnak, hogy lesek róla, ezért hátra ültettek, kicsit romlott is a szemem. Onnantól kezdett hazudozni rólam a többieknek, meg nekem róluk, minden előjel nélkül. Harmadikban szólt mindenkinek, hogy ne barátkozzanak velem, mert nem tudta elfogadni egy ,,komoly" vitában, hogy igazam van. (Bizony, innen is, a lepke rovar, nem bogár!) Aztán negyediktől máshova jártunk iskolába (továbbra is egy osztályba). Lett egy nagyon jó közös barátunk, akit aztán igyekezett terelni tőlem, pl. év elején mindig lefoglalta kettejüknek a padot... Szerencsére igaz barát, ezért még mindig nagyon jóban vagyok vele. Aztán szép lassan az unokatestvér beolvadt az engem csúfolók táborába, pocsékul titkolózik. Én továbbra is barátként próbáltam kezelni, mert mégiscsak rokon, bár ekkor már elemeztem az általam belátható részét az életének. (Kizárt, hogy megtudja.) Idén, nyolcadik osztályban már messze nem törődött velem és a barátunkkal, illetve már csak az én barátommal. A "b" osztállyal lógott folyton, a gúnyolóimmal, ellökte magát tőlünk, de nem is fáj igazán. Most egy fél éve kb. rám se hederít, ha mégis beszélhetnékje van, csak álszentkedik. Most például végleg el akartam vágni a hozzám kötő biztosítókötelét, de nem hagyja. Utolsó lépésnek hagytam, hogy kilépek a facebook csoportunkból, aztán még utoljára kigúnyolt, én meg letiltottam. Később a közös barátunkon keresztül üzent, hogy beszélni akar valami fontosról. (De persze, hogy csak facebook-on képes rá...) Leszedtem a tiltást. Erre közli, hogy közös nyári találkákat akar (vele és a korábbi osztálytársakkal). Mondtam neki, hogy nem, mert nem akarom látni többet, akadjon le rólam, mert tüske a seggemben. (Persze finomabban.) Aztán megint jött a nyafi, hogy jaj, várj, ne tilts le megint, mert még lehet bármi, rokonok vagyunk. Azóta szerencsére nem írt. Én meg küldtem neki egy kacsintós emojit, azzal, hogy jaj, persze, hogy nem tiltalak. Csak úgy szép hazug módon, ahogy ő szokta. Már hetek óta irogatott, amikor még nem volt tiltva, hogy ő nem érti, miért nem beszélgetünk, meg nekem mi bajom van. Most azt hiszem vége.


Szerintetek neki ilyen a természete, vagy én válthattam ki, hogy ilyen velem? (Ha igen, nem tudom mivel.) Valami más ötlet az egész okára? Ti mit tennétek? El tudnátok viselni, hogy végig haragban éljetek hasonló rokonságban?



2017. jún. 30. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Sima jellemtelen $Z@R. A lepke nem bogár! A bogaraknak fedőpáncél van a szárnyukon. Attól bogarak. Szerintem a többiek is rájöttek hogy egy fals ember, most meg próbálna kapálózni, további felszíneskedéssel életben tartani a kapcsolatotok. Felejtős.
2017. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben leszarnám az ilyen embert. Köszönnék neki ha családi esemény van, de egyébként nem írogatnék/találkoznék/beszélgetnék vele.
2017. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha kicsit végig görgetsz ezen az oldalon, láthatod, hogy vannak akik negyven évig nem beszélnek pl: az anyjukkal, és nem haltak bele. :D Ne foglalkoz vele, ne is beszélj vele. Ha jól értem most szeptemberben kezded a középiskolát, lesznek úgyis új barátaid. Ilyen emberre kár az idődet pazarolnod. Attól, hogy valaki a rokonod, még nem kell vele jóban lenned.
2017. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, én is hasonlóképpen vélekedek. Csak baromi nehéz lesz megoldani, hogy végleg lekopjon. Mi van ha hív telefonon? Ha valami nagy baja van, de fel se veszem, mert megbízhatatlan. Farkaskiáltó fiú esete...
2017. jún. 30. 13:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Telódon is letilthatod a számát. És ki nem xarja le ha bajban van? Oldja meg. Pont ezért dörgölőzik mert tudja h te úgyis megbocsájtasz vagy legalábbis elnézted neki eddig a szemétkedéseit.
2017. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jó érv! Köszönöm. Végülis ő intézte így magának, oldja meg egyedül a bajait. Nagyon segítőkészek vagytok, legyen szép napotok!
2017. jún. 30. 13:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javalsom, hogy ne foglalkozz vele. Te próbálkoztál, erőlködtél, de már látod, hogy nem éri meg. Szép tőled, hogy még aggódsz, de hidd el, ha bajban lesz, másra is tud számítani, és nem is baj, ha szembesül vele, hogy téged ő már nem érdekel.
2017. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyu en 21 vagyok. Az unokatestverem eg, irigy g*ci. Tavaly koszonni se akart megallni, ugy kellett megallitani. Iden az eskuvomon meg mar jatszani akarja az agyat h o segit stb. Legszivesebben beintenek neki, de nem akarok a rokonsag elott egy kocsognek latszani. Ez van. Fulladjon meg. Amugy mi nem tartjuk evek ota a kapcsolatot
2017. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó, megnyugodtam, hogy más is így gondolja. Akkor ennyi volt, mostantól le van szarva, magára vessen.
2017. jún. 30. 23:00
 10/10 anonim válasza:
az lehet a baja h utáll
2017. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!