Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ha nem ír magától...

Szerintetek ha nem ír magától (csak ha én írok neki) facen az unokatesóm, akkor már nem akarja tovább fenntartani velem a barátságot? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés
Másodunokatesómról van szó, akivel még soha életemben ezelőtt nem találkoztam, mert a szüleink nem tartották a kapcsolatot. Mindig jóban voltam az unokatestvéreimmel és fontosak számomra a rokoni kapcsolatok. Ezért kb. három hónapja úgy döntöttem, h megpróbálom soha nem látott unokatesómmal felvenni a kapcsolatot. Nagyon megörült a megkeresésemnek, facen sokat beszéltünk, majd találkoztunk is. Viszont azóta, h egy kicsit megismert úgy veszem észre, h nem igazán érdeklem őt. Ha ráírok facen rendszeresen napokig, hetekig várat a válasszal. Ő nagyon szeret a társaság középpontjában lenni, sokat beszél. Én viszont pont ennek az ellenkezője vagyok. Ennek ellenére jól elbeszélgettem vele mikor találkoztunk. Lehetséges, h csak azért, mert eltérő személyiségűek vagyunk nem akarja fenntartani a kapcsolatot? Én 20/f, ő 20/l

2017. júl. 14. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem megy, ne erőltessük. Megismerkedtetek, találkoztatok, részéről ennyi.
2017. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt megmondaná nyíltan, ha nem akarná veled tartani a kapcsolatot. Végülis megtehetné azt is, hogy simán csak nem válaszol. Esetleg még az is benne lehet, h.lye opció, de lehet, hogy szerelmes beléd vagy csak tetszel neki, és így akarja elhessegetni az ilyesmi gondolatait. Amúgy valószínűleg szerintem csak fáradt, lefoglalják őt is a napi dolgai, így nem nagyon vannak témái, amiket csak úgy előránthat a kalapból. Valakinek ez jön zsigerből , valakinek meg nem megy. De én pl ha nem akarnék valakivel levelezni, akkor megírnám, hogy "bocsi, de nem szeretnék veled többet levelezni" És akkor lekoptatna; szóval szerintem nincsenek ilyen szándékai, hogy lekoptasson téged. Bele lehet fásulva a mindennapokba, nem jók annyira a kommunikációs képességei, esetleg középiskolában nem kommunikált sokat; a saját belső gondolatait, érzéseit nem akarja vagy nem tartja érdemesnek mások előtt ilyen szinten feltárni, talán abban sem biztos, hogy megértenéd, lehet, hogy tart tőle, hogy bántanád is, vagy kioktatnád miatta, esetleg panaszkodni tudna csak, azt meg minek, ha mindenkinek megvan úgyis a maga baja, nem akarja még az övét is rádtukmálni, rádzúdítani; vagy azok csak olyan belső gondolatok, amiket nem szivesen , csak egy nagyon szűk körrel szeretne megosztani , akiről tutira tudja, hogy full megérti, esetleg még azoknak se; nem feltétlenül panaszkodás , hanem ilyen okfejtés, elmélkedés is lehet. Meg vannak olyan dolgok is, amiket nem jó neten leírni, hanem inkább személyesen lenne jó kitárgyalni, meg az a legőszintébb, meg sokkal személyesebb, meghittebb barátságosabb hangulata van, látja a te reakcióidat is, meg is ölelhet téged, stb. De amúgy pl aki középiskolában nem sokat beszélgetett, kicsit zárkózottabb volt, annak nem alakult ki ilyen cseverészős -gyere csevegjünk bármiről- típusú képessége, hogy bármiről el tud dumálgatni és akár őszintén, -akár nem annyira -órákat mindenféle dolgokról.
2017. júl. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*meg ha sok rossz tapasztalata van emberekkel, sokszor átverték , sokszor csalódott, látta, hallotta, hogy az emberek sunyi módon kibeszélték egymást, akár barátaikat, akár részt is vett benne már régebben , de már nem kíván részt venni; mert látja, hogy az emberek megbízhatatlanok, zavarja, ha nem őszinték, nem tesznek meg neki egész apró szívességet, annak ellenére, hogy megígérték. Esetleg amúgy attól is tarthat, hogy neked ő jön be, és akkor még ezért is lehet távolságtartó.
2017. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak nem vagy központi figura az életében. Amikor összeismerkedtetek, akkor természetes volt neki is, hogy egy kicsit több időt szánjon rád, most viszont már a lassú válaszokkal udvariasan éreztetni akarja, hogy nem akar Neked állandóan irogatni. Ha utolsó találkozásotoknál jófej volt, akkor még nem húztad ki nála a gyufát. Ne akarj túlságosan belekapaszkodni...
2017. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
El kell fogadnod, hogy nem mindenkinek fontos ez a nagy rokoni összetartás. 3 hónap után barátságnak nevezni a kapcsolatotolat nagyon erős túlzás. Ne erőltesd.
2017. júl. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszaitokat, sokat segítettetek (a 3. válasznál véletlenül kevésbé hasznost jelöltem, hasznos helyett, bocs). Azért is ragaszkodok hozzá jobban, mert szinte csak ő él itt a közelebbi rokonaim közül a többi külföldön, így nagyon hiányolom az unokatesós beszélgetéseket. A második kommentelőnek különösen köszönöm a válaszát, jó meglátásai vannak. Különben ő maga mondta a találkozásunk végén, h jól érezte magát és, h még találkozzunk. Úgyhogy ezért sem értettem miért kellett átlátszó kifogásokat keresnie a sok idő után érkező válaszaira. Ha sokára is ír vissza mindig nagyon hosszan ecseteli a vele történteket, valamint megjegyzi, h nem szerette volna, h egyhangúra sikerüljön a válasza, ezért írt sokára. Nem szeretném erőltetni a dolgot, viszont azt sem szeretném ha vissza kerülnénk abba a helyzetbe mint három hónappal ezelőtt. Ha elszeretném mélyíteni a kapcsolatot és jobban megszeretném ismerni, akkor csakis az a megoldás, h találkozzunk. Szerintetek ezeknek tudatában továbbra is előhozakodjak a találkozással?
2017. júl. 15. 11:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várd meg, amíg ő akar találkozni. Az a helyzet, hogy a másodunokatestvérség annyira nem számít rokonságnak, hogy még akár házasodhatnak is. A nagyszüleitek testvérek voltak, nem nagy dolog. Olyan mintha kb egy idegennek írtál volna, hogy meg akarod ismerni.
2017. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló azért egy kicsit túlzás, h a másodunokatesó idegen lenne. Szerintem embere válogatja. Úgy tudom ő a többi másodunokatestvérével is tartja a kapcsolatot.
2017. júl. 15. 19:59
 9/10 anonim ***** válasza:
9-es, ha előbb olvasod, mint hogy törölnék: nem szégyelled magad???
2017. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
(Szolgálati közlemény: a 9-es sorszámú borzalmas gorombaságot töröltettem, így aztán én lettem a kilences, mert azt meg itthagyták.)
2017. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!